JAB Holdings, Agila'ı Alarak Evcil Hayvan Sigortası Satın Alımı Yapıyor Görseli

JAB Holdings, Agila'ı Alarak Evcil Hayvan Sigortası Satın Alımı Yapıyor

JAB Holdings, evcil hayvan sigortası kategorisindeki ilerleyişini sürdürdü ve yeni açıklanan rakamlar evcil hayvan sahipliğinde bir artış gösterdiğinden Alman Agila'yı satın aldı. JAB Holdings, Alman evcil hayvan sigortası sağlayıcısı Agila'yı Wertgarantie Group'tan satın almayı kabul etti ve küresel evcil hayvan sigortası pazarındaki çığır açan genişlemesini sürdürdü. Agila, JAB'nin Pinnacle Pet Group'a (PPG) dahil edilecek. Anlaşmanın bir parçası olarak, Wertgarantie Group ayrıca PPG'de yatırımcı olacak ve Agila CEO'su Patrick Döring mevcut görevinden ayrılarak onun yerine PPG'de yönetim kurulu üyesi olacak. Şirket, Agila'nın Hannover merkezli, toplamda yaklaşık 70 çalışanını bünyesine katacak.

 

JAB Holdings, Fairfax'in evcil hayvan sigorta markaları Pethealth ve Crum & Forster'daki hisselerini 1,4 milyar ABD Doları karşılığında satın alma planlarını açıklamasından bir aydan kısa bir süre sonra geldi. O sırada, JAB'nin evcil hayvan sigortası portföyünün CEO'su Dirk Beeckman , anlaşmayı JAB'nin evcil hayvan sigortası ve evcil hayvan sağlığı ekosisteminde küresel bir lider olma çabalarında “önemli bir kilometre taşı” olarak nitelendirdi. Bugün Beeckman, yeni ürün ve hizmetlerin eklenmesiyle evcil hayvan sahipleri için daha fazla büyüme ve “sürdürülebilir katma değer” yaratma yoluyla Agila ve PPG'yi desteklemeyi taahhüt etmiştir. Daha önce BNP Paribas'a ait olan evcil hayvan sigorta birimi Cardif Pinnacle'ın geçen Ekim ayında satın alınmasının ardından; Chicago merkezli evcil hayvan sigortacısı Figo'nun yanı sıra. Anlaşmalar, tutulan evcil hayvan sayısındaki artışla birlikte, JAB'nin hem Avrupa hem de Kuzey Amerika evcil hayvan sigortası pazarlarında yer edinme arzusunun altını çiziyor.

 

Satın alma, Agila'da bir büyüme mirasına dayanıyor

JAB'nin evcil hayvan sigortası işinin Başkanı Joachim Creus şöyle diyor: “ABD ve Kanada'da bir evcil hayvan sigortası platformunun başarılı bir şekilde kurulmasının ardından JAB, Avrupa'da hızla büyüyen evcil hayvan sigortası pazarında önemli yatırımlar planlıyor. Wertgarantie'nin evcil hayvan sigortası işinin büyümesini, odaklanmış saf-oyun evcil hayvan sigortası platformumuzun bir parçası olarak hızlandırmayı dört gözle bekliyoruz. JAB, çok çeşitli işletmelere sahiptir, ancak belki de en çok yiyecek ve içecek alanındaki holdingleri ile tanınır. Firma, Keurig Dr Pepper'ın önemli bir hissedarı ve kahve şirketi JDE Peet's'te kontrol hissesine sahip. Aynı zamanda Krispy Kreme, Panera Bread ve Pret a Manger gibi bir dizi fast-casual gıda zincirinin de yatırımcısıdır.

 

Yeni rakamlar Avrupa evcil hayvan pazarının büyümesini gösteriyor

JAB'nin evcil hayvan sigortası pazarına girişi özellikle zamanındadır. Avrupalı ​​evcil hayvan maması üreticilerini temsil eden endüstri kuruluşu FEDIAF tarafından yayınlanan yeni rakamlar, evcil hayvanların Avrupa'da giderek daha popüler hale geldiğini gösteriyor . FEDIAF, Avrupa Birliği'nde (AB) 2021'de en az bir evcil hayvana sahip 90 milyon hane olduğunu, bir önceki yıl 88 milyon hane olduğunu söylüyor. En popüler evcil hayvan, AB'de toplam 83,6 milyon ile kedilerdi - 2020'ye kıyasla %3,5 artış. önceki yıl 70.5mn. Kaplumbağalar ve diğer sürüngenler gibi kuşların, akvaryumların ve teraryumların popülasyonlarında da artışlar oldu. Düşen figürleri gören tek evcil hayvan kategorisi tavşan gibi küçük memelilerdi.

 

Rakamlar, Avrupa Covid-19 karantinalarından çıkarken evcil hayvanların artan popülaritesi ile evcil hayvan sahipliğinde sürekli bir büyüme olduğunu gösteriyor. Birçok tüketici, pandemi sırasında, bazıları ilk kez de dahil olmak üzere, tecrit izolasyonunu ortadan kaldırmak ve evden çalışmadan en iyi şekilde yararlanmak amacıyla ek refakatçi almayı seçti. Büyüme, evcil hayvan insurtech girişimlerinin ortaya çıkışına yansıyor. Geçen ay Dalma, birkaç hafta içinde A Serisi turunu tamamlayan ikinci evcil hayvan sigortası girişimi oldu ve 15 milyon avroluk finansman sağladı. İsveçli evcil hayvan insurtech Lassie, Felix Capital liderliğindeki 11 milyon avroluk bir zam açıkladı. Her iki girişim de evcil hayvan sahipleri için veteriner bakımına erişimi iyileştirmek ve hayvanları için ilaç, aşı ve cerrahi tedavi masraflarına karşı teminat sağlamak istiyor.