2024 Türkiye Insurtech Ödülleri Nedir?

2024 yılı için planlanan Türkiye Insurtech Ödülleri sigorta sektöründe dijital dönüşüm farkındalığını arttırmak ve teşvik etmek adına düzenlenen prestijli bir etkinliktir. Bu etkinlik, dijital dönüşüme öncülük eden sigorta şirketleri, acenteler, brokerlar, bankalar, eksperler, servisler ve birçok startup dahil olmak üzere sektörün geniş bir yelpazesinden katılımcıyı bir araya getirir. Amacımız, teknolojik yeniliklerin sigorta sektörüne entegrasyonunu hızlandırmak ve bu alandaki başarılı uygulamaları ödüllendirerek, sektördeki dijital yenilik ve dönüşüme ışık tutmak ve bu yolda ilerleyen kurum ve girişimcileri teşvik etmektir.

Hangi Kategorilerde Başvuru Yapılabilir?

Sigorta Şirketi
Hayat ve Emeklilik Şirketi
Dağıtım Kanalı
Scale Up
Start Up
image_not_found

Ödül ve Şartlar

Insurtech Ödülleri Başvuru Formunu eksiksiz ve zamanında doldurarak, başvuru ücretini yatıran ve seçim kriterlerine uygun olan aday projeler; sigorta sektörünün deneyimli ve önde gelen isimlerinden oluşan Jüri Heyeti tarafından değerlendirilmeye alınır. Yapılacak değerlendirme sonucunda seçilen finalistler arasından her kategoriden ilk 3 proje belirlenir. Belirlenen finalistlerin incelenmesi sonucunda ödüller sahiplerini bulur. Ödül değerlendirme konuları arasında Blockchain, Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT), Müşteri Deneyimi, Veri Güvenliği ve Risk Yönetimi gibi birçok konu yer almaktdır.

spahe_not_found

Kullanıcı Deneyimi

Bir projenin, ürünün veya teknolojinin içerik ve süreç açısından ne açıdan başarılı olduğu değerlendirilir. Kullanıcıların deneyimlerini iyileştirmek sigorta şirketi müşterilerinin birincil talepleridir.

Süreç İyileştirme

Projenin, ürünün veya teknolojinin sigorta süreçlerinin bütününde hangi süreçlerini ne düzeyde iyileştirdiği ve iyileştirilen sürecin sağladığı kazanımlar başarıyı artırıcı önemli bir unsurdur.

Özgünlük

Sunulan projenin, ürünün veya teknolojinin özgün ve daha önceki deneyimlerden farklılaşmasını sağlayacak şekilde oluşturulmuş olması özgün bir proje ve pazarda tutunma açısından gerekliliktir.

Uyumluluk

Hazırlanmış ve sunuma hazır bir projenin, ürünün veya teknolojinin sigorta süreçlerinin diğer tüm noktalarında uygulanabilir ve uyarlanabilir olması bir avantajdır.

Teknik Altyapı

Projenin, ürünün veya teknolojinin tüm yapısını ve kapsamını içeren teknik ve yazılımsal altyapı, sürecin sorunsuz ve doğru biçimde işlemesi için gereken en önemli kriterdir.

İçerik

İyi oluşturulmuş içerikler ile düzenlenmiş projeler, ürünler, teknolojiler veya uygulamalar kullanıcıların anlaması, verim alması ve daha sık kullanımı gibi avantajlar sağlamaktadır.

image_not_found

Başvuru Nasıl Yapılır?

İlgili adaylar, insurtech.com.tr websitesinden ulaşabileceği “Insurtech Ödülleri Başvuru Formu” kısmından başvuru yapabilir.

Başvuru Dönemi, 1 Nisan 2024 tarihinde başlayacak olup 20 Eylül 2024 tarihine kadar devam edecektir. Yarışmaya başvuru ücreti 6.950 TL + KDV’dir. Yeni ve küçük girişimler için % 35 indirim uygulanır. (Lütfen ödeme yapmadan önce bize ulaşınız)

TR27 0003 2000 0000 0066 6549 25
TEB MERTER ŞUBESİ
Şube Kodu- Hesap Numarası: 32- 66654925
INSURTECH TEKNOLOJİ VE DANIŞMANLIK A.Ş

Değerli adaylarımız, yukarıdaki IBAN bilgilerine başvuru ücretini yatırmanız durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Ödeme açıklaması olarak dekonta firma isminin ve başvuru yapılan kategori / kategorilerin adının yazılması ve dekontun info@insurtech.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

*Insurtech Hub üyesi şirketler ve start-uplar için başvuru ücretsizdir.

Başvuru Şartları

 • Çözümünüz/ürününüz/hizmetiniz Türkiye sigorta piyasasıyla ilgiliyse,
 • Şu anda Türkiye pazarında faaliyet gösteriyorsunuz veya doğrudan veya başka bir Türkiye merkezli şirketle bir anlaşma yoluyla Türkiye pazarına girmeyi planlıyorsanız,
 • En az 1 mevcut müşteriniz var ise
 • InsurTech Hub Üyesi olabilir ve ücretsiz başvuru yapabilirsiniz. Şimdi üye olun (lütfen üye olmak için buraya tıklayın)
 • Aday projenin değerlendirmeye alınabilmesi için, kategoriler sayfasında belirtilen mevcut kategorilerden birine içerik bakımından uygun olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi, başvuru esnasında girmiş olduğu tüm bilgilerin (proje sahibi, şirket bilgileri, tanıtım yazısı, içeriği, fatura bilgileri vs.) doğruluğunu kabul eder.
 • Kullanıcı adı ve şifre girişi ile ziyaret edilebilen projeler, jüri için değerlendirme süresince kullanacakları özel bir kullanıcı adı ve şifre sağlamaları durumunda değerlendirilecektir. Belli bir ücret karşılığında ziyaret edilebilen projeler ise, jürinin değerlendirme yapabilmesi için ücretsiz deneme süresi önermeleri durumunda organizasyona katılabilecektir.
 • Adaylık başvurusu yapılan projenin, başvuru tarihinden itibaren final değerlendirmelerinin sonuna kadar ulaşılabilir durumda olması gerekmektedir.
 • Tüm başvurular, online ortamda alınmaktadır. Başvurularda projeye tüm erişim bilgilerinin doğru ve eksiksiz şekilde girilmelidir. Projenin farklı dillerde seçenekleri varsa, mutlaka Türkçe içerikli sayfaların bulunması gerekmektedir. Aynı şekilde mobil uygulamalar için de projenin adının ve indirme linkinin doğru ve eksiksiz biçimde girilmesi gerekmektedir.
 • Insurtech Hub web sitesinde ilan edilen başvuru ücretleri geçerli olup, başvuru ücreti ödenen projelerin başvuruları kabul edilerek, değerlendirmeye alınırlar. Başvurusu tamamlanmış projeler için başvuru sahibine ücret iadesi yapılmaz.
 • *Herhangi bir kategoride yeterli başvuruya ulaşılamadığı takdirde InsurTech Hub ilgili kategoriyi kapatma hakkına sahiptir.

Finalistlerin Değerlendirme Süreci & Kriterleri

TimeLine Web TimeLine Mob

2023 TÜRKİYE
INSURTECH ÖDÜLLERİ
SAHİPLERİNE GÖZ AT

Detaylı İncele