Cary's Cofounders Capital, Atlanta merkezli insurtech girişimine 1 milyon dolar yatırım yaptı Görseli

Cary's Cofounders Capital, Atlanta merkezli insurtech girişimine 1 milyon dolar yatırım yaptı

David Gardner tarafından kurulan ve yönetilen Cofounders Capital, insurtech startup’ı olan Slope Software'e 1 milyon dolarlık tohum turuna öncülük etti .


Geçen yılın başlarında faaliyete geçen ve aktüeryal yazılımı modernleştirmeyi hedefleyen girişim, fonları, aktüeryal alanda çalışan sigorta şirketleri ve danışmanların operasyonlarını kolaylaştıran yazılım platformunun büyümesini ölçeklendirmek için kullanmayı planlıyor.


Girişimin merkezi Atlanta fakat Georgia'da, Charlotte, ve Kuzey Carolina'da da birer ofisi bulunmaktadır. Slope Software CEO'su ve kurucusu Andy Smith Çarşamba günü WRAL TechWire'a verdiği demeçte, “Bu, bu şirketi büyütmeye başlarken bizim için önemli bir dönüm noktasını temsil eden bir şirket olarak aldığımız ilk VC parasıdır.” şeklinde konuştu. Smith konuşmasına şöyle devam etti.


“Bu noktada Üçgene doğru genişleme planımız yok. Muhtemelen bu iki şehirde kalacağız, ”diye ekledi.“Şu anda bu iki lokasyondan birinde başka bir aktüatör tutmaya çalışıyoruz ve operasyonlarımızı ölçeklendirmeye devam ettikçe muhtemelen bu yıl daha fazla işe alım yapacağız.”


Smith, şirkete 12 yılını sektörde geçirdikten ve piyasadaki mevcut yazılımların verimsizliğinden sıkıldıktan sonra başladı. CTO ve kurumsal yazılım mühendisi Taylor Perkins ile birlikte, hantal geçici çözümleri ve manuel müdahaleyi zorlamak yerine aktüerler için çalışmak üzere yeni bir platform oluşturdular.


Cofounders Capital'in ortağı Tim McLoughlin yönetim kuruluna katılacak. McLoughlin yaptığı açıklamada, “Cofounders Capital'de, müşterilere kanıtlanabilir yatırım getirisi sağlayan derin endüstri deneyimi ve yazılım çözümlerine sahip büyük yönetim ekiplerine yatırım yapmaya çalışıyoruz” dedi. “Eğim, yatırım tezimizin mükemmel bir örneğidir. Andy, eski yazılımı bir aktüer olarak kullanmanın acısını hissetti ve Taylor ile birlikte diğer aktüerler için daha iyi, daha hızlı ve daha ucuz bir çözüm yarattı. Özenimizin bir parçası olarak, endüstrilerinde bu modern çözümü merakla bekleyen düzinelerce mevcut ve potansiyel müşteriyle konuştuk. ”


Cofounders Capital, Kuzey Carolina'daki B2B yazılım girişimlerine odaklanan ikinci 31 milyon dolarlık erken aşama tohum fonundan yatırım yapıyor. Cofounders Capital, seri olarak başarılı girişimci David Gardner ve ortağı Tim McLoughlin tarafından yönetiliyor. Cofounders, fonda yatırımcı olan, eyaletteki girişimciliği desteklemeye ve portföy şirketlerine ve girişimcilere başarılı olmalarına yardımcı olmak için yüzden fazla danışman ve gönüllü danışmandan oluşan yerel bir ekibe sahiptir.