Insurtech Teknolojilerinin Sigorta Acentelerine Sağladığı Avantajlar Görseli

Insurtech Teknolojilerinin Sigorta Acentelerine Sağladığı Avantajlar

Insurtech teknolojileri, sigorta şirketlerinin maliyetleri düşürme ve geliri artırmadan müşteri memnuniyetini artırmaya ve kârlılığı artırmaya kadar karmaşık zorluklarla baş etmelerine giderek daha fazla yardımcı oluyor.

Sigortacılıkta Kara Para Aklamanın Yükselişiyle Nasıl Mücadele Edilir? Görseli

Sigortacılıkta Kara Para Aklamanın Yükselişiyle Nasıl Mücadele Edilir?

Uyum, ödeme ve dolandırıcılıktan korunma uzmanı Eastnets Grup Direktörü Saeed Patel, sigorta endüstrisinde kara para aklamayla nasıl mücadele edileceğini açıklıyor. Eastnets Grup Direktörü ve uyumluluk, ödeme ve dolandırıcılıktan korunma uzmanı Saeed Patel, sigorta endüstrisinde kara para aklamayla nasıl mücadele edileceğini açıklıyor.

Dijital Yerel TPA Rezervi, Talepleri Gözden Geçirmek İçin 8 Milyon ABD Doları Artırdı Görseli

Dijital Yerel TPA Rezervi, Talepleri Gözden Geçirmek İçin 8 Milyon ABD Doları Artırdı

Dijital-yerli bir üçüncü taraf yönetici (TPA) olan US Insurtech Reserv, P&C talep işlemlerini elden geçirmeyi amaçladığı için tohum finansmanında 8 milyon ABD doları topladı.

Nationwide Ve Brella Ek Sağlık Planı Başlattı Görseli

Nationwide Ve Brella Ek Sağlık Planı Başlattı

Sigorta devi Nationwide, cepten harcamaları kapsayan ek bir sağlık sigortası planı başlatmak için insurtech Brella ile ortaklık kurdu. ABD'li sigorta devi Nationwide, sağlık hizmetinin karşılanabilirliğindeki boşluğu kapatmaya yardımcı olmak için yeni bir ek sağlık sigortası planı başlatmak için insurtech Brella ile ortaklık kurdu.

Tarihin En Ünlü Kişilerinin Hayat Sigortası Poliçeleri Görseli

Tarihin En Ünlü Kişilerinin Hayat Sigortası Poliçeleri

Sigorta şirketleri Aviva ve Zürih'in yardımıyla, tarihin en ünlü isimlerinden bazılarının hayat sigortası poliçelerini ortaya çıkarmak için arşivleri araştırdık.

Yeni Sigorta Çağı: İşletmenizin Neden Büyük Veri Analitiğini Kucaklaması Gerekiyor? Görseli

Yeni Sigorta Çağı: İşletmenizin Neden Büyük Veri Analitiğini Kucaklaması Gerekiyor?

Büyük veri, sigorta şirketlerinin maliyetleri düşürmelerine, müşterileri daha verimli bir şekilde hedeflemelerine ve işlerine somut değer katmanın daha iyi yollarını bulmalarına yardımcı oluyor.

Gallagher Re, Verilerin Insurtech'te 'küçük Bir Toparlanma' Gösterdiğini Söylüyor Görseli

Gallagher Re, Verilerin Insurtech'te 'küçük Bir Toparlanma' Gösterdiğini Söylüyor

Reasürans şirketi Gallagher Re, Insurtech finansmanının toparlanma belirtileri gösterdiğini, ancak endüstrinin kendisini hala ilginç bir ekonomik kavşakta bulduğunu söylüyor. Insurtech finansmanı, bu yılın ilk ve ikinci çeyreği arasında %8'den fazla arttı, ancak ikinci çeyrek finansmanı, insurtech sektörünün rekor düzeyde ikinci en yüksek fon miktarını kaydettiği geçen yılın aynı dönemine göre hala %50 düştü.

