Dijital Yerel TPA Rezervi, Talepleri Gözden Geçirmek İçin 8 Milyon ABD Doları Artırdı Görseli

Dijital Yerel TPA Rezervi, Talepleri Gözden Geçirmek İçin 8 Milyon ABD Doları Artırdı

Dijital-yerli bir üçüncü taraf yönetici (TPA) olan US Insurtech Reserv, P&C talep işlemlerini elden geçirmeyi amaçladığı için tohum finansmanında 8 milyon ABD doları topladı. Dijital yerli bir TPA olan New York merkezli Insurtech Reserv, Altai Ventures ve Bain Capital Ventures tarafından yönetilen tohum finansmanında 8 milyon ABD doları topladı. Reserv, modern sistemlerden yararlanmaya ve herhangi bir P&C iddiasını optimize etmek için yeni çözümler yaratmaya çalışıyor. Reserv, karmaşık veri alımından otomatik kapsam kararına ve dinamik müşteri deneyimlerine kadar, düzenleyiciler, TPA'lar ve teknoloji sağlayıcılar için yeni bir standart belirliyor. Yazılımının “gelecek nesil tazminat eksperlerine güç sağlamaya” yardımcı olacağını umuyor.

Taşıyıcılar, MGA'lar, kendi kendini sigortalayanlar veya diğer hak talepleri kuruluşları, standart TPA onay sürecini takiben Reserv'e dahil olabilir. Reserv'in teknolojisi daha sonra benzersiz bir talep deneyimi yaratır ve ilgili herkese gerçek zamanlı durum, ölçümler ve raporlama sağlar. Tüm süreç boyunca metriklerin ayrıntı düzeyi, bağımsız olarak satın alınabilen her bir teknoloji modülünün ayrıntılı analizini sağlar. Ek olarak, tüm platform konfigürasyonu olduğu gibi yansıtılabilir ve Reserv'in "geleneksel olarak maliyetli talep sistemi dönüşümlerine basit ve zarif bir alternatif ve başlangıç MGA'ları için olmazsa olmaz" dediği şirket içi kaynaklara "kaldırılıp kaydırılabilir".


Yedek ‘Talep İşlemenin Bel Kemiği Olabilir'

Yeni kurulan şirket daha bu yıl kuruldu ve aynı zamanda Snapsheet'in kurucularından olan ve daha sonra otomobil kayıpları için ilk sanal tazminat sürecini oluşturmak için on yıl harcayan CJ Przybyl tarafından yönetiliyor. Onun liderliği altında Snapsheet, 2,5 milyonun üzerinde tazminat talebini ve 10 milyar ABD Doları tutarındaki tazminatı yönetecek ve ABD'nin en büyük 10 P&C taşıyıcısından yedisine hizmet verecek şekilde büyüdü. Przybyl, "Taşıyıcıların bizi güvenilir ve uyumlu bir TPA olarak düşünmelerini istiyoruz; bu, aynı zamanda en son teknolojileri ve yapay zeka çözümlerini test etmek için kuluçka merkezi olan, yenilikçilik ve verimlilik taleplerinin sınırlarını zorlamak için" diyor Przybyl. “Modern teknoloji ve gelişmiş AI yetenekleriyle yeni nesil ayarlayıcıları ve talep liderlerini güçlendiriyoruz; analist olarak adlandırdığımız ayarlayıcılarımız ve mühendisler, iddialardaki en karmaşık sorunları çözen yan yana ortaklardır. Bu yaklaşım, sektördeki diğer organizasyonlardan farklı olarak açık ve yenilikçi bir kültürü teşvik ediyor.”

Altai Ventures'ın Kurucusu ve Yönetici Ortağı Oleg Ilichev şunları söylüyor: “250 milyar dolarlık ABD TPA pazarında henüz kayda değer bir aksama yaşanmamış büyük bir fırsat gördük. Ekibimiz, Runyon'daki tasarım ortaklarımızla birlikte aylarca sektördeki sorunlu noktaları doğrulamak için harcadı ve insan merkezli bir tasarım merceğiyle, gerçekten farklılaştırılmış bir değer önerisinin ne olduğu konusunda bir tez bulmak için tüm P&C alanlarındaki uzmanlarla görüştü. olabilir." Bain Capital Ventures'ın Ortağı Matt Harris şöyle devam ediyor: "Teknoloji endüstri dinamiklerini değiştirmeye devam ederken, Reserv'in talep işlemenin bel kemiği haline geldiğini görüyoruz." Turdaki diğer katılımcılar arasında Arch Capital, AXIS Capital, Runyon ve TrueMotion'ın kurucusu ve eski Lyft COO'sunun yanı sıra SquareTrade'in kurucusu ve York'un eski CEO'su da dahil olmak üzere seçilmiş endüstri melekleri yer alıyor.