Tarım odaklı insurtech girişimi Pula, 20 milyon dolar yatırım aldı. Görseli

Tarım odaklı insurtech girişimi Pula, 20 milyon dolar yatırım aldı.

Insurtech girişimi Pula, 20 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turu, BlueOrchard tarafından yönetildi. Kenya merkezli şirketin yatırım turunda IFC, Bill&Melinda Gates Foundation ve Hesabu Capital yer aldı.

Laurel Powers-Freeling, İngiltere'nin Ripe Thinking'ine Yeni Başkan Olarak Katıldı Görseli

Laurel Powers-Freeling, İngiltere'nin Ripe Thinking'ine Yeni Başkan Olarak Katıldı

Laurel Powers-Freeling, şirket genişleme yolculuğuna çıkarken dijital MGA'nın yeni Başkanı olarak UK insurtech Ripe Thinking'e katıldı. Birleşik Krallık dijital MGA, Ripe Thinking , yeni Başkanı Laurel Powers-Freeling'in atandığını duyurdu.

Insurtech Girişimi Bento, Ağız Sağlığı Uygulaması İçin 8 Milyon ABD Doları Aldı Görseli

Insurtech Girişimi Bento, Ağız Sağlığı Uygulaması İçin 8 Milyon ABD Doları Aldı

Dental insurtech Bento, tüm Amerikalılar için ağız sağlığı hizmetlerine erişimi iyileştirmeyi teklif ettiği için A Serisi turunun bir parçası olarak 8 milyon ABD Doları güvence altına aldı. Diş sigortası kesintisi Bento , Boston merkezli Schooner Capital liderliğindeki A Serisi turunu kapattıktan sonra 8,1 milyon ABD Doları tutarında fon topladı.

Avrupalı sigortacılar Afrika petrol boru hattından desteğini çekti Görseli

Avrupalı sigortacılar Afrika petrol boru hattından desteğini çekti

Avrupalı sigortacılar, Uganda ve Tanzanya'yı birbirine bağlayan önerilen bir ham petrol boru hattı olan EACOP'tan çevresel gerekçelerle birer birer uzaklaşıyorlar. Bir dizi Avrupalı sigorta şirketi, Uganda'nın petrol sahalarını Tanzanya'nın Tanga limanına bağlayan bir ham petrol boru hattının altına imza atmayı reddetti.

Marsh, hidrojen projeleri için yeni sigorta tesisi başlattı Görseli

Marsh, hidrojen projeleri için yeni sigorta tesisi başlattı

Sigorta komisyoncusu Marsh, hem mavi hem de yeşil hidrojen enerjisi projeleri için 300 milyon ABD dolarına kadar sigorta teminatı sağlayan yeni bir tesis başlattı. Sigorta komisyoncusu Marsh , hidrojen enerjisi projeleri için özel sigorta kapasitesi sağlayan "türünün ilk örneği" bir tesis başlattı.

Lemonade, Metromile Anlaşmasını Kapattıktan Günler Sonra Ebs Kolunu Elden Çıkardı Görseli

Lemonade, Metromile Anlaşmasını Kapattıktan Günler Sonra Ebs Kolunu Elden Çıkardı

ABD Insurtech unicorn Lemonade, yakın zamanda satın aldığı mil başına ödeme oto Insurtech Metromile'in kurumsal iş çözümleri (EBS) kolunu elden çıkardı. ABD Insurtech unicorn Lemonade, yakın zamanda satın aldığı Metromile'in kurumsal iş çözümleri (EBS) kolunu, auto Insurtech'i satın almasının tamamlanmasından sadece birkaç gün sonra dijital sigorta platformu EIS'e devretti.

Allianz, Rusya operasyonlarının çoğunluk hissesinin alıcısını açıkladı Görseli

Allianz, Rusya operasyonlarının çoğunluk hissesinin alıcısını açıkladı

Allianz, AB'nin Rus tankerlerinin sigortalanmasını yasakladığı hafta, Rusya operasyonlarındaki çoğunluk hissesini Interholding'e devrediyor. Sigorta devi Allianz, geçen ay satma niyetini açıkladıktan sonra Rusya operasyonlarında çoğunluk hissesini kimin satın alacağını açıkladı.

Sigorta girişimcileri Teknoparkta bir araya geldi Görseli

Sigorta girişimcileri Teknoparkta bir araya geldi

InsurTech Hub girişimcileri ile YTÜ Yıldız Teknopark ve Türk Reasürans arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmek amacıyla InsurTech Roundtable Toplantısı gerçekleştirildi.

Yıldız Teknopark sigorta girişimcilerini ağırladı Görseli

Yıldız Teknopark sigorta girişimcilerini ağırladı

InsurTech Hub girişimcileri ile YTÜ Yıldız Teknopark ve Türk Reasürans arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmek amacıyla InsurTech Roundtable toplantısı düzenlendi.

Yulife En Son C Serisi Finansman Hamlesinde 120 Milyon ABD Doları Artırdı Görseli

Yulife En Son C Serisi Finansman Hamlesinde 120 Milyon ABD Doları Artırdı

İngiltere merkezli dijital sigorta sağlayıcısı YuLife, en son yatırım sermayesi hamlesinde 120 milyon ABD Doları topladı.

JAB Holdings, Agila'ı Alarak Evcil Hayvan Sigortası Satın Alımı Yapıyor Görseli

JAB Holdings, Agila'ı Alarak Evcil Hayvan Sigortası Satın Alımı Yapıyor

JAB Holdings, evcil hayvan sigortası kategorisindeki ilerleyişini sürdürdü ve yeni açıklanan rakamlar evcil hayvan sahipliğinde bir artış gösterdiğinden Alman Agila'yı satın aldı.

Spot, Uygun Fiyatlı Kapsama Alanı Sağlamak için 33 Milyon ABD Doları Artırdı Görseli

Spot, Uygun Fiyatlı Kapsama Alanı Sağlamak için 33 Milyon ABD Doları Artırdı

ABD'de uygun fiyatlı sağlık hizmetleriyle uğraşan şirket Spot, 25 milyon doları öz sermaye ve 8 milyon doları borç olmak üzere 33 milyon ABD doları tutarında finansman sağladı.

Nijerya'nın Gokada Ortakları Octamile, Sigortayı Uygulamaya Dahil Edecek Görseli

Nijerya'nın Gokada Ortakları Octamile, Sigortayı Uygulamaya Dahil Edecek

Nijerya'nın son kilometre teslimat uygulaması Gokada, sigorta ürünlerini yerleştirmek ve sürücülere ve müşterilere daha fazla koruma sağlamak için insurtech Octamile ile birlikte çalıştı.

Insurtech Wefox, 2 Milyon Müşteri Dönüm Noktasına Ulaştı Görseli

Insurtech Wefox, 2 Milyon Müşteri Dönüm Noktasına Ulaştı

Wefox, Avrupa'nın en hızlı büyüyen insurtechidir ve dijital platformu aracılığıyla geniş bir poliçe yelpazesi sunar ve piyasaya sunulduğundan bu yana her yıl boyutunu ikiye katlamıştır.

Yükselen Enflasyonun Ortasında Zürih Hayat Sigortası  Görseli

Yükselen Enflasyonun Ortasında Zürih Hayat Sigortası

Zürih, kendisini enflasyonun etkilerinden koruduğu için eski hayat sigortası geçmiş kitabının bir kısmını sattı ve euro bölgesi manşet oranı %8'i aştı. Zürih, Almanya'daki eski geleneksel hayat sigortası poliçelerini, hayat sigortası portföylerinin yönetiminde uzman olan Viridium'a satmayı kabul etti, çünkü artan faiz oranlarına maruz kalma riskini azaltmaya çalışıyor.