Siber Sigorta Güvencesi Görseli

Siber Sigorta Güvencesi

Siber suçlular saldırı tekniklerinin karmaşıklığını geliştirmeye devam ederken, hiçbir kuruluş bir siber saldırıya karşı tam olarak korunamaz. Siber güvenlik sigortası, siber olayları engellemeyecek olsa da, siber suçlarla ilgili olaylar nedeniyle bir işletme ve müşterileri üzerindeki etkiyi en aza indirebilir.

Sigorta, Ufrs 17'nin Uygulanmasına Nasıl Hazırlanıyor? Görseli

Sigorta, Ufrs 17'nin Uygulanmasına Nasıl Hazırlanıyor?

UFRS 17'nin uygulanmasına altı aydan kısa bir süre kala, sigorta sektörü oyuncularının bilmesi gereken potansiyel sonuçlar var. Yaklaşık 20 yıllık geliştirme sürecinin ardından, UFRS 17'nin son uygulama tarihi artık altı aydan kısa bir süre sonra. Yürürlük tarihi 1 Ocak 2023 olan sigortacılar, muhasebe standardına hazırlıklarında farklı aşamalardadır.

Cover Genius, RMS Cloud ile yeni tatil parkı örtüsünü piyasaya sürüyor Görseli

Cover Genius, RMS Cloud ile yeni tatil parkı örtüsünü piyasaya sürüyor

Dünyanın önde gelen dijital şirketlerinden bazılarına koruma sağlayan Sidney merkezli yerleşik sigorta sağlayıcısı Cover Genius, tatil parkı sakinleri için yeni hasar ve sorumluluk sigortası sunmak için park ve kamp alanı mülk yöneticisi RMS Cloud ile yeni bir ortaklık kurdu.

Shallowfakes, sigorta endüstrisi için gerçek tehdittir Görseli

Shallowfakes, sigorta endüstrisi için gerçek tehdittir

Resistant AI'nın CEO'su ve Kurucusu Martin Rehak, sigorta endüstrisi için neden en büyük tehdidi derin sahte değil de sığ sahtekarlıkların oluşturduğunu anlatıyor. Kingsley Napley'e göre, 2021'de %73 artarak, dolandırıcılık sigorta sektörü için ciddi bir tehdit olmaya devam ediyor.

Dijital Olarak Yerel Yerleşik Sigorta Çözümleri Görseli

Dijital Olarak Yerel Yerleşik Sigorta Çözümleri

Müşteri yolculuğunu iyileştiren birçok gerçek dünya gömülü sigorta 2.0 örneği vardır. ABD girişimi Extend, hem satıcılar hem de müşterileri için daha iyi bir ürün koruma deneyimi için dijital olarak yerel bir çözüm geliştirdi.

Sigortada Blok Zinciri: Kullanım Durumları ve İleriye Giden Yol Görseli

Sigortada Blok Zinciri: Kullanım Durumları ve İleriye Giden Yol

Blockchain, verileri değiştirilemeyecek veya hacklenemeyecek şekilde saklamanın bir yolunu sağlayan bir sistemdir. Sağlık, bankacılık ve hatta ordu gibi endüstriler için güvenlik sağlar. Bu yazıda, blockchain teknolojisinin sigorta sektörünü nasıl önemli ölçüde etkilediğine bir göz atacağız.

Siber Güvenlik Neden Hala Harika Bir Siber Koruma Politikasını Geride Bırakıyor? Görseli

Siber Güvenlik Neden Hala Harika Bir Siber Koruma Politikasını Geride Bırakıyor?

2022, yeni fintech trendlerini ve risklerini sergilediği için siber sigorta tamamen değişiyor. Finansal kurumlar ve bankacılık kuruluşları, siber sigortanın siber güvenlik önlemlerinin yerini almaması gerektiğini biliyor.

Hangi Siber Saldırılar Insurtech İçin En Büyük Tehditleri Oluşturuyor? Görseli

Hangi Siber Saldırılar Insurtech İçin En Büyük Tehditleri Oluşturuyor?

Şirketlere, kuruluşlara ve devlet kurumlarına yönelik küresel siber saldırı tehdidi, hem nitelik, hem nicelik hem de verilen hasar açısından keskin bir şekilde artıyor.

