Insurtech AcenteUp Programı Nedir?

Insurtech Hub tarafından desteklenen acentelere özel dijital dönüşüm programı, sigorta acentelerine daha hızlı gelişme ve büyüme kaynakları sağlamaya yönelik dijital araçların, sektörel temel eğitimlerin ve danışmanlık/mentörlük desteğinin sunulduğu yoğun bir teknolojide rol model acente yetiştirme programıdır. Sigorta sektörünün en önemli dağıtım kanallarından biri olan sigorta acentelerinin dijitalleşmesine katkıda bulunmak adına dijital dönüşüme yönelik birçok eğitimin verileceği bu program; sigorta sektörüne daha modern, daha kaliteli ve daha hızlı hizmetlerin sunulacağı ve acente müşterilerine daha iyi hizmetin verilmesinin sağlanacağı sigorta modernizasyon projesidir.

Program Süreci Nasıl Olacak?

Insurtech AcenteUp Programı Katılımcılarının program başında çıkarılacak olan envanter çalışması sonucunda belirli teknoloji kurulumları ve eğitim ile mentör desteği programı oluşturulur. Her acenteye özel hazırlanan bu programlardan bütçe ve başarı oranlarına göre belirlenen maddelere göre gelişim süreci yürütülür ve düzenli raporlanarak takip altında tutulur. Program sonunda başvuru dönemine ait envanter çalışması ile gelişimlerinin düzenli takibi ve şirket değerinin ölçümünü kapsayan bir final raporu tüm katılımcılara verilecektir.

Başvuru Görseli

BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME

Insurtech.org/acente-hizlandirma-programı-2022 üzerinden gelen başvurular listelenir ve belirlenen kriterler doğrultusunda ön elemeye tabi tutulur.

Mentörlük Görseli

EĞİTİM VE MENTÖRLÜK

Ön elemeyi geçen katılımcılara davetiye iletilir ve katılımcıların program süreci başında belirlenen KPI'ların takip edilmesi ile destek sağlanır.

Teknoloji Görseli

TEKNOLOJİ KURULUMU VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Her bir katılımcının ihtiyaç ve eksiklerinin tespiti ile istek ve beklentileri doğrultusunda gelişim süreçleri belirlenir. Bu doğrultu da eğitim ve dijital dönüşüm programı hazırlanır.

Dijital Sigorta

DİJİTAL SİGORTA İŞLETMECİLİĞİ

Insurtech Hub desteği ile Teknoloji Kurulumunun yürütülmesi ve dijital dönüşüm desteğinin sağlanmasıdır.

Değerleme Görseli

DEĞERLEME VE YATIRIM

Yatırım yapmak isteyen Sigorta Şirketleri ve sektörün önde gelen isimlerinin dahil olduğu Yatırım Günü yapılır. Katılımcıların performans takibi düzenli olarak raporlanır.

icerik Görseli

image_not_found

Başvuru Nasıl Yapılır?

Programa katılmak isteyen her Sigorta Acentesi, websitemizden ulaşabileceği “Insurtech AcenteUp Programı" sayfasında bulunan "Program Katılım Formu” kısmından başvuru yapabilir.

En Insurtech Acente Olmaya Hazır Mısınız?

Ön değerlendirmeyi geçerek programa katılım hakkı kazanan adaylara Insurtech AcenteUp Programı Katılım Davetiyesi gönderilecek olup program detayları paylaşılacaktır.

Katılım Şartları

  • Aday sigorta acentelerinin değerlendirmeye alınabilmesi için istenen bilgilerin olduğu döküman ile başvuru sağlaması gerekmektedir.
  • Aday sigorta acentesi, iletmiş olduğu tüm bilgilerin doğruluğundan sorumludur.
  • Aday sigorta şirketinin websitesi ve mobil uygulaması var ise, analiz raporu için var olan tüm detayların sunum olarak iletmesi gerekmektedir.
  • Adaylık başvurusu yapılan projenin, başvuru tarihinden itibaren ön değerlendirme sürecinde ve katılıma hak kazandığı takdirde ulaşılabilir durumda olması gerekmektedir.
  • Tüm başvurular, web sayfamızdaki from üzerinden online olarak alınmaktadır. Katılım başvurularında şirketinize ait tüm istenilen bilgilerin ve varsa websitenize ait tüm erişim bilgilerinin doğru ve eksiksiz şekilde verilmesi gerekmektedir. Mobil uygulamalar için de projenin adının, giriş bilgilerinin ve indirme linkinin doğru ve eksiksiz biçimde girilmesi gerekmektedir.
  • Ön değerlendirme sonucunda katılım davetiyesi alan tüm katılımcılara yönelik hazırlanan özelleştirilmiş program detaylarına göre alınan ürün/hizmet için ücret iadesi yapılamamaktadır.
image_not_found

Değerlendirme Süreci

Belirlenen kriterlerine uygun olan ve 31 Mayıs'a kadar başvurusunu tamamlayan katılımcı adaylar; ön değerlendirmeye girer ve ön değerlendirme sonrası katılımcı olmaya hak kazananlara "katılım davetiyesi" iletilir. Insurtech Hub, bu program ile sigorta sektörünün en önemli dağıtım kanalı olan Sigorta Acentelerinin dijitalleşme sürecini Insurtech teknolojileri, ihtiyaca yönelik uzmanlık, sektörel ve teknolojik eğitimler ve doğru strateji ile hızlandırarak pazar payının güçlenmesi, Insurtech farkındalığının yaratılması ve sigorta satış potansiyelinin geliştirilmesini hedeflemektedir.

spahe_not_found
spahe_not_found
spahe_not_found