IoT güvenlik cihazları ve Zürih Sigorta Görseli

IoT güvenlik cihazları ve Zürih Sigorta

Wearsafe Labs, artık IoT cihazlarını kullanan kişiler için kazayla ilgili belirli tıbbi masrafları karşılamak için sigorta koruması olacağını açıkladı. Blanket Accident Insurance kapsamı, Zürih Amerikan Sigorta Şirketi tarafından desteklenmekte.


Wearsafe’in IoT yazılım platformu, bireylerin, çocuklarının, ebeveynlerinin, evcil hayvanlarının, evlerinin ve diğer değerli eşyaların refahı için tasarlanmış bir dizi LTE, Bluetooth, Wi-Fi ve GPS bağlantılı cihazı destekliyor.


Wearsafe Labs CEO'su David Benoit, “Bu yılki CES'te, uygulamanın ötesine geçen bir koruma yazılımı çözümü pazarlayan ilk şirket olduğumuzu görüyoruz. Patentli IoT platformumuz son derece dinamiktir ve artık Zürih'ten kazara yaralanma durumunda cihaz sahiplerini finansal olarak korumaya yardımcı olabilecek sigorta koruması ekleniyor. Wearsafe destekli cihazlar, profesyonel izleme hizmetlerini başlatabilecek ve çeşitli acil yardım biçimlerini artırabilecek kişisel bir uyarı ağı sağlar. Acil durumları (yani hastane veya ambulans masrafları) nedeniyle kazayla ilgili tıbbi masraflara maruz kalabilecek müşterilerimiz için Zürih sigorta kapsamı, sigorta poliçesinin şart ve koşullarına tabi olarak tüketiciye finansal koruma sağlanmasına yardımcı olur.” dedi. 


Wearsafe yazılım platformu tarafından desteklenen IoT güvenlik cihazları, kullanıcıların ihtiyaç anında acil yardım sağlama sorununu çözüyor. Ancak çoğu zaman acil durumlar, kullanıcının sağlık sigortası tarafından tam olarak karşılanamayan tıbbi harcamalar şeklinde mali yükler getirir. Bu sebeple cihazların sağladığı güvenliği Zürih tarafından sağlanan finansal koruma ile IoT yazılım platformunda birleştiren Wearsafe, son kullanıcı için önemli bir ürün farklılığı yaratıyor. Bu farklılıkla hem cihazların kullanım oranının artması hem de kullanıcı deneyiminin iyileşmesi sağlanabiliyor. 


Zürih Kuzey Amerika Grup Kaza Başkan Yardımcısı ve Bölge Sigortalama Müdürü olan Mike Huges bu konu hakkında, “Wearsafe teknoloji çözümlerini, Blanket Accident Insurance kapsamımızla tamamlamaktan ve Wearsafe müşterileri için önemli bir değer yaratmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.


Özellikle insurtech endüstrisinde önemli bir yer trend olan IoT teknolojisinin gün geçtikçe popülerliğinin ve kullanım örneklerini arması, bu tip sektörel partnerlik anlaşmalarının da önünü açıyor. Çeşitli IoT cihazları için veri iletişim altyapısı ve mobil uygulama deneyimi sağlamanın yanı sıra, Wearsafe platformu artık kablosuz operatörlere, donanım üreticilerine ve IoT distribütörlerine, ek tüketici katılımı ve geliri sağlamak için hizmet geliştirme fırsatları sunuyor. Ayrıca, IoT cihazlarını sigorta çözümleriyle eşleştiren Wearsafe, tüketicilerin güvenlik ihtiyacını ortadan kaldırıyor.