AI destekli sigorta karşılaştırma platformu Insurify, 23 milyon dolarlık yatırım aldı Görseli

AI destekli sigorta karşılaştırma platformu Insurify, 23 milyon dolarlık yatırım aldı

AI destekli bir sigorta karşılaştırma platformu olan Insurify (insurify.com), insanların araba sigortalarından yılda yüzlerce hatta binlerce dolar tasarruf etmesini sağlayan bir platform olarak tanımlıyor kendisini. Başarıyla çalışan birkaç pilot program ile bu yılın başlarında, ev sigortası, kiracı sigortası ve hayat sigortası karşılaştırmaları ile içeriğini genişletiyorlar. Şirket bu genişlemeye yardımcı olmak için, MTech Capital ve Viola FinTech liderliğinde Nationwide, Hearst Ventures ve MassMutual Ventures'ın da katılımlarıyla 23 milyon dolarlık yatıırım topladığını açıkladı.


Aylık giderlerin en pahalısı genelde sigortalardır. Bu da insanlar tasarruf etmenin yollarını aramasına sebep oluyor. Ancak araba sigortası için araştırma yapmak hala çok zahmetli, kafa karıştırıcı ve zorlu bir süreç. Bu sebeple Insurfiy, satın alma işlemini herkes için kolaylaştırmak amacıyla yapay zeka kullanıyor ve müşterilerine araba sigortalarındaki poliçe başına ortalama 489 $ tasarruf sağlıyor.


Insurify, yaptığı lansmanından bu yana yıllık bazda gelirini iki katına çıkardı ve 125.000 poliçe ile 10 milyar doların üzerinde sigorta kapsamına sahip oldu. Şirket sigorta pazarlaması ve acente maliyetlerini kaldırarak ve kişisel bilgileri korunmasına dikkat ederek sigorta şirketleri ile ortaklık kurmuştur. Aynı zamanda 1.861 farklı sigorta indirimi toplayarak belirli bir poliçede mevcut tüm olası indirimlerin anlaşılmasını kolaylaştırdı. Böylece mümkün olan en iyi fırsatları elde ettiler.


Sigorta şirketleri ile API entegrasyonları: Insurify, ABD'deki en iyi 10 operatörden çoğu ve birçok bölgesel sağlayıcı ile doğrudan ortaklığa ve API entegrasyonlarına sahip. Tüketicilerin aynı işlemleri yapmak için farklı şirketlerin web sitelerine göndermek yerine doğrudan Insurify'dan çevrimiçi satın almalarına izin verir.


Fiyat ve kalite karşılaştırması: Fiyatlar sigortayı değiştirmek için en önemli faktörlerden biri olmasına rağmen, insanlar ayrıca incelemeleri, müşteri hizmetlerini ve avantajlarını da önemsiyorlar. Insurify, tüketicilerin kalitatif ve kantitatif sigorta kararları almasına yardımcı olan ve tüketicilere en uygun sigortacıları öneren bir platform olma özelliğine sahip. Platform, şu ana kadar müşterilerden 100.000'den fazla yorum topladı.


İndirimler ve özel fiyatlar: Insurify, bağımsız acente kanallarında bulunmayan özel fiyatlar sunmak için sigorta şirketleri ile ortaklık kurmakta. Aynı zamanda 1.861 farklı sigorta indirimi türünü de toplayıp ve belirli bir poliçede mümkün olan tüm indirimleri anlamayı kolaylaştırıyor. Böylece mümkün olan en iyi fırsatı elde edip kullanıcılarına sunuyor.


Gizlilik: Kasım 2019'da 5.6 milyar otomatik çağrı yapıldı. Sigorta karşılaştırma sitelerinin çoğunluğu şu anda “olası satış yaratma” ve iş modelleri üzerinde çalışıyor ve sizden poliçeniz için kişisel bilgilerinizi talep ediyor. Girdiğiniz bu kişisel bilgileri tüketicilere telefon görüşmeleri yaparak sel baskınını sigortanızı başkalarına satabilirsiniz diyorlar. Insurify, hiçbir zaman bilgilerinizi üçüncül kişilere satmaz ve açıkça talep edilmedikçe sizi asla aramaz.


Cüzdan: Araba, ev ve yaşam gibi tüm poliçelerinizi güvenli bir yerden yönetebilirsiniz. Insurify ile yeni poliçe seçenekleri ararken asla bilgilerinizi iki kez girmeniz veya daha iyi bir planın mevcut olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmez.