Sigorta karşılaştırma sitesi Zebra 38,5 milyon dolar yatırım aldı Görseli

Sigorta karşılaştırma sitesi Zebra 38,5 milyon dolar yatırım aldı

7 yıl önce kurulan Zebra, Joshua Dziabiak (Kurucu Ortak, COO ve CMO) ve Keith Melnick (CEO) tarafından yönetiliyor. Zebra’nın misyonu insanların araba, motosiklet, RV, kiracılar, ev sahipleri ve daha birçok kategoride sigortayı karşılaştırmasını ve seçmesini kolaylaştırmaktır. 


Bu sabah Austin merkezli sigorta karşılaştırma platformu olan Zebra, 38.5 milyon $ ile C Serisi'ni kapattığını açıkladı. Accel, önceki yatırımcılar Silverton Partners, Ballast Point Ventures ve şirketin CEO'su Keith Melnick'in katıldığı fon etkinliğine liderlik etti. Floodgate ve Weatherford Capital de tura yatırım yaptı.


Melnick'e göre, şirket 30 milyon dolara yakın bir nihai toplam hedeflemişti, ancak şirketin mevcut yatırımcı seti tarafından işletmeye daha fazla sermaye koyma ilgisi daha büyük bir C Serisine yol açtı. Zebra daha önce bir dizi tohum turu yaptı. Bunlar, Balast liderliğindeki 17 milyon $ C Serisi ve Accel liderliğindeki 40 milyon $ B Serisi şeklinde gerçekleşmişti.


Zebra, Insurify (23 milyon $), Gabi (27 milyon $) ve Policygenius (100 milyon $) da dahil olmak üzere bu sene yeni sermaye artırımında rakip şirketlere katılıyor. Melnick'e göre, Zebra, zaman içinde müşteri kazanım maliyetlerini de geliştiriyor, çünkü aynı zamanda gelir üretimini de geliştiriyor ve şirketin sermayesini yapay büyümeyi sürdürmek için harcamadığını ima ediyor.


Çoğu girişim sermayeyi artırdığında, nadiren performans sonuçlarını ve iş ölçümlerini paylaşırlar. Fakat Zebra, yeni yatırım turuyla birlikte bazı performans sayıları yayınladı, bu da sadece şirketin neden daha fazla sermaye toplayabildiğini değil, aynı zamanda alanının neden bu kadar hareketli olduğunu da gösterdi.


  1. - Zebra şu anda aylık 1,3 milyon web sitesi ziyaretçisine sahip.
  2. Şirketin geliri yıldan yıla neredeyse %200 büyüdü, 2019'da 37 milyon dolara çıktı.
  3. - Yıllık çalışma oranı artık 60 milyon doların üzerinde.
  4. - Şirket 2020'de %100'ün üzerinde büyümeyi hedefliyor..

Zebra gibi yatırım alan bu şirketlerin 2020 yılında ne kadar büyüyüp bu yatırımı ne denli verimli kullanacaklarını her beraber göreceğiz.