İngiltere'deki en iyi 10 insurtech şirketi Görseli

İngiltere'deki en iyi 10 insurtech şirketi

Insurtech, artan yabancılaşma döneminden sonra sigorta endüstrisinin müşterileriyle yeniden bağlantı kurmasına yardımcı olma potansiyeli olan bir olgu haline geldi. Bir çok insurtech çözümünün odağı, kullanıcı deneyimini arttırmak, poliçe sahibini desteklemek ve korumak.


İngiltere'de insurtech sektörü hızla büyüyor. İşte ülkede popüler olan 10 insurtech şirketi:


1. Gryphon Grubu Holdingleri

Toplam Finansman: 180 milyon £


Gryphon Group Holdings, daha fazla tüketici güveni ve zahmetsiz danışman deneyimi yaratmaya adanmış bulut tabanlı bir koruma sağlıyor. Aracılarla satış yapan şirket, önce hayata ve kritik hastalıklara, sonra da gelir korumaya odaklanıyor.


2. Zego

Toplam Finansman: ~ 39,6 milyon £


Zego, uygulama, web ve telefon yoluyla, her büyüklükteki her türlü işletmeyi kapsayan basit ve esnek poliçeler sunuyor. Start-up, yeni ürünler sunmaya ve yeni ülkelere açılmaya devam ediyor.


3. Bought By Many

Toplam Finansman: 22,5 milyon £


Bought By Many, sigorta satmak için sosyal medya ve arama verilerini kullanır. Çevrimiçi formsuz talepler sunan ilk İngiltere evcil hayvan sigortacısıdır. Şirket, 2018 Sunday Times Tech Track 100 listesinde 13. sırada yer aldı.


4. Quantemplate

Toplam Finansman: ~ 19,6 milyon £


Sigorta endüstrisi gazileri ve bilgisayar bilimcileri tarafından kurulan Quantemplate, şirketlerin işlerini büyütmek ve dijital dönüşümü sağlamak için verilerini korumalarına yardımcı olmak için var. Insurtech start-up’ı, reasürans, P&C ve hayat sigortası şirketleri tarafından kullanılan bir veri entegrasyona, otomasyon ve analiz platformuna sahip.


5. Trunomi

Toplam Finansman: ~ 11.7 milyon £


Trunomi, işletmelerin kişisel verilerinin kullanımı için müşteri onayı ve veri hakları yönetimi teknolojisi sunmaktadır. Trunomi, işletmelerin müşteri verilerini görmez veya depolamaz.


6. Anorak Technologies

Toplam Finansman: 9 milyon £


Anorak, kullanıcıya uygun hayat sigortası poliçesini bulmak için veri bilimi ve makine öğrenimi kullanan bir platform sunar. Setoo gibi Anorak da Kamet tarafından desteklenmektedir.


7. Wrisk

Toplam Finansman: 8,7 milyon £


Wrisk, sigortacılara kişiye özel olarak düzenlenmiş sigorta çözümleri başlatmaları için yardımcı oluyor. Sürekli değişen tüketici ihtiyaçlarına göre çapraz satış yapmak ve gelişmek üzere tasarlanmış bir sisteme sahiptir.


8. Cazana

Toplam Finansman: ~ 7.1 milyon £


Cazana, araç sahipliğinin geleceği için otomotiv bilgileri sağlıyor. Büyük veri ve tahmine dayalı analitik ile, yoldaki her araçla ilişkili değeri ve riski değerlendirmek için günlük milyonlarca otomotiv işlemini analiz ediyor.


9. Setoo

Toplam Finansman: ~ 6.8 milyon £


Setoo, AXA Group'un bilgi, sermaye ve varlıklarının desteklediği start-up ​​stüdyosu Kamet tarafından finanse edilmektedir. SaaS platformu koruma ürünleri oluşturma, entegre etme ve dağıtma işlemini otomatik hale getirir.


10. By Miles

Toplam Finansman: 6,3 milyon £


By Miles, özellikle düşük kilometre performansı sağlayan sürücüler için tasarlanmış mil başına ödeme araç sigortası sunmaktadır. Insurtech start-up’ı, araç sahiplerine park halindeyken sabit bir yıllık ücret talep eder ve daha sonra kullandıkları mil sayısına göre aylık olarak faturalandırır.