Air Doctor, Tıbbi Başlangıç Uygulaması İçin 20 Milyon ABD Doları Artırdı Görseli

Air Doctor, Tıbbi Başlangıç Uygulaması İçin 20 Milyon ABD Doları Artırdı

Air Doctor, seyahat eden hastaları sağlık görevlileriyle buluşturan uygulaması için 20 milyon ABD doları tutarında finansman sağladı ve daha fazla sigorta ortağı getirmeyi hedefliyor.

Carbon Insurtech Kita, Tohum Öncesi Finansmanda 350 Bin Sterlin Artırdı Görseli

Carbon Insurtech Kita, Tohum Öncesi Finansmanda 350 Bin Sterlin Artırdı

Karbon giderme çözümleri gerektiren iklim kriziyle birlikte Kita, karbon sigortası ürünlerini piyasaya sürmeye yardımcı olmak için yeni fonlar topladı.

Sigorta Komisyoncusu JMG Group, İskoç Genişlemesine Devam Ediyor Görseli

Sigorta Komisyoncusu JMG Group, İskoç Genişlemesine Devam Ediyor

Sigorta komisyoncusu JMG Group, bir aydan kısa bir süre içinde yaptığı ikinci anlaşma olan GS Group'u satın alarak İskoçya'daki genişlemesine devam etti. Birleşik Krallık sigorta komisyoncusu JMG Group , İskoçya'nın en büyük bağımsız brokerini satın aldı ve bir aydan biraz fazla bir süre içinde sınırın kuzeyindeki ikinci büyük satın alımını gerçekleştirdi.

Qover, Dört Yeni Ülkeye Bisiklet Sigortası Sunuyor Görseli

Qover, Dört Yeni Ülkeye Bisiklet Sigortası Sunuyor

Brüksel merkezli insurtech Qover, ürünlerini ve hizmetlerini İskandinav ülkelerinde, yani İsveç, Finlandiya, Norveç ve Danimarka'da dört yeni pazara sunuyor. 2016 yılında piyasaya sürülen Qover, bisiklet sigortası konusunda uzmanlaştı ve 2019 yılında Avrupa'daki gelişimini desteklemek için 9 milyon ABD Doları tutarında finansman sağladığında yeni çözümüyle pazara girdi.

Insurtech Girişimi Ennabl İle Relatıvıty6 Ortaklığı Görseli

Insurtech Girişimi Ennabl İle Relatıvıty6 Ortaklığı

Insurtech girişimi Ennabl ve Relativity6, sigorta brokerlerinin Relativity6'nın arama ve sınıflandırma teknolojisini kullanmasına olanak tanıyan bir ortaklık imzaladı.

Tapoly Ceo'su Insurtech Mga'ları Ve Konser Ekonomisi Fırsatları Hakkında Konuştu Görseli

Tapoly Ceo'su Insurtech Mga'ları Ve Konser Ekonomisi Fırsatları Hakkında Konuştu

'Insurtech'te Kadınlar' serisinin bir parçası olarak, Tapoly'nin kurucusu ve CEO'su Janthana Kaenprakhamroy röportajını sizlere sunmak istedik. Janthana Kaenprakhamroy, Tapoly'nin kurucusu ve CEO'sudur.

Oneshield, David Deal'i Baş Hukuk Görevlisi Olarak Atadı Görseli

Oneshield, David Deal'i Baş Hukuk Görevlisi Olarak Atadı

David Deal, OneShield'ın yönetim ekibine, şirket genişlemeye devam ederken Baş Hukuk Görevlisi olarak katıldı. Her ölçekteki P&C sigortacıları ve MGA'lar için çözümler sunan OneShield Software, David Deal'in Baş Hukuk Görevlisi (CLO) olarak atandığını duyurdu.

ITC Vegas 2022’de de Sizlerle! Görseli

ITC Vegas 2022’de de Sizlerle!

ITC Vegas, dünyanın en büyük insurtech etkinliğidir ve teknoloji girişimcileri, yatırımcılar ve sigorta sektörü görevlilerinin en kapsamlı ve küresel toplantısına benzersiz erişim sunar. Üç gün boyunca sektör, yeni inovasyonları sergilemek, üretkenliği nasıl artırıp maliyetleri azaltacağını öğrenmek ve nihayetinde poliçe sahiplerinin hayatlarını zenginleştirmek için bir araya gelecek. On binlerce toplantı ile üstün ağ oluşturma, bir ITC etkinliğinin ayırt edici özelliklerinden biridir.

Covr, B Serisi finansman turunda 15 milyon ABD doları topladı Görseli

Covr, B Serisi finansman turunda 15 milyon ABD doları topladı

Dijital bir hayat sigortası platformu ve insurtech girişimi olan Covr Financial Technologies, dağıtım ortaklıklarını desteklemek için 15 milyon ABD doları topladı

Reassured Life Insurance, Insurtech Dijital Platformunu Başlattı Görseli

Reassured Life Insurance, Insurtech Dijital Platformunu Başlattı

İngiltere'nin önde gelen hayat sigortası sağlayıcılarından biri olan Reassured, yeni Hayat Sigortası ürünleri sunan yeni dijital platformunun lansmanını duyurdu. Müşterilerine finansal korumaya hızlı ve kolay erişim sağlayarak doğrudan ve online hayat sigortası satın alma fırsatı sunuyor.

Dijital Ajansı Insureon'u Satın Alma Planı ile Bold Penguin ve Brokerage Hub Internatıonal Görseli

Dijital Ajansı Insureon'u Satın Alma Planı ile Bold Penguin ve Brokerage Hub Internatıonal

Dijital ajans satın almak isteyen Brokerage Hub ve Insrtech olan Bold Penguin, Insureon’a dikkatini verdi. Chicago merkezli Insureon, küçük işletme sigortasının çevrimiçi teslimatı için kendisini en iyi bağımsız pazar olarak adlandırıyor.

Gezginlerin Yeni Gözdesi: Trōv  Görseli

Gezginlerin Yeni Gözdesi: Trōv

En eski ve en bilinen insurtech'lerden biri olan Trōv, bugün teknolojisinin önde gelen sağlayıcılarından olan The Travellers Companies tarafından satın alındığını duyurdu.

Sigorta için Pazar Geliştirmede Yeni Bir Dönem: Birleşik Krallık’tan Insurercore & ABD’den Stere Görseli

Sigorta için Pazar Geliştirmede Yeni Bir Dönem: Birleşik Krallık’tan Insurercore & ABD’den Stere

En büyük sigortacılık ağına sahip iki büyük ülke olan Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallıklarının ağ pazarlarını birleştiren inovatif bir partnerlik sektöre damgasını vurdu.

Lemonade Blokzinciri Parametrik Sigortasını Başlattı !! Görseli

Lemonade Blokzinciri Parametrik Sigortasını Başlattı !!

Metromile’i satın alması ile son aylarda oldukça gündemde olan Lemonade bu sefer de blokzinciri teknolojisi ile gündemden ayrılmıyor. Lemonade’in kurmuş olduğu ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Lemonade Vakfı ile başlatmış olduğu bu inovasyonun asıl amacının agriteknolojilerine yaradığı öğrenildi.

Foxquilt, küçük işletmeler için sigorta ürününü piyasaya sürüyor Görseli

Foxquilt, küçük işletmeler için sigorta ürününü piyasaya sürüyor

Kanadalı insurtech Foxquilt, işletme sahiplerinin özel gereksinimlerine göre uyarlanmış sigorta kapsamını güvence altına almalarına yardımcı olmak için bir e-ticaret sigorta ürününü piyasaya sürdü.

Türkiye Sigorta Fuarı ve Kongresi dahilinde “TÜRKİYE INSURTECH ÖDÜLLERİ 2022!” Görseli

Türkiye Sigorta Fuarı ve Kongresi dahilinde “TÜRKİYE INSURTECH ÖDÜLLERİ 2022!”

03 - 05 Mart 2022 tarihlerinde Antalya Pine Beach Belek Hotel'de düzenlenen Türkiye Sigorta Fuarı ve Kongresi (USFK), sigortacılık sektörünün en büyük B2B platformu olmasının yanı sıra katılımcılara; yeni yatırım alanları

Insurtech Konferansları 2022 Görseli

Insurtech Konferansları 2022

Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresi dahilinde düzenlenen Insurtech Konferansları 2022'nin konuşmacıları ve konularını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Türkiye Sigorta Fuarında Gerçekleşen Dijital Sigortacılık Paneli! Görseli

Türkiye Sigorta Fuarında Gerçekleşen Dijital Sigortacılık Paneli!

Türkiye'de ilk defa düzenlenen Türkiye Sigorta Fuarı, 03 - 05 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. Tüm sigorta sektörü paydaşlarından yaklaşık 3 bin katılımcının dahil olduğu bu etkinlikte;

InsurTech yatırımları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı Görseli

InsurTech yatırımları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Mevcut bulgular geçen yıl dünya çapında insurtech yatırımının 6.37bn $ (£ 4.9bn) civarı olduğunu gösteriyor. Bu rakamlar dördüncü çeyrekte 75 projeye 1,99 milyar dolarlık rekor harcama yapılmasını da içeriyor.

Boost Insurance, insurtech geliştirme platformu için 14 milyon dolar yatırım topladı Görseli

Boost Insurance, insurtech geliştirme platformu için 14 milyon dolar yatırım topladı

Boost Insurance, hizmet olarak altyapı (IaaS) insurtech geliştirme platformunu genişletmek için kullanılacak bir Seri A fonunda 14 milyon dolar yatırım topladı. Tur, Tusk Venture Partners, Conversion Capital ve MetLife Başkanı Glenn Hubbard'ın katılımıyla Coatue ve Greycroft tarafından yönetildi

Endonezya’da Gojek sigorta özelliğini başlattı Görseli

Endonezya’da Gojek sigorta özelliğini başlattı

Gojek, insurtech startup’ı PasarPolis ile ortaklaşa online bir sigorta ürünü olan GoSure'u piyasaya sürerken, Bareksa yatırım fonları ödemesi için OVO ile ortaklık başlattı.

Sigorta karşılaştırma sitesi Zebra 38,5 milyon dolar yatırım aldı Görseli

Sigorta karşılaştırma sitesi Zebra 38,5 milyon dolar yatırım aldı

7 yıl önce kurulan Zebra, Joshua Dziabiak (Kurucu Ortak, COO ve CMO) ve Keith Melnick (CEO) tarafından yönetiliyor. Zebra’nın misyonu insanların araba, motosiklet, RV, kiracılar, ev sahipleri ve daha birçok kategoride sigortayı karşılaştırmasını ve seçmesini kolaylaştırmaktır.

Singapur merkezli insurtech Uncharted ve Shift Insurtech operasyonlarını birleştiriyor Görseli

Singapur merkezli insurtech Uncharted ve Shift Insurtech operasyonlarını birleştiriyor

Gelecekte, Shift'in tescilli sigorta platformu ve mühendislik ekibi, Uncharted dağıtım platformlarını ve küresel erişimlerini ve ayrıca şirketlerin benzersiz tekliflerini Uncharted markası altında birleştirecek. Anlaşmanın arkasındaki ana güç kaynağı, yeni birleşik varlığı insurtech dünyasında önemli bir oyuncu haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Hartford'un Innovation Places ekibi, devletin 6,4 milyon dolarlık yatırımının karşılığını veriyor Görseli

Hartford'un Innovation Places ekibi, devletin 6,4 milyon dolarlık yatırımının karşılığını veriyor

30 milyon dolarlık Innovation Places programı üçüncü yılının ikinci yarısına girerken, girişimin finanse ettiği Hartford girişimci konsorsiyumu aldığı parayı iyi bir şekilde kullandığını söyledi. Beş yıllık bir süre boyunca finansman potunda paylaşmak için eyalet gözetmenleri tarafından para alan şirket

Pearl Claims Approval diş sigortalarında dolandırıcılığı AI ile önleyecek Görseli

Pearl Claims Approval diş sigortalarında dolandırıcılığı AI ile önleyecek

Pearl, diş endüstrisi için yapay zeka uygulamaları geliştirmek için çalışmakta. Şirket, AI'nın dental bakımına uygulandığında, servis sağlayıcıların yanı sıra hastalar ve müşteriler için büyük bir fark yaratabileceği inancı ile kuruldu. Pearl'ün geliştirdiği AI çözümleri paketi

Dronlar sigorta risk yönetimine nasıl katkıda bulunabilir? Görseli

Dronlar sigorta risk yönetimine nasıl katkıda bulunabilir?

Teknolojik dönüşümler endüstrileri etkiliyor. Yeni teknolojilerin ortaya çıkması, yeni endüstri kullanım örneklerine de yol açmakta. Örneğin, insansız hava araçlarının veya dronların çoğalması, sağlık ve sigorta gibi endüstrilerin etki alanlarını ve yapabileceklerini önemli ölçüde artırıyor.

Yeni vergi rejimi ve hayat sigortası şirketi üzerindeki etkisi Görseli

Yeni vergi rejimi ve hayat sigortası şirketi üzerindeki etkisi

2020 Bütçe Birliği, vergi mükelleflerine yeni bir kişisel vergi seçeneği sundu ve maliye bakanı eski rejimin zaman içinde aşamalı olarak kaldırılabileceğini belirtti.Max Life Sigorta Tıp Doktoru ve CEO'su Prashant Tripathy, bu yeni rejimin sigorta şirketlerinin tasarruf ürünlerinin çekiciliğini nasıl etkileyeceği konusunda,

Siber güvenlik sigortaları gerçekten bir ihtiyaç mı? Görseli

Siber güvenlik sigortaları gerçekten bir ihtiyaç mı?

Perşembe günü, İngiltere ve CFC Underwriting Uluslararası Siber Takım Lideri Lindsey Nelson, “Fiyatların ciddileşmeye başladığını görüyoruz. “ dedi. Willis Towers Watson'da siber risk ekibinin başkan yardımcısı Tom Srail

Bold Penguin Insurtech, Berkshire ile iş ortaklığı yaptı Görseli

Bold Penguin Insurtech, Berkshire ile iş ortaklığı yaptı

Bold Penguin, Columbus, Ohio'da bulunan ve ticari sigorta için bağlanma hızını artıran bir insurtech start-up’ı. 2016 yılında, işletmeler, acenteler ve brokerlar arasındaki bağlantıları geliştiren ve herkes için satın alma sürecindeki sürtünmeyi azaltan yüksek verimli bir değişim başlattı

Insurtech startup’ı Policygenius 100 milyon dolar yatırım topladı Görseli

Insurtech startup’ı Policygenius 100 milyon dolar yatırım topladı

Durham merkezli insurtech şirketi olan Policygenius, bugün global yatırım firması KKR liderliğindeki D Serisi finansmanında 100 milyon dolar topladığını açıkladı. Tura Norwest Venture Partners, Revolution Ventures, Susa Ventures, AXA Venture Partners

Surround Insurance abonelik usulü ile Millennials Sigortasını sunmak istiyor Görseli

Surround Insurance abonelik usulü ile Millennials Sigortasını sunmak istiyor

Kate Terry, Liberty Mutual Insurance'ta kıdemli başkan yardımcısı olarak görevinden ayrılırken, endüstrinin “dünyanın değişme hızını kaçırdığını” düşündüğü söyledi.Terry'nin hedefi Liberty Mutual'dan ayrıldıktan sonra modern ekonomi için bir sigorta ürünü inşa etmek

Seyahat sigortanız varsa, makbuzlarınızı daima saklayın Görseli

Seyahat sigortanız varsa, makbuzlarınızı daima saklayın

Geçtiğimiz günlerde Elliott Advocacy, bir okuyucusunun basit bir sigorta hatasının yaklaşık 6.000 dolarlık hastane ücretlerine nasıl mal olduğunu paylaştı. Okuyucunun açıklamasına göre, Meksika'da tatildeyken, bir dizi inanılmaz olayda

26 yaşında Kenya'nın Griffin adlı ilk dijital otomobil sigortası şirketini kurdu Görseli

26 yaşında Kenya'nın Griffin adlı ilk dijital otomobil sigortası şirketini kurdu

Jihan Abass 26 yaşındaki bir Kenyalı. Hikaye üç yıl önce Abass'ın memleketi Kenya'daki bir restoranı ziyaret etmesi ile başladı. Abass bir garsonla yaptığı konuşmadan sonra garsonunun sağlık sigortası olmadığını öğrendi. Abass, konuştuğu diğer insanlardan da benzer bir cevap aldı. Bu onun için ampulün yanması anıydı.

Cary's Cofounders Capital, Atlanta merkezli insurtech girişimine 1 milyon dolar yatırım yaptı Görseli

Cary's Cofounders Capital, Atlanta merkezli insurtech girişimine 1 milyon dolar yatırım yaptı

David Gardner tarafından kurulan ve yönetilen Cofounders Capital, insurtech startup’ı olan Slope Software'e 1 milyon dolarlık tohum turuna öncülük etti .Geçen yılın başlarında faaliyete geçen ve aktüeryal yazılımı modernleştirmeyi hedefleyen girişim

Sigorta şirketlerinin başı Koronavirüsü ile dertte Görseli

Sigorta şirketlerinin başı Koronavirüsü ile dertte

Otellerden ve havayollarından endüstriyel evlere kadar birçok küresel şirketin, Çin'de koronavirüsün neden olduğu zararlar için finansal kayıp yaşaması bekleniyor. Çin'deki 132 ölüm ve dünya çapında yeni vakaların bildirilmesi ile şirketlerin olaylara ve seyahat iptallerine ve

CaixaBank ve Plug and Play start-up’lar için işbirliği programı oluşturuyor Görseli

CaixaBank ve Plug and Play start-up’lar için işbirliği programı oluşturuyor

İspanya'nın önde gelen perakende bankası CaixaBank ve global start-up platformu Plug and Play, İspanya fintech sektöründe inovasyonu teşvik etmek için güçlerini birleştiriyor. CaixaBank'ın İşletme Genel Müdürü Juan Antonio Alcaraz ve Plug and Play’ın kurucusu

Online tekliflerinde insurtech çözümlerinin avantajları Görseli

Online tekliflerinde insurtech çözümlerinin avantajları

Deloitte Kanada’nın teknoloji danışmanlık ortağı David Kerr bu konu hakkında geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda brokerlar ve insurtech çözümleri arasındaki ilişkiye değindi.

Sigorta şirketleri AI ve ML çözümlerine yöneliyor Görseli

Sigorta şirketleri AI ve ML çözümlerine yöneliyor

Güney Afrikalı kısa vadeli sigorta sağlayıcısı Admin Plus artık bir mobil cihazın sigortalanmadan önce işlevsel ve ekran hasarından arınmış olup olmadığını belirlemek için HYLA Mobile’ın makine öğrenimi (ML) teknolojisinden faydalanabilecek.

Nationwide, insurtech ortakları ile ticari telematik girişimini geliştirecek Görseli

Nationwide, insurtech ortakları ile ticari telematik girişimini geliştirecek

Nationwide'ın ticari sigorta grubu, filo yönetim hizmetlerinin insan hizmetleri sürücülerini hedefleyen yeni bir programın başlatılmasıyla telematik tabanlı sigorta tekliflerinin iyileştirmeye yardımcı olmasını umuyor.

Arkadaşlarınızı sigorta planınıza katarak nasıl indirim kazanırsınız? Görseli

Arkadaşlarınızı sigorta planınıza katarak nasıl indirim kazanırsınız?

Bazı ülkelerde sağlık sigortası şirketleri tarafından önerilen Arkadaş Güvencesi özelliği, artık en sağlıklı gruba verilen bir indirimin yanı sıra, hem arkadaşların hem de ailelerin bir sağlık sigortası satın almasına izin verecek. Düzenleyici firma Sandbox kapsamında 'arkadaş güvencesi’ fikrini öneren

Ev sigortası buzzvault kapılarını açtı Görseli

Ev sigortası buzzvault kapılarını açtı

Buzzvault üçüncü çeyrekte piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Tüketici lansmanından sonra, ev sigortası kesintisine artık resmen kapılarını açtı. Konut sigortaları hayat ve araç sigortalarından sonra en çok tercih edilen sigortalardan birisi. Özellikle doğal afetlerin verebileceği hasarlardan korunmak için konut sigortalarına verilen önem her geçen yıl artıyor.

Hangi teknoloji sigorta tedarik zincirine en fazla değeri veriyor? Görseli

Hangi teknoloji sigorta tedarik zincirine en fazla değeri veriyor?

Sigorta dünyasında iş yapmanın yeni yolları sektöre damgasını vurdukça sektör değişiyor. Bunu görmek için sadece Londra'nın Lloyd's'un dramatik revizyon planına bakmak yeterli olacaktır. Elektronik risk değişimi gibi teknoloji destekli girişimlerin yardımıyla “dünyanın en gelişmiş pazarı” olma arzusu şu anda gerçekleşiyor.

2020’deki en iyi araç sigortasını bulmak için ipuçları Görseli

2020’deki en iyi araç sigortasını bulmak için ipuçları

Modern toplum bize sayısız teknolojik avantaj sunar. Günümüzde bize sunulan en önemli avantajlardan bir tanesi de bilginin gönderilme ve alınma hızıdır. İnternetin yardımıyla, birçok insanın alışveriş alışkanlıkları büyük ölçüde değişti ve gelişen teknoloji ile değişmeye devam ediyor.

2020 için en avantajlı araba sigortası indirimi hangisi? Görseli

2020 için en avantajlı araba sigortası indirimi hangisi?

Müşteriler kendilerine avantaj sağlayan, tasarruf etmelerini sağlayan tüm indirimlerden faydalanmalıdır. Genelde sigorta şirketlerinin birden fazla indirim sağlar. Bu yüzden sürücünün bu kapmanyalardan kendisi için en avantajlı olanı tercih etmesi gerekmektedir. Bu kampanyalar nedir diye bakacak olursa:

British Insurance Brokers’ Association 2020 manifestosunu duyurdu Görseli

British Insurance Brokers’ Association 2020 manifestosunu duyurdu

British Insurance Brokers’ Association (Biba), geçtiğimiz günlerde 2020 manifestosunu duyurdu. British Insurance Brokers’ Association manifestodaki sigortaya erişimi geliştirmeye odaklandığından, komisyon editörü Laurence Eastham, 2020'de değişikliklerin nerede gerçekleşeceğini düşündüklerini söyledi.

Insurtech Brylianze, AI platformunu başlatmayı planlıyor Görseli

Insurtech Brylianze, AI platformunu başlatmayı planlıyor

Insurtech çözümlerinde sigorta endüstrisinde bir çok alt kategoride verimliliği ve müşteri memnuniyetini arttırma amaçlı kullanılan yapay zeka teknolojisine her geçen gün ilgi artıyor. Florida merkezli olan insurtech Brylianze, geçtiğimiz günlerde sigorta işleri için yapay zeka (AI) platformu geliştirme planlarını açıkladı.

Sel ve terör sigortalarının yeniden yapılandırılması Görseli

Sel ve terör sigortalarının yeniden yapılandırılması

Ticari ipotek kredisi işlemlerinde, kredinin temerrüde düşmesi durumunda, borç verenin telafilerin uygulanması üzerine teminatta bulunabilmesi önemlidir. Teminat, örneğin bir sel veya terör eylemi ile tahrip edilirse veya ciddi şekilde hasar görürse, dayanak varlığın değeri büyük ölçüde azalacak veya bazı durumlarda temelde ortadan kaldırılacaktır.

Digit Insurance 84 milyon dolarlık dış sermaye fonu topladı Görseli

Digit Insurance 84 milyon dolarlık dış sermaye fonu topladı

Bengaluru merkezli insurtech girişimi, Digit Insurance Salı günü yaptığı açıklamada, IRDAI'den üç büyüme sermayesi yatırımcısı olan A91 Partners, Faering Capital ve TVS Capital'den 84 milyon dolar fon aldığını söyledi. Girişime yapılan toplam yatırım, Digit’in toplam finansmanını 224 milyon $ 'a getirecek.

Sel ve terör sigortalarının yeniden yapılandırılması: NFIP, TRIP şimdilik güvende: Görseli

Sel ve terör sigortalarının yeniden yapılandırılması: NFIP, TRIP şimdilik güvende:

Ödenek Yasası'nın geçişi, prim fiyatlarını karşıladığından dolayı emlak piyasalarının istikrarı için kritik öneme sahiptir. Ödenek Yasası'nın kabulü, en azından bir süreliğine bu istikrarı koruma konusunda önemli bir önlemdi.

Sigorta şirketleri elektronik sigara içen sürücülerin taleplerini reddedebilir Görseli

Sigorta şirketleri elektronik sigara içen sürücülerin taleplerini reddedebilir

Elektronik sigarayı yakınında bulunduran sürücüler, cihazı kullanırken bir kaza yaparlarsa sigorta onlara bedel ödemeyi reddedebilir. Elektronik sigara içmek sürücünün görüşünü ne kadar engellediği düşünülürse, arabada tehlike olarak kabul edilebilecek kalın bir buhar bulutu oluşturduğunu fark edebiliriz.

Knights Of Columbus Yeni Hayat Sigortası Ürününü Tanıttı Görseli

Knights Of Columbus Yeni Hayat Sigortası Ürününü Tanıttı

Knight of Columbus hayat sigortası, emeklilik gelir ürünleri, uzun süreli bakım sigortası ve sakatlık gelir sigortası sunmaktadır. Knight of Columbus’un Varlık Danışmanları ("KoCAA") kurumsal varlık yönetimi, bağışçılar tarafından tavsiye edilen fonlar ve bir dizi menkul kıymet ürün ve hizmetinin yanı sıra perakende yatırım fonları sağlar.

Ücretsiz seyahat sigortası nasıl alınır? Görseli

Ücretsiz seyahat sigortası nasıl alınır?

Seyahat sigortası çoğu kullanıcıya göre para kaybıdır. Sigorta şirketleri tazminat ödediğinde para kaybederler ve sizin talebiniz, bir sigorta şirketine poliçe karşılığı olarak ödeyeceğiniz rakamdan daha fazla bir rakam olabilir. Bu nedenle, bir sigorta şirketinin sağladığı kâr, talepte bulunmayan müşterilerden gelir.

Simon Cooter insurtech dünyasına stratejik danışman olarak katıldı Görseli

Simon Cooter insurtech dünyasına stratejik danışman olarak katıldı

Simon Cooter sigortanın geleceğini şekillendirebilmek için dinamik işletmelerle çalışmayı umuyor. Bu yıl 1 Ocak'tan itibaren Quotall’da çalışmaya başlayacak olan Cooter, yeni yapılandırılan sigorta kesintisi teknolojisiyle ilerlemeye devam ederken kuruluşun stratejik vizyonunu ve yönünü destekleyecek.

Sigorta şirketleri şirket içi teknoloji çözümlerinden uzaklaşıyor Görseli

Sigorta şirketleri şirket içi teknoloji çözümlerinden uzaklaşıyor

Sigorta şirketleri, kurum içi teknoloji çözümlerinden uzaklaşıyor. Piyasadaki katılımcılarına göre dış yeteneklere odaklanıyorlar ve şirket içi yeteneklere olan ilgileri her geçen gün azalıyor.

Oscar Health ve Cigna, küçük işletmeler için ortaklık kurdu Görseli

Oscar Health ve Cigna, küçük işletmeler için ortaklık kurdu

Sigorta sektöründe yaşanan son gelişmede New York merkezli insurtech, Oscar Health ABD pazarlarındaki küçük işletmeler için sağlık sigortası planları başlatmak üzere Cigna ile ortaklık kurdu.

AI destekli sigorta karşılaştırma platformu Insurify, 23 milyon dolarlık yatırım aldı Görseli

AI destekli sigorta karşılaştırma platformu Insurify, 23 milyon dolarlık yatırım aldı

AI destekli bir sigorta karşılaştırma platformu olan Insurify (insurify.com), insanların araba sigortalarından yılda yüzlerce hatta binlerce dolar tasarruf etmesini sağlayan bir platform olarak tanımlıyor kendisini. Başarıyla çalışan birkaç pilot program ile bu yılın başlarında

İngiltere merkezli Insurtech startup’ı battleface Fintech Ventures Fund'dan yatırım aldı Görseli

İngiltere merkezli Insurtech startup’ı battleface Fintech Ventures Fund'dan yatırım aldı

Dünya çapında gezginler için seyahat sigortası ürünleri sağlayan İngiltere Insurtech startup’ı battleface Inc. ana finansman turunun başarıyla sonuçlandırdığını açıkladı. İngiltere merkezli battleface, dünyanın en zorlu yerleri de dahil olmak üzere...

Alman insurtech firması Getsafe Brexit’e rağmen İngiltere'ye açılıyor Görseli

Alman insurtech firması Getsafe Brexit’e rağmen İngiltere'ye açılıyor

Mobil uygulama aracılığıyla kullanıcılara ev sigortası sunan Alman insurtech şirketi Getsafe, ülkede giderek artan rekabetçi sigorta pazarına ve Brexit sorununa rağmen İngiltere'de piyasaya sürüldü.

St. Petersburg sigorta şirketi tüm poliçelerini satmayı planlıyor Görseli

St. Petersburg sigorta şirketi tüm poliçelerini satmayı planlıyor

St.Petersburg'daki Anchor Property & Casualty Insurance Co.'nun tüm sigorta poliçelerinde ev sahiplerinin Choice Property & Casualty Insurance Co.'ya satmak için bir ön sözleşmesi var.

2020'den Sigortacılık İçin Gerçekçi Beklentiler Görseli

2020'den Sigortacılık İçin Gerçekçi Beklentiler

Insurtech çözümleri ile gelişen, inovatif çözümlerle kendisini geliştirmek isteyen sigorta sektörünün dijital dönüşümü için 2020’de beklenebilecek değişiklikleri listeledik.

Şili'de sendikaları kapsayan 22 milyon dolarlık sigorta dolandırıcılığı ortaya çıkarıldı Görseli

Şili'de sendikaları kapsayan 22 milyon dolarlık sigorta dolandırıcılığı ortaya çıkarıldı

Şili’deki devlete ait dünyanın en büyük bakır üreticisi Codelco, Salı günü yaptığı açıklamada, Chuquicamata ve Radomiro Tomic madenlerindeki işçiler için sendikalar tarafından oluşturulan sigorta sözleşmelerinde iddia edilen bir dolandırıcılık davası açtığını söyledi.

Honcho, 700.000 £ fonlama hedefinin önemli miktarda üzerine çıktı Görseli

Honcho, 700.000 £ fonlama hedefinin önemli miktarda üzerine çıktı

İngiltere merkezli insurtech Honcho, 700.000 £ 'lık ilk finansman hedefini başarıyla gerçekleştirdi. Daha önce bildirildiği gibi, Honcho kendisini sigorta şirketlerinin müşterilere en iyi fiyatı sunmak için rekabetçi bir gerçek zamanlı teklif

CES 2020’de P&C Sigortası Rüzgarı Görseli

CES 2020’de P&C Sigortası Rüzgarı

CES2020'deki birçok teknoloji ürünün P&C sigortası üzerinde önemli etkileri vardır. Las Vegas'ta her yıl düzenlene CES, en yeni TV'lerin, akıllı telefonların ve akla gelebilecek her türden akıllı cihazın tanıtıldığı ve sergilentiği etkinliktir.