GlobalData, KOBİ'leri Siber Sigortadan Fiyatlandırıyor Görseli

GlobalData, KOBİ'leri Siber Sigortadan Fiyatlandırıyor

GlobalData, artan maliyetler onları işlerinin diğer alanlarına öncelik vermeye zorladığı için KOBİ'lerin siber sigortadan fiyatlandırılma riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

4 Sağlık Hizmetinde Düşük Kod Kullanım Örnekleri Görseli

4 Sağlık Hizmetinde Düşük Kod Kullanım Örnekleri

Düşük kodlu araçlar, yazılım geliştirme şeklimizde devrim yarattı. Bu platformlar, önceden programlama bilgisi olmadan özel, ölçeklenebilir ve hızlı çözümler oluşturmanıza olanak tanır.

Marshmallow Van: Insurtech'in Büyüme Stratejisinin Bir Parçası Görseli

Marshmallow Van: Insurtech'in Büyüme Stratejisinin Bir Parçası

Birleşik Krallık dijital sigorta sağlayıcısı Marshmallow, en yeni ürün serisini piyasaya sürdü - Marshmallow Van adlı minibüsler için premium bir teminat. Ürün, araçlarını sosyal amaçlı, ev içi kullanım ve işe gidip gelme amaçlı kullanan kamyonet sahiplerini kapsamaktadır.

Sigorta ve IoT Görseli

Sigorta ve IoT

Sigorta şirketleri verilerle gelişir. Nesnelerin interneti (IoT) ve yapay zeka (AI) gibi diğer teknolojilerle uyumlu olarak, blockchain bir dizi kullanılabilir veri toplayabilir.

Sigortacılara Tazminat Taleplerinde Yardımcı Olmak İçin Yapay Zeka Görseli

Sigortacılara Tazminat Taleplerinde Yardımcı Olmak İçin Yapay Zeka

Tractable'ın arabalara erişime, onarıma ve korumaya yardımcı olarak talep sürecini hızlandırmak için görsel yapay zekayı nasıl kullandığına bir göz atıyoruz. 2014 yılında kurulan Birleşik Krallık'ta bir teknoloji tek boynuzlu at olan Tractable, onarım maliyetlerinin doğru hesaplanmasını sağlayan hasarı değerlendirmek için fotoğrafları kullanarak arabaların ve evlerin onarımına yardımcı olmak için görsel yapay zeka geliştiriyor.

Müşteri Odaklı Dönüşümü Destekleyecek Veri Stratejileri Görseli

Müşteri Odaklı Dönüşümü Destekleyecek Veri Stratejileri

Dan Lescano, bu yeni dijital çağda başarılı olmak için sigorta sağlayıcılarının müşteri odaklı deneyimler sağlamak için verileri toplaması, analiz etmesi ve etkinleştirmesi gerektiğini söylüyor.

Forbes’e Göre En İyi 12 ABD Insurtech İşvereni Görseli

Forbes’e Göre En İyi 12 ABD Insurtech İşvereni

Forbes kısa süre önce, 12 Insurtech'i içeren dördüncü yıllık Amerika'nın En İyi Başlangıç İşverenleri listesini yayınladı. Liste Statista ile ortaklaşa oluşturuldu ve 2500 ABD işletmesini şu kriterlere göre değerlendiriyor: işveren itibarı, çalışan memnuniyeti ve büyüme.

Covid Sonrası Dijital Dönüşüm Yarışında Sigortacılar İçin 5 Öncelik Görseli

Covid Sonrası Dijital Dönüşüm Yarışında Sigortacılar İçin 5 Öncelik

Her şeyden önce çalışanlarınız. İyi eğitimli, üretken ve memnun çalışanlar olmadan, listenin geri kalanı tartışmalı hale gelirdi. Çalışanlar için uygun bir geçiş planlamak ve çalışan deneyimini sürekli geliştirmek için çalışmak esastır.

Roostify ve Covered Insurance iş ortağı Görseli

Roostify ve Covered Insurance iş ortağı

Mortgage teknolojisi sağlayıcısı Roostify, şimdi ev sahibi sigortası satın alma sürecini kolaylaştırmak için Kapsamlı Sigorta Pazarı ile entegrasyonu destekliyor. Roostify platformunu kullanan müşteriler, borçlulara birden fazla sigorta teklifini keşfetme ve yıllık primleri, konut limitlerini ve kesintileri karşılaştırma seçeneği verebilir. Roostify platformunda kullanıcılar, eğitim ve destek için Sigortalı sigorta danışmanlarıyla kendi seçtikleri iletişim kanalı üzerinden bağlantı kurabilir.

Swiss Re'nin yeni raporu ile Digital Trust'ın önemi Görseli

Swiss Re'nin yeni raporu ile Digital Trust'ın önemi

Global reasürör Swiss Re, Digital Trust'ın önemini özetleyen yeni bir çalışma yayınladı. Rapor, öğeyi “kullanıcılarına güvenli, güvenilir ve etik çevrimiçi programlar veya cihazlar sağlama yeteneklerini gösteren şirketler tarafından kazanılan kritik bir para birimi” olarak adlandırıyor. Swiss Re'nin verileri, kuruluşların bir dizi adımla dijital güven oluşturması gerektiğini ortaya koyuyor.

Insurtech Cover Whale 100 Milyon Dolarlık Premium Dönüm Noktasını Geçti Görseli

Insurtech Cover Whale 100 Milyon Dolarlık Premium Dönüm Noktasını Geçti

Ticari oto Insurtech Cover Whale, yazılı primlerde 100 milyon doları aştığı için acenteler ve brokerler için lider bir çözüm sağlayıcıdır. New York merkezli ticari otomobil sigorta teknolojisi Cover Whale, yazılı primlerde 100 milyon ABD doları tutarındaki kilometre taşını aştığını duyurdu.

Yerleşik Sigorta Yolculuğu Görseli

Yerleşik Sigorta Yolculuğu

Sabah hiç kimse bir sonraki sigorta ürününü nereden satın alabileceğini düşünerek uyanmaz. Farkındalığı artırmak ve ürünlerini etkin bir şekilde dağıtmak için sigorta şirketleri genellikle üçüncü taraf ortaklarla çalışmak zorunda kalır; marka kimliğinin gücünden yararlanmak ve sadık müşterilerden oluşan bir topluluktan yararlanmak. Örneğin; büyük mağazalarla ortaklaşa sunulan ev sigortası ile mağazanın müşteri tabanıyla sahip olduğu güven ilişkisinden yararlanan sigortacılar.

IoT ve 5G Bağlantısı Insurtech'i Nasıl Dönüştürüyor? Görseli

IoT ve 5G Bağlantısı Insurtech'i Nasıl Dönüştürüyor?

Over-C için Risk ve Sigorta Piyasaları Direktörü Chris Gill, yeni teknolojiler ve IoT ve 5G'nin insurtech'i nasıl dönüştürdüğü hakkında konuşuyor.

Insurtech'lerin 2022'de İnovasyona Yönelik Üç Temel Trendi Görseli

Insurtech'lerin 2022'de İnovasyona Yönelik Üç Temel Trendi

Pazar değişiyor ve eski sigorta şirketlerini ölçeklendirmenin ve güncellemenin anahtarı olan dijital dönüşüm insurtechler ile tüm hızıyla devam ediyor. Pazara daha fazla ürün çekecek ve müşterilere sorunsuz bir deneyim sağlayacak daha iyi teknolojileri ve yenilikleri uygulama yarışı, küresel fonun 2022’de katlanarak artmasının ana nedenlerinden biridir.

Big Data sigorta sektörünü nasıl etkiliyor? Görseli

Big Data sigorta sektörünü nasıl etkiliyor?

Büyük Veri, maliyetleri düşürerek, müşterileri daha verimli bir şekilde hedefleyerek ve korumanın yeni yollarını bularak sigorta sektörünü etkiler. Sigorta şirketleri, müşteriler için en iyi kararı vermek için Büyük Veriyi kullanıyor. 

Sigorta Sektöründe Büyük Veri Kullanımı Görseli

Sigorta Sektöründe Büyük Veri Kullanımı

Sigorta şirketleri, müşterilerine mümkün olan en iyi kapsamı sağlamak için Büyük Verinin gücünü benimsiyor. Büyük Veri ile sigortacılar, daha iyi kararlar almalarına ve müşterileri için daha etkili çözümler sunmalarına yardımcı olacak çok sayıda bilgiye erişebilir.

