Insurtech startup’ı Policygenius 100 milyon dolar yatırım topladı Görseli

Insurtech startup’ı Policygenius 100 milyon dolar yatırım topladı

Durham merkezli insurtech şirketi olan Policygenius, bugün global yatırım firması KKR liderliğindeki D Serisi finansmanında 100 milyon dolar topladığını açıkladı. Tura Norwest Venture Partners, Revolution Ventures, Susa Ventures, AXA Venture Partners, MassMutual Ventures ve Transamerica Ventures dahil olmak üzere birçok büyük yatırımcı bu tura katıldı.


Policygenius yatırımı işe alım için kullanacağını ve 2020'de göstereceği daha geniş tüketici finansal koruma ürünleri için kullanacağını söyledi. 2014 yılında Jennifer Fitzgerald ve Francois de Lame tarafından kurulan Policygenius, tüketicilere sigorta satın alma sürecinin tamamında gezinmeleri için dijital bir deneyim sunuyor. Bugüne kadar çıkarılan 45 milyar dolarlık hayat sigortası ile en hızlı büyüyen hayat sigortası distribütörlerinden birisi haline geldi.


Policygenius 2019'da 12 aydan kısa bir sürede 10 milyon dolardan fazla gelire ulaşan yeni bir mülk ve kayıp sigortası teklifi başlattı. Ayrıca bünyesine yaklaşık 180 yeni çalışan ekledi ve Kuzey Carolina, Durham'da ikinci bir merkez açtı.


Politgenius CEO'