Türkiye’nin Lider Insurtech Ağına Katılın.

Biz Kimiz?

Insurtech Hub, kendini sigorta ve teknoloji ekosistemi için değer yaratmaya adamış profesyonelleri bir araya getiren güçlü bir ağdır. Teknolojinin sigortayı şekillendirdiği yöntemler ile fikirlerin gelişmesine yardımcı olacak sonuç odaklı stratejiler, projeler ve hizmetler oluşturuyoruz. Yurt içi ve yurt dışında birçok proje ve iş birliğine imza atan Insurtech Hub, dünyanın dört bir yanından insanları ağırlayan ve Türkiye'nin en gelişmiş şehri olan İstanbul'da konumlanmıştır. Global Insurtech Alliance’ın üyesi olarak başta Türkiye olmak üzere global birçok sektörel gelişime ortak olmaya hızla devam ediyoruz. Mentor ve uzman ağımız 20'den fazla kurumsal üye, deneyimli girişimci, üst düzey yöneticiler, yatırımcılar ve akademisyenlerden oluşmaktadır.

Ne Yapıyoruz?

InsurTech Hub, 2019 yılından bu yana Yıldız Teknopark bünyesinde sigorta sektörünün gelişimi için teknoloji ve inovasyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Insurtech startuplarının keşfedilmesine, geliştirilmesine, büyütülmesine ve globalleşmesine katkı sağlayarak sigorta sektörünün kullanımına sunulması Insurtech Hub’ın ana faaliyet alanıdır. Sigorta sektöründeki etkileşimi ve insurtech farkındalığını arttırabilmek için global etkinlikler, meet-uplar, start-up hızlandırma programları, yuvarlak masa toplantıları ve komiteler düzenliyoruz. Start-up Mentorluk Programları ve Hızlandırma Programları ile start-up ve scale-upların gelişimini sağlıyoruz. Üyelerimizin inovasyon çalışmalarına katkı sağlamak için teknolojik inovasyon ihtiyaçlarına sağladığımız çözümler ile komite çalışmaları organize ederek gelişimlerine destek oluyoruz. Ülke dahilinde bulunan girişim ve teknolojilerin yetersiz kaldığı durumlarda dünyanın her yerinden istenilen çözümü getirerek ülkemizde bu hizmeti sunuyoruz böylelikle global insurtech start-uplarının ülkemize hizmet etmesini sağlayarak hem teknolojik gelişimin ilerlemesinde hem de insurtech farkındalığını artırmada oldukça başarı elde ediyoruz.

Global Insurtech Alliance

Dünya çapındaki insurtech ekosistemlerini bir araya getiren Global Insurtech Alliance (GITA), sigortacılık ve sermaye riski yönetiminde veri, analiz ve teknoloji kullanımını teşvik etme misyonu ile küresel bir ekosistem oluşturmaktadır. Insurtech Hub İstanbul; Asya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa'da benzer kuruluşlarla çalışan kurucu üyelerden biridir. Daha fazla ayrıntı için www.insurtechalliance.com adresine gidebilir veya info@insurtech.org adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yönetim Kurulu

Fatih Acer

Yönetim Kurulu Başkanı & Kurucu

Andrew Warbuton

Winsure Financial - Satış Direktörü

Zeynep Stefan

Insha -Risk Yönetimi, Uyum ve Sürdürülebilirlik Direktörü

Birol Güleç

Koordinatör

Elif Çek

Operasyon Yöneticisi

Sipahi Demir

Startup İlişkileri Yöneticisi

Danışma Kurulu

İsa Turgut İnci

YTÜ Teknopark - GMY

Hanife Çilingiroğlu

AcerPro - GMY

Burak Gündüz

Affinitybox - GM

Burak Keskik

İstanbul Teknopark - Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü

Can Kantar

Sigorta Medya - CEO

Ertan Acar

İtibar Atölyesi - CEO

Nolwenn Allano

VC - Özel Sermaye Sektörü Kıdemli Danışmanı

Türkiye Sigorta Sektöründe Dijitalleşme!

"Amacımız, teknolojiyi ihtiyacı olan dev sigorta şirketleri ve teknolojiyi üreten küçük startuplar arasında köprü olmaktır":
Bkz. InsurTech Hub Istanbul tanıtım videomuz.