Grab, Chubb ile ortaklaşa seyahat sigortası özelliğini başlattı Görseli

Grab, Chubb ile ortaklaşa seyahat sigortası özelliğini başlattı

Global mülkiyet ve kaza sigortası şirketi olan Chubb ile ortaklaşa ilerleyen Grab, bugün bir seyahat sigortası ürünü olan Travel Cover'ın lansmanını duyurdu.

Sigorta Şirketleri İçin Dijital Olmanın Önemi: Nect GmbH Ceo’su Bennet Jürgens Anlatıyor Görseli

Sigorta Şirketleri İçin Dijital Olmanın Önemi: Nect GmbH Ceo’su Bennet Jürgens Anlatıyor

Nect GmbH Ceo’su Bennet Jürgens, 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da “Dijital Olmanın Önemi” üzerine bir sunum yaptı ve Nect GmbH’den bahsetti. “GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Kiwi sigorta HIV virüsü için kan testleri konusunda sorun yaşıyor Görseli

Kiwi sigorta HIV virüsü için kan testleri konusunda sorun yaşıyor

Sigorta başvurusu sırasında bir sigorta şirketine HIV virüsü önleyici ilaçlar aldığını açıklayan bir hasta, kan testleri ve yıllarca tıbbi kayıt istendiğindeki hayal kırıklığını dile getirdi. Ancak şirket, bu taleplerin standart uygulama olduğunu söyledi.

Online araç sigortası satın almanın 4 avantajı Görseli

Online araç sigortası satın almanın 4 avantajı

Son yıllarda, online araba sigortası satın almak, zaman kazanmak isteyen insanlar arasında oldukça popüler hale geldi. Online araba sigortası satın almak oldukça basit ve sigorta poliçesi almanın bu yöntemini seçenler için birçok avantaja sahip.

Sigorta ürünleri satan bankalar gelişiyor, ama ne kadar süreyle? Görseli

Sigorta ürünleri satan bankalar gelişiyor, ama ne kadar süreyle?

Bankalar düşük marjlı ipoteklere bağlanacak yan ürünlere sahip olmaya her zamankinden daha fazla bağımlı. Fakat böyle olması gerekmiyor. Artık yenii dijital dünyada, bankaların finansal süpermarketler olması ve yüksek değerli üçüncü taraf ürünleri ile uluslararası taşınabilir dağıtım platformları geliştirmesi gerekiyor.

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’ın Zirvemiz Hakkındaki Görüşleri Görseli

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’ın Zirvemiz Hakkındaki Görüşleri

Global InsurTech Zirvesi 2019 Nisan ayında İstanbul’da gerçekleşti. Zirveye Insurtech sektöründe bulunan birçok şirket katıldı. Katılımcılar arasında Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar da bulunuyordu. Zirvemize katılan Ahmet Yaşar, InsurTech Hub’ın sorularını yanıtladı.

Yapay Zeka’nın Sigorta Sektöründeki Önemi: Tazi.ai Kurucusu Zehra Çataltepe Anlatıyor Görseli

Yapay Zeka’nın Sigorta Sektöründeki Önemi: Tazi.ai Kurucusu Zehra Çataltepe Anlatıyor

Tazi.ai kurucusu Zehra Çataltepe, 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da yapay zekanın sigorta sektöründeki öneminden bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Dr. Sigorta ve Reasürans Aracılık Hizmetleri CEO’su Turusan Bağcı’nın GIS19 Deneyimleri Görseli

Dr. Sigorta ve Reasürans Aracılık Hizmetleri CEO’su Turusan Bağcı’nın GIS19 Deneyimleri

Global Insurtech Zirvesi 2019 Nisan ayında İstanbul’da gerçekleşti. Zirveye Insurtech sektöründe bulunan birçok şirket katıldı. Katılımcılar arasında Dr. Sigorta Aracılık Hizmetleri CEO’su Turusan Bağcı da bulunuyordu.

Quick Sigorta CMO’su Pınar Sezer’in Zirvemiz Hakkında Görüşleri Görseli

Quick Sigorta CMO’su Pınar Sezer’in Zirvemiz Hakkında Görüşleri

Global Insurtech Zirvesi 2019 Nisan ayında Istanbul’da gerçekleşti. Zirveye Insurtech sektöründe bulunan birçok şirket katıldı. Değerli katılımcılarımız arasında Quick Sigorta Global Pazarlama Sorumlusu Pınar Sezer de bulunuyordu.

Insurtech’in Acenteler İçin Önemi - TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi Anlatıyor Görseli

Insurtech’in Acenteler İçin Önemi - TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi Anlatıyor

Global Insurtech Zirvesi 2019 Nisan ayında Istanbul’da gerçekleşti. Zirveye Insurtech sektöründe bulunan birçok şirket katıldı. Değerli katılımcılarımız arasında TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi de vardı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Smart Advice ve Yapay Zekanın Sektördeki Önemi – Smart Advice CEO’su Onur Yurtsever Anlatıyor Görseli

Smart Advice ve Yapay Zekanın Sektördeki Önemi – Smart Advice CEO’su Onur Yurtsever Anlatıyor

Smart Advice CEO’su Onur Yurtsever 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da Smart Advice’dan ve yapay zekanın sektördeki öneminden bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Insurtech’in Önemi ve Cigna’nın Başarısı - Cigna CMO’su Sarp Demiray Anlatıyor Görseli

Insurtech’in Önemi ve Cigna’nın Başarısı - Cigna CMO’su Sarp Demiray Anlatıyor

Cigna CMO’su Sarp Demiray 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da Insurtech’in öneminden ve Cigna’nın başarısından bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Teknolojinin Akıl Almaz Değişimi: Life is Hard CEO’su Erik Barna Anlatıyor Görseli

Teknolojinin Akıl Almaz Değişimi: Life is Hard CEO’su Erik Barna Anlatıyor

Life is Hard’ın CEO’su Erik Barna, 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da teknolojinin derinliğinden ve teknolojinin değişimindeki hızdan detaylıca bahsetti.

SixThirty Ventures ve Yeni Girişimlerde Aradıkları: Bölge Müdürü Samarth Shekhar Anlatıyor Görseli

SixThirty Ventures ve Yeni Girişimlerde Aradıkları: Bölge Müdürü Samarth Shekhar Anlatıyor

SixThirty Ventures Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Müdürü Samarth Shekhar, 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da SixThirty’den ve yeni girişimlerde aradıklarından bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Marsh Ticari ve Tüketici Merkezi Lideri Liviu Huluta ile Marsh Üzerine Görseli

Marsh Ticari ve Tüketici Merkezi Lideri Liviu Huluta ile Marsh Üzerine

Marsh şirketi Orta ve Güney Doğu Avrupa Ticari ve Tüketici Merkezi Lideri Liviu Huluta, 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da neler yaptıklarından ve Marsh’ın sigorta sektöründe gelişmekte olan rolünden bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Amodo CEO’su Marijan Mumdziev 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da Amodo’dan bahsetti. Görseli

Amodo CEO’su Marijan Mumdziev 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da Amodo’dan bahsetti.

Sigorta şirketlerinin akıllı telefon çağına girmesini sağlayan bir teknoloji platformu geliştirdiklerinden bahseden Mumdziev, akıllı telefon kullanım verilerinden, davranış verilerinden, sağlık sigortası şirketlerinden yeni ürünler üretmek için kullanılabilecek yeni bir veri kümesinden yararlandıklarını ifade etti.

