Sigorta ve IoT Görseli

Sigorta ve IoT

Sigorta şirketleri verilerle gelişir. Nesnelerin interneti (IoT) ve yapay zeka (AI) gibi diğer teknolojilerle uyumlu olarak, blockchain bir dizi kullanılabilir veri toplayabilir. Örneğin, sigortalı bir spor saati takarsa ve verileri paylaşmayı kabul ederse - kalp atış hızı, oksijen seviyeleri ve uyku süreleri gibi ölçümler daha düşük bir prim tahakkuk edebilir. Blockchain, bir IoT cihazı tarafından toplanan tüm verileri depolar. Bu daha sonra AI tarafından okunur ve şirketinizin sigorta primleri konusunda daha iyi kararlar almasına yardımcı olur.

 

Blockchain'i benimserken, küçükten başlamak en iyisidir. Ekipten kısa vadede yardımcı olabileceği alanlara bakmasını isteyin. Örneğin, geleneksel olarak sigortalanamayacak kadar riskli olan yüksek değerli ürünler için poliçeler düzenleyerek başlayabilirsiniz. Poliçe, su hasarı, yangın ve hırsızlık dahil olmak üzere birçok riskten kaynaklanan kayıp veya hasarı karşılayacaktır.

 

Teknoloji geliştikçe, otomobiller için politikalar sunmaya devam edebilirsiniz. Akıllı sözleşme, standart kapsamlı sigortaya eşdeğer olacak, ancak güvenli sürüş için azaltılmış primlerle. Bu alışkanlıklar, fren hızlarından yakıt seviyelerine kadar her şeyi izleyen IoT cihazları tarafından gösterilir. Bu tür veriler, sigortalı ürünlerin bakımı ve bakımı için primlerin düşürülmesine de yardımcı olabilir.