Insurtech Girişimi Bento, Ağız Sağlığı Uygulaması İçin 8 Milyon ABD Doları Aldı Görseli

Insurtech Girişimi Bento, Ağız Sağlığı Uygulaması İçin 8 Milyon ABD Doları Aldı

Dental insurtech Bento, tüm Amerikalılar için ağız sağlığı hizmetlerine erişimi iyileştirmeyi teklif ettiği için A Serisi turunun bir parçası olarak 8 milyon ABD Doları güvence altına aldı.

Diş sigortası kesintisi Bento , Boston merkezli Schooner Capital liderliğindeki A Serisi turunu kapattıktan sonra 8,1 milyon ABD Doları tutarında fon topladı. “Tüm Amerikalılar için daha iyi ağız sağlığına erişimi genişletme” misyonunda olduğunu söyleyen Bento, tüketicileri, işverenleri ve dernekleri diş hekimleri ve dişçilik hizmeti kuruluşlarıyla birleştiren yapay zeka destekli bir platform geliştirdi. Platform şu anda ABD çapında 100.000 diş hekimi tarafından kullanılmaktadır ve Amerikan Diş Hekimleri Birliği tarafından onaylanmıştır. Bento, platformun fiyatlandırma konusunda şeffaflığı geliştirdiğini ve potansiyel “140 milyar ABD doları pazar fırsatından” yararlanarak erişimi iyileştirdiğini söylüyor.

En son zam, Bento'nun 2,1 milyon ABD Doları tutarındaki tohumluk turundan bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra geldi. Uygulamayı daha da geliştirmek ve ülke çapında bir satış çabası başlatmak için taze sermayeyi kullanacak. Geçen hafta, yeni Baş Satış Sorumlusu olarak diş sağlığı endüstrisinin emektarı Chip Huffman'ı işe aldı. En son zamdaki diğer katılımcılar arasında York IE Capital ve Companyon Ventures yer alıyor.

 'Geleneksel Diş Sigortasının Değişmesi Gerekiyor'

Bento Kurucusu ve CEO'su Ram Sudireddy şunları söyledi: “Bu yeni finansmanı duyurmaktan çok memnunuz ve Schooner Capital ve York IE'yi Companyon Ventures'ın yanı sıra yatırımcılar olarak karşılayarak toplam sermayeyi 19 milyon ABD Dolarına yükselttik. “Bu yatırım, Bento'nun günümüzdeki eşitsizlikler ve eşitsizlikler ışığında bakımı demokratikleştirme misyonunun doğrulanmasıdır. Dijital erişim ve şeffaflığa duyulan ihtiyaç hiç bu kadar büyük olmamıştı ve Bento, dental faydaların uygulanma ve sunulma biçiminde sismik bir değişimin ön saflarında yer alıyor. Dental fayda endüstrisinde değişim ve teknolojik yeniliklerin öncüsü olmaktan heyecan duyuyoruz.” Schooner Capital'de Müdür Yardımcısı Orhan Gazelle şöyle diyor: “Geleneksel diş sigortası endüstrisinin verimsizliğe saplandığı ve değişim ve dönüşüm için zamanın geldiği oldukça açık. Bento'nun A Serisi turunu yönetmekten heyecan duyuyoruz. Bento, ağız sağlığı bakımı faydalarını yeniden tasarlama vizyonuna ve kanıtlanmış liderliğe sahiptir ve yatırım kararımızı yönlendiren modası geçmiş bir endüstriye hoş bir değişiklik getiriyor.”