Ev sigortası buzzvault kapılarını açtı Görseli

Ev sigortası buzzvault kapılarını açtı

Buzzvault üçüncü çeyrekte piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Tüketici lansmanından sonra, ev sigortası kesintisine artık resmen kapılarını açtı. Konut sigortaları hayat ve araç sigortalarından sonra en çok tercih edilen sigortalardan birisi. Özellikle doğal afetlerin verebileceği hasarlardan korunmak için konut sigortalarına verilen önem her geçen yıl artıyor.


Bu konu hakkında yönetici Becky Downing “Diğer ev sigortası sağlayıcılarının aksine, müşterilerimizin başlangıçta ve yenileme teklifleri geldikçe ek olarak MTA'lar zamanla değiştikçe, poliçede neyi sigortalamak istediklerini ve tam olarak neleri kapsaması gerektiğini bileceğiz” şeklinde konuştu ve “Birden çok mal sahibi olan müşteriler doğru orana sahip olurken, az mal sahibi olanlara oran üzerinden ödeme yapılmaz.” şeklinde devam etti sözlerine.


Uygulamaya dayalı ev sigortası teklifi, temelde müşteri verilerini ve mobil video anket teknolojisini kullanır. Downing, uygulamanın kolay kullanımı ve kullanıcı dostu olması ile ilgili, “Buzzvault fiziksel varlıkların korunmasını dijital varlıkların korunması kadar basit hale getiriyor. Temel olarak müşterilere evlerinin içeriğini dizüstü bilgisayarlarının içeriğini yedekleyebilecekleri kadar kolay bir şekilde 'yedekleme' yolu sunuyor.” şeklinde konuştu.


Bu yılın başlarında İngiliz Sigortacılar Birliği, İngiltere'deki evlerin %28'inin içerik sigortası olmadığını söyledi.


Buzzvault müttefiki Münih Re Digital Partners'ın CEO'su Mark Dennis, “Sigorta piyasasının bu köşesi aksamaya hazır.” dedi. “Buzzvault başarılı olacak çünkü değişen yaşam tarzlarımıza cevap veriyor ve ev sahiplerinin ihtiyaçlarına tam olarak uyan sigortaya erişmelerini sağlıyor. Bu, insurtech'lerin verileri yoluyla tüketicileri nasıl güçlendirdiklerine harika bir örnek ve ev sigortası pazarını dönüştürme yolculuğunda buzzvault ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.