Sigorta Sektöründe Yeni İş Modelleri Görseli

Sigorta Sektöründe Yeni İş Modelleri

Sigorta sektörü, günümüz toplumunun ihtiyaçlarını karşılamak için hızla değişmektedir. Sonuç olarak, müşterilerine daha uygun şekillerde sigorta sağlamak için yeni iş modelleri ortaya çıkıyor.

Reassured Life Insurance, Insurtech Dijital Platformunu Başlattı Görseli

Reassured Life Insurance, Insurtech Dijital Platformunu Başlattı

İngiltere'nin önde gelen hayat sigortası sağlayıcılarından biri olan Reassured, yeni Hayat Sigortası ürünleri sunan yeni dijital platformunun lansmanını duyurdu. Müşterilerine finansal korumaya hızlı ve kolay erişim sağlayarak doğrudan ve online hayat sigortası satın alma fırsatı sunuyor.

Sigorta Sektöründe Blokzinciri Teknolojisi Görseli

Sigorta Sektöründe Blokzinciri Teknolojisi

Sigorta sektörü, veri koruma endişeleri nedeniyle bankalardan sonra blok zinciri teknolojisini en erken benimseyenlerden biriydi. Sonuç olarak, sigorta şirketleri, poliçeler, işlemler ve talepler hakkındaki bilgileri neredeyse aşılmaz olan güvenli bir biçimde depolamak için blok zinciri kullanabilir. Endüstrinin blok zincirini erken benimsemesi, onu teknolojiyi ilerletmek için en iyi endüstrilerden biri haline getiriyor.

Yapay Zeka İle Sigortayı Şekillendiren Şirketler Görseli

Yapay Zeka İle Sigortayı Şekillendiren Şirketler

Dünya genelinde yapay zeka girişimlerinin sayısı 2 bini aştı. Böylelikle diğer sektörlerde olduğu gibi sigorta sektöründe de makine öğrenimi ve büyük veri yer edinmdeye başladı.

Insurtech Acente Hızlandırma Programı Görseli

Insurtech Acente Hızlandırma Programı

Insurtech Hub İstanbul olarak, teknolojilerin sektördeki kullanım alanlarına ve dijital dönüşüme farkındalık yaratmak adına yepyeni bir ilke daha imza atıyoruz! Sigorta sektörünün en önemli dağıtım kanallarından biri olan acentelere özel düzenlenen Insurtech Acente Hızlandırma Programı ile her acente "En Insurtech" olabilecek!

Insurtech Editör
Türkiye Insurtech Ekosistem Haritası Görseli

Türkiye Insurtech Ekosistem Haritası

InsurTech, sigorta teknolojileri anlamına gelen bir jargondur. Sigorta sektöründe yer alan her alanı daha dijital kılan daha hızlı ve maliyetsiz çözümleri teknoloji ile sağlayan her türlü girişime Insurtech girişimi denir.

Insurtech Editör
Lokomotif: Bilgi Teknolojileri Görseli

Lokomotif: Bilgi Teknolojileri

Teknoloji hiç olmadığı kadar çok hızlı bir şekilde gelişiyor ve beraberinde sürekli bir değişim ve dönüşüm kaçınılmaz oluyor. Hangi sektörde olursak olalım daha iyi hizmet ve ürün sunabilmek için

Insurtech Editör
AI sigortada işleri nasıl geliştirecek? Görseli

AI sigortada işleri nasıl geliştirecek?

Yapay zekayı hasar iddialarına, sorgulara ve diğer poliçe hizmet süreçlerine dahil ederek, sigortacılar daha doğru bilgiler sunabilir ve müşteri deneyimlerini düzenleyebilir.

Insurtech Editör
Almanya, InsurTech firmaları için neden küresel bir merkez oluyor? Görseli

Almanya, InsurTech firmaları için neden küresel bir merkez oluyor?

Daha önce duymamış olan kişiler için sigorta teknolojisi veya InsurTech, eski sigorta endüstrisi modellerine kıyasla daha yüksek verimlilik sağlamak için kullanılan araçlar ve teknolojik yenilikler sistemidir.

Insurtech Editör
Siber güvenlik sigortası hakkında bilinmesi gereken 2 şey Görseli

Siber güvenlik sigortası hakkında bilinmesi gereken 2 şey

Sigorta şirketleri bir noktadan sonra firmaların kendilerine ağır ekonomik yükler bindiren siber saldırılar ve onlara olanak tanıyan ihmallere karşı siber güvenlik sigortalarına yönelecek.

Insurtech Editör
Bir Güven Oyunu Olarak Sigorta Görseli

Bir Güven Oyunu Olarak Sigorta

Peşin ödeme yaptığınız fakat anında fayda alamadığınız fazla ürün yoktur. Sigorta bu tip ürünlerden belki de en çekicisi. Çoğu poliçe dosyalanır ve sigortalılar bunu..

Insurtech Editör
Insurtech için IoT ve AI’ın kombinasyonu gerçek bir devrim mi? Görseli

Insurtech için IoT ve AI’ın kombinasyonu gerçek bir devrim mi?

Sigorta sektörünün temeli veridir ve gelişmekte olan iki teknoloji olan Nesnelerin İnterneti (IoT) ve yapay zeka (AI) bu temeli her zamankinden daha kullanışlı hale getirmektedir.

Insurtech Editör
Sigortacılıkta Blockchain Kullanımı için 3 Örnek Görseli

Sigortacılıkta Blockchain Kullanımı için 3 Örnek

En muhafazakar, merkezileşmiş ve duvarları olan endüstrilerden biridir sigorta. Blockchain teknolojisinin sahip olduğu bir çok avantaj aslında sigorta sektörü için biçilmiş kaftan olma özelliği taşıyor.

Insurtech Editör
IoT: Gerçek bir atılım mı yoksa fazla mı abartılıyor? Görseli

IoT: Gerçek bir atılım mı yoksa fazla mı abartılıyor?

Birçok endüstri yöneticisi, Nesnelerin İnterneti'nin (Iot) sunduğu fırsatlar hakkında güvenle konuşur, ancak bu gerçekten heyecan verici bir fırsat mı yoksa hepsi geçici bir heyecan mı?

Insurtech Editör
Yapay Zeka ve Telematik ile Hasar Taleplerinde Devrim Yaratmanın 3 Yolu Görseli

Yapay Zeka ve Telematik ile Hasar Taleplerinde Devrim Yaratmanın 3 Yolu

Otomotiv hasarları süreci hem sigortacılar hem de tüketiciler için oldukça uzun, yorucu ve maliyetli bir hal alıyor. Bir kazanın meydana geldiği anda..

Insurtech Editör
İngiltere'deki en iyi 10 insurtech şirketi Görseli

İngiltere'deki en iyi 10 insurtech şirketi

Insurtech, artan yabancılaşma döneminden sonra sigorta endüstrisinin müşterileriyle yeniden bağlantı kurmasına yardımcı olma potansiyeli olan bir olgu haline geldi.

Insurtech Editör
Sigorta sektöründe müşteri odaklılık ile ölçek dengeleme Görseli

Sigorta sektöründe müşteri odaklılık ile ölçek dengeleme

Yapılan yeni bir araştırma dünya çapındaki sigorta müşterilerinin kaliteye ve kullanım kolaylığına değer verirken, birkaç sigorta şirketinin..

Insurtech Editör
Insurtech'in Teknoloji Kısmı Nedir? - Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi Görseli

Insurtech'in Teknoloji Kısmı Nedir? - Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi

Yapay zeka ve makine öğrenmesi, sigorta endüstrisinde devrim yaratan teknolojilerin sadece bir kısmı. Ancak tüm bunlar arasında sigortacılığın rolü ne?

Insurtech Editör
Insurtech'in Teknoloji Tarafı Nedir? - Nesnelerin İnterneti Görseli

Insurtech'in Teknoloji Tarafı Nedir? - Nesnelerin İnterneti

Blockchain, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, sigorta endüstrisinde devrim yaratan teknolojinin sadece bazıları.

Insurtech Editör
Insurtech'in Teknoloji Parçası nedir? - Blockchain Görseli

Insurtech'in Teknoloji Parçası nedir? - Blockchain

Blockchain, Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenmesi (ML), sigorta endüstrisinde devrim yaratan teknolojilerden sadece bazıları.

Insurtech Editör