Philippe Moulin Sigorta Sektöründe Kolay Veri Analizi Yapmanın İmkanlarını Anlatıyor Görseli

Philippe Moulin Sigorta Sektöründe Kolay Veri Analizi Yapmanın İmkanlarını Anlatıyor

DriveQuant'ın CEO'su ve kurucusu Philippe Moulin, Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da Insurtech Hub’ın sorularını yanıtladı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Doğru Insurtech Startup’ı Nasıl Seçilir: Karl Heinz Passler Anlattı Görseli

Doğru Insurtech Startup’ı Nasıl Seçilir: Karl Heinz Passler Anlattı

Baloise Sigorta şirketinde startup keşif ekibi koçu olan Karl Heinz Passler, Nisan ayında düzenlenen GIS19’da Insurtech Hub’ın sorularını yanıtladı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Yapay Zekanın Sigorta Sektöründeki Yeri – Fintech İstanbul Kurucusu ve CEO’su Selim Yazıcı Anlatıyor Görseli

Yapay Zekanın Sigorta Sektöründeki Yeri – Fintech İstanbul Kurucusu ve CEO’su Selim Yazıcı Anlatıyor

Fintech Istanbul şirketi kurucusu ve CEO’su Selim Yazıcı, 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da yapay zekanın sigorta sektöründeki yeri özelinde bir sunum yaptı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Sigorta Şirketleri ve Gelişimi: Kasko CEO’su Nikolaus Sühr Anlatıyor Görseli

Sigorta Şirketleri ve Gelişimi: Kasko CEO’su Nikolaus Sühr Anlatıyor

Kasko şirketi kurucusu ve CEO’su Nikolaus Sühr, 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da Kasko’dan ve sigorta şirketlerinin gelişiminden bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

Reasürans Sektörünün Hedefleri ve Geleceği: CC Consulting İşletmecisi Dario Schiller Anlatıyor Görseli

Reasürans Sektörünün Hedefleri ve Geleceği: CC Consulting İşletmecisi Dario Schiller Anlatıyor

C-Consulting İşletme Müdürü Dario Schiller, 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da “Reasürans Sektörünün Hedefleri ve Geleceği” üzerine bir sunum yaptı ve CC Consulting’den bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Hayat Sigortası İşletme Kitabından Değer Elde Etmek İçin Analitiği ve Verileri Nasıl Kullanabiliriz? Görseli

Hayat Sigortası İşletme Kitabından Değer Elde Etmek İçin Analitiği ve Verileri Nasıl Kullanabiliriz?

Atidot’un Genel Müdürü Roy Perlson Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da Insurtech Hub’ın sorularını yanıtladı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Vault Security Systems CEO’su Arman Sarhaddar Anlattı: iVault ve Marka Ürünü Görseli

Vault Security Systems CEO’su Arman Sarhaddar Anlattı: iVault ve Marka Ürünü

Vault Security Systems CEO’su Arman Sarhaddar 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da iVault’tan bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Insurtech Hub Genel Müdürü Andrew Warburton Insurtech Hub Hakkında Konuşuyor Görseli

Insurtech Hub Genel Müdürü Andrew Warburton Insurtech Hub Hakkında Konuşuyor

Insurtech Hub Genel Müdürü Andrew Warburton 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da sigortacılık geçmişi ve Insurtech Hub ile ilgili bazı şeylerden bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Global Insurtech Zirvesi 2019: Insurtech Dünyasının En İyileri Ödülleri Görseli

Global Insurtech Zirvesi 2019: Insurtech Dünyasının En İyileri Ödülleri

Global Insurtech Zirvesi 2019 birçok açıdan çok etkili ve oldukça büyük bir zirveydi. Zirvenin ikinci gününde etkinliğimizin ana sponsorlarından Quick Sigorta, “Insurtech Dünyasının En İyileri” ödüllerinin sahiplerini seçti ve dağıttı. İşte o ödüller ve sahipleri:

Manjit Rana İle İş Dünyasında Etkili İnovasyon Kültürü Oluşturma Üzerine Görseli

Manjit Rana İle İş Dünyasında Etkili İnovasyon Kültürü Oluşturma Üzerine

StartupBootcamp Genel Müdürü Manjit Rana, Nisan ayında düzenlenen GIS19’da Insurtech Hub’ın sorularını yanıtladı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

ITC CEO’su Jay Weintraub: “Teknolojiler arası ekosistem için dünya çapında en büyük etkinlik biziz” Görseli

ITC CEO’su Jay Weintraub: “Teknolojiler arası ekosistem için dünya çapında en büyük etkinlik biziz”

Insuretech Connect CEO’su Jay Weintraub Nisan ayında düzenlenen GIS19’da Insurtech Hub’ın sorularını yanıtladı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Insurtech ve Blockchain'in Kesişimi: Arman Sarhaddar iVault'ı Anlattı Görseli

Insurtech ve Blockchain'in Kesişimi: Arman Sarhaddar iVault'ı Anlattı

Vault Security Systems CEO’su Arman Sarhaddar Nisan ayında düzenlenen GIS19’da Insurtech Hub’ın sorularını yanıtladı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz. Blockchain teknolojisi sayesinde gelişmiş sahtekarlık koruması sağlayan..

Sigortacılar ve teknoloji girişimleri hastaların sağlık verilerini toplamak için yarışıyor Görseli

Sigortacılar ve teknoloji girişimleri hastaların sağlık verilerini toplamak için yarışıyor

Macaristan ve Polonya'dan Romanya'ya kadar Doğu Avrupa ülkelerinde insanlar artık özel sağlığa yöneliyor. Vardiya, artan halk sağlık harcamaları ile birleştiğinde, genellikle...

Güney Afrikalı sigorta firmaları hasar değerlendirmesi için drone kullanacak Görseli

Güney Afrikalı sigorta firmaları hasar değerlendirmesi için drone kullanacak

Drone'lar, çeşitli sektörlerde işlerin yapılma şeklini şekillendiriyor ve bir dizi sigorta şirketi, hasarları değerlendirmek için drone kullanmaya zaten başladı.

Kadınların sağlık sigortasına neden erkenden yatırım yapmaları gerekiyor? Görseli

Kadınların sağlık sigortasına neden erkenden yatırım yapmaları gerekiyor?

Modern yaşam tarzı ile birlikte, kadınlar için yükselen çeşitli yaşam tarzı riskleri olmuştur. Düşük uyku kalitesi, sınırlı egzersiz ve yoğun stres nedeniyle...

2020 için ucuz araç sigorta stratejileri Görseli

2020 için ucuz araç sigorta stratejileri

ABD’de neredeyse tüm eyaletlerde araç kullanmak için araç sigortası zorunludur. Ayrıca, son yıllarda araç sigortalarının fiyatları...

Sigortacılıkta AI’nın potansiyeli büyütülüyor olabilir mi?  Görseli

Sigortacılıkta AI’nın potansiyeli büyütülüyor olabilir mi?

Sigorta yöneticilerinin yakın tarihli bir SMA anketine göre, AI teknolojileri sigortacılıkta büyük bir potansiyele sahip. Makine öğrenimi, doğal dil işleme, chatbot’lar..

IoT güvenlik cihazları ve Zürih Sigorta Görseli

IoT güvenlik cihazları ve Zürih Sigorta

Wearsafe Labs, artık IoT cihazlarını kullanan kişiler için kazayla ilgili belirli tıbbi masrafları karşılamak için sigorta koruması olacağını açıkladı.

Tel Aviv merkezli bir fintech ve insurtech inovasyon merkezi olan Axell resmen açıldı ! Görseli

Tel Aviv merkezli bir fintech ve insurtech inovasyon merkezi olan Axell resmen açıldı !

Tel Aviv merkezli bir fintech ve insurtech inovasyon merkezi olan Axell, resmi olarak faaliyetlerine 6 Ocak 2020'de başlatıldığını açıkladı. Merkez, Moshe Tamir tarafından yönetilecek.

Mısır’da Sigorta Pazarı Görseli

Mısır’da Sigorta Pazarı

Mısır'daki taşıt, mal, sağlık ve diğer sigortaların güçlü talebe sahip olması ülkedeki sigorta şirketlerinin gelirlerini artırıyor.

Çin, blockchain sigorta standartları oluşturup konsorsiyum kurmayı hedefliyor Görseli

Çin, blockchain sigorta standartları oluşturup konsorsiyum kurmayı hedefliyor

Şangay Sigorta Borsası (SHI), 27 Aralık'ta “Endüstriyel Blockchain Uygulama Teknolojisi Standartları” ile ilgili çalışma başlatmak için bir etkinliğe ev sahipliği yaptı

Corvus, AI'yı sigorta ürünlerine entegre etmek için yatırım aldı !  Görseli

Corvus, AI'yı sigorta ürünlerine entegre etmek için yatırım aldı !

Philip Edmundson, brokerlere, poliçe sahiplerine, sigortacılara ve reasürörlere zararın tahmin edilmesine ve önlenmesine yardımcı olmak için Corvus'u kurdu.

VitusVet, 1 milyon evcil hayvan sigortası talebini aştı Görseli

VitusVet, 1 milyon evcil hayvan sigortası talebini aştı

Evcil hayvan bakım teknolojisi şirketi olan VitusVet, geçtiğimiz günlerde mobil uygulaması aracılığıyla bir milyon evcil hayvan sigortası talebini aştığını açıkladı.

Sürücüler Daha Güvenli Ama Sigorta Maliyetleri Artmaya Devam Ediyor Görseli

Sürücüler Daha Güvenli Ama Sigorta Maliyetleri Artmaya Devam Ediyor

ABD Ticari Ulaştırma Bakanlığı'nın (DOT) ticari kamyon işletme güvenliği uyumluluğunu yönetmekten sorumlu şubesi olan Federal Motorlu Taşıyıcı Güvenlik İdaresi'ne (FMCSA) göre, güvenli olmayan sürüş ihlalleri yıldan yıla %2 azalmış durumda.

Avustralya Orman Yangınları ve Seyahat Sigortası Görseli

Avustralya Orman Yangınları ve Seyahat Sigortası

Avustralya genelinde yangınlar yayılmaya devam ederken, seyahat sigortası karşılaştırma sitesi Squaremouth, Avustralya'ya seyahat edenlerin şu anda bilmesi gerekenleri sıraladı.

Insurtech Marketine Kısa Bir Bakış Görseli

Insurtech Marketine Kısa Bir Bakış

Insurtech, mevcut sigorta endüstrisi modelinden tasarruf ve verimliliği artırmak için tasarlanmış teknoloji yeniliklerinin kullanımını ifade eder.

Küçük İşletme Sorumluluk Sigortası Dijital Çağda Neden Daha Gelişmiş Olmalıdır? Görseli

Küçük İşletme Sorumluluk Sigortası Dijital Çağda Neden Daha Gelişmiş Olmalıdır?

Artık bildiğimiz gibi sorumluluk sigortası, bugünün ve yarının küçük işletme sahiplerinin büyük bir kısmına uymuyor.

Drone’lar sigortacılar için risk taşıyor Görseli

Drone’lar sigortacılar için risk taşıyor

Bir eğlence uçağı pilotu, uçağının Las Vegas'taki McCarran Uluslararası Havaalanı yakınında yasadışı olarak uçarken kontrolünü kaybedince 20.000$ para cezasına çarptırıldı.

Araç Sigortası Yeni Araç Modelleri İçin Neden Daha Pahalı? Görseli

Araç Sigortası Yeni Araç Modelleri İçin Neden Daha Pahalı?

Özellikle TOGG ile hareketlenen ve ilgi odağı olan otomotiv sektöründe araç sigortası ve insurtech çözümleri oldukça önemli bir yer kaplıyor.

Global Genç Hayat Sigortası Pazar Büyüme Analizi ve 2025 Tahminleri Görseli

Global Genç Hayat Sigortası Pazar Büyüme Analizi ve 2025 Tahminleri

2020 ile birlikte geçmiş yıla ait sigorta ve insurtech ekosistemine ait raporlar yayınlanmaya başladı. Bunlardan birisi olan Global Genç Hayat Sigortası Piyasası 2019 raporu....

2020'de İzlenmesi Gereken 2 Insurtech Trend'i Görseli

2020'de İzlenmesi Gereken 2 Insurtech Trend'i

2020'nin heyecan verici bir yolculuğun başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Değişim o kadar hızlı ki, bugün muhtemel görünen şey yarın farklı olabilir, ama 2020’de zamanın testine dayanacak iki trend eğilim var.

Sağlık Sigortası için Bilmeniz Gereken 10 Yeni Kural Görseli

Sağlık Sigortası için Bilmeniz Gereken 10 Yeni Kural

Aylık prim taksitlerinden üçüncü taraf yöneticileri (TPA) seçmeye kadar, sağlık sigortası son zamanlarda bir dizi değişikliğe tanık oldu

Araç sigortasını en çok tercih eden meslekler Görseli

Araç sigortasını en çok tercih eden meslekler

Futbolcular, hurda metal tüccarları ve fast food dağıtım sürücüleri, otomobil sigortası için ulusal ortalamanın dört katına kadar ödeme yapan sürücüler arasında

Tek bir platform kullanan insurtech'ler sigortaya nasıl yenilik katıyorlar? Görseli

Tek bir platform kullanan insurtech'ler sigortaya nasıl yenilik katıyorlar?

Insurtech alanına yatırımlar henüz istenilen noktaya ulaşmadı. Aslında, alanında yapılan yatırımın 2011 yılında sadece 140 milyon dolar olduğunu ve 2018 yılına kadar...

Panama’da Sigortacılık Görseli

Panama’da Sigortacılık

Panama genelinde otomobil, ev, sağlık sigortası ve alternatif sigortalara olan güçlü talep, ülkedeki sigorta firmalarının finansal kazancını artırıyor.

Missouri'de en ucuz araba sigortası Görseli

Missouri'de en ucuz araba sigortası

Aslında, araba sigortası Missouri'de çok pahalı değil. Örneğin, Sigorta Bilgi Enstitüsüne göre primler yıllık ortalama 791$

Japonya bisiklet sigortası yaptırmak için yasaları kabul ediyor Görseli

Japonya bisiklet sigortası yaptırmak için yasaları kabul ediyor

Japonya'da, var olan bisiklet kullanımı oranı gün geçtikçe artmakta. Buna paralel olarak, bisiklet kiralama işlerinin sayısında artış göstermekte.

Online Hayat Sigortası için Rekabetçi Fiyatlandırma Görseli

Online Hayat Sigortası için Rekabetçi Fiyatlandırma

Bestow, insanları kapsayan vadeli hayat sigortası planları sunan bir online hayat sigortası şirketidir ve iki yıllık poliçeleri markanın benzersiz tekliflerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

ICE InsureTech Willis Towers Watson’ın Radar Live İşbirliği Programına katıldı Görseli

ICE InsureTech Willis Towers Watson’ın Radar Live İşbirliği Programına katıldı

Geçtiğimiz günlerde Willis Towers Watson, ICE InsurTech'in Global Radar Live İşbirliği Programını sistemlerine entegre ettiğini açıkladı.

Dünyanın ilk sigortalı somon ticaret platformu için sigorta ortaklığı Görseli

Dünyanın ilk sigortalı somon ticaret platformu için sigorta ortaklığı

Norveç merkezli bir dijital teknoloji firması olan JET Seafood, dünyanın ilk sigortalı çevrimiçi somon ticaret platformunu sunduğunu belirtti.

Ev sahipleri için yeni türden bir sigorta sefaleti: İklim değişikliği yağmurları Görseli

Ev sahipleri için yeni türden bir sigorta sefaleti: İklim değişikliği yağmurları

Doğa sigortalar ile savaşıyor! Doğal afetler için en riskli bölgede yaşayanlar, küresel iklim değişikliği nedeniyle ev sigortasından ne yazık ki yeterince yararlanamıyorlar.