Insurtech'in Teknoloji Kısmı Nedir? - Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi Görseli

Insurtech'in Teknoloji Kısmı Nedir? - Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi

Yapay zeka ve makine öğrenmesi, sigorta endüstrisinde devrim yaratan teknolojilerin sadece bir kısmı. Ancak tüm bunlar arasında sigortacılığın rolü ne? Bu blog serisinde cevabı bulmaya çalışıyoruz. Bu bölümde, Yapay Zeka ve Makine Öğrnemesi hakkında konuşacağız!


Çoğu firma, iş süreçlerini yeniden kurgulamak ve verimliliği artırmak için yeni teknolojiler arıyor. Ancak, yenilikçi teknolojinin bazı alanlarına hala temkinli yaklaşılmaktadır. Yapay Zeka (AI) buna iyi bir örnektir. Yapay zeka bir işletme için doğru şekilde uygulandığında, maliyetleri düşürme yeteneğine sahiptir. Maliyet, bazı firmalar için birincil sorun halinde. Fakat aynı zamanda, yapay zeka verimliliği artırabilir ve işletmelerin yeni bölgelere genişleme gibi pazarlarını daha etkin bir şekilde hedeflemelerine yardımcı olabilir. Veri analizini hızlandırmak ve kilit iş kararlarını bildirmek AI'ın iş operasyonlarını nasıl dönüştürebileceğine sadece bir örnektir.


Bununla birlikte yapay zeka kullanımı, ev güvenlik sistemleri ve InsurTech'teki tam potansiyeline henüz ulaşmadı. Sigorta şirketleri AI'ın mevcut veritabanlarını ve başlangıç ​​ön değerlendirmelerini kullanarak yanlış alarmları daha iyi tahmin edebileceğine ve tanımlayabileceğine inanıyor. Bu şekilde, sigorta şirketleri için maliyetleri ve kaynak kullanımını azaltmak istiyorlar. AI ayrıca sahte iddiaları azaltma potansiyeline de sahip. AI, tespit edebilecek verileri analiz ederek sigorta dolandırıcılığını durdurmak için çalışır. Bu da sonuçta sigorta şirketlerinin para ve kaynaklarını korumalarını sağlar. 

 

Blockchain, nesnelerin interneti, yapay zeka ve makine öğrenmesi sektörü yeni bir yöne yönlendirdi ve teşvik etti ve bu sayede tüketici ile sigortacı arasında daha şeffaf bir ilişki doğdu. Geleceğin, tüm bu yeni teknoloji ile sigorta endüstrisi arasında ne tür bir entegrasyon planı olduğunu hep birlikte göreceğiz.