Insurtech Cover Whale 100 Milyon Dolarlık Premium Dönüm Noktasını Geçti Görseli

Insurtech Cover Whale 100 Milyon Dolarlık Premium Dönüm Noktasını Geçti

Ticari oto Insurtech Cover Whale, yazılı primlerde 100 milyon doları aştığı için acenteler ve brokerler için lider bir çözüm sağlayıcıdır. New York merkezli ticari otomobil sigorta teknolojisi Cover Whale, yazılı primlerde 100 milyon ABD doları tutarındaki kilometre taşını aştığını duyurdu. Teknoloji odaklı çözüm sağlayıcı, acentelere ve brokerlere mevcut geleneksel sigorta şirketlerinden önemli ölçüde daha hızlı ve daha sorunsuz hizmetler sunar.

 

Insurtech 2019'da kuruldu ve Quantum Assurance International ile yaptığı hızlı ölçeklendirme ve ortaklığın ardından geçen yıl manşetlere çıktı. Bu süre zarfında raporlar, Cover Whale'ın acentelere ve komisyonculara son teknoloji teklifleri ve hızlı müşteri hizmetleri sunarak ticari otomobil sigortası dünyasını sessizce dönüştürdüğünü gösteriyor. Lansmanından kısa bir süre sonra şirket, pandemi tarafından yaratılan acil ihtiyaçları karşılamak için geleneksel insurtech kaynak toplama, önce hizmet, sonra hizmet kitapçığını da değiştirdi. Cover Whale'ın teknoloji, veri ve makine öğrenimi analitiği temeli, piyasaya geleceğe yönelik ve sürekli bir sigortalama modeli getirerek ticari otomobil segmentini alt üst etti. Şu anda, şirketin müşteri tabanı son 12 ayda neredeyse %400 arttı.

 

Insurtech'leri ölçeklendirme stratejisi

Cover Whale agresif genişleme planlarından vazgeçmedi. Bugüne kadarki en büyük Kuzey Amerika insurtech tohum fonu olan Ekim 2021'de 15.5 milyon dolarlık bir tohum turunu duyurdular. Nisan 2022 itibariyle şirket, ABD'nin büyük bölümünde kabul edilmeyen ürünler de sunuyor ve yakın zamanda Florida ve Georgia'da, Kuzey Karolina, Güney Karolina ve Nevada'da kabul edilen ürün teklifini önümüzdeki haftalarda sunmaya başladı. Yöneticiler, Cover Whale'ın stratejisinin iki yönlü bir yaklaşıma dayandığını söylüyor. Birincisi, insurtech, acentelere ve brokerlere hız ve esneklik açısından en son insurtech yenilikleriyle uyumlu hizmetler sunar. Şirket ayrıca sigortalılara güvenli sürüş uygulamaları konusunda danışmanlık yaparak daha düşük bir risk senaryosuna yol açıyor.

 

Insurtech'in son dönüm noktası hakkında konuşan Cover Whale Başkanı Kevin Abramson, "Bildiğimiz kadarıyla, iki yıldan kısa bir sürede 100 milyon dolara en hızlı büyüyen Insurtech'iz. Belki daha da etkileyici olanı, pazar lideri sunma fikridir. taşıyıcı ortaklarımıza kayıp oranları. InsurTech 2.0, hiper büyüme sağlamakla ilgilidir, ancak kârlılık pahasına değil. Ve tüm poliçe sahiplerimizi yol davranışlarını iyileştirmenin ve yolları daha güvenli hale getirmenin basit yolları konusunda onlara koçluk yaparak daha iyi sürücüler olmaya teşvik ediyoruz." Bu koçluk, gerçek zamanlı telematik ve sürücü davranışlarına dayanmaktadır.”

 

Cover Whale CEO'su Dan Abrahamsen, diğer insurtech'lerin hizmet sağlamak için tohum finansmanına kadar beklerken, stratejilerinin yazılımı oluşturmak ve pazarın talep ettiği gibi ürün ve hizmetler sunmaya başlamak olduğunu söyledi; "Mart ve Nisan 2020'de dünya, evden nasıl çalışılacağını ve alışveriş yapılacağını öğreniyordu ve bu da yollarda daha fazla kamyon için acil bir talep yarattı. Geleneksel sigorta sağlayıcıları hala acentelerin ve komisyoncuların bir fiyat veya düşüş için günler, hatta haftalarca beklemelerini isterken, Cover Whale sürücü poliçelerini o zamanın çok küçük bir bölümünde bağlamayı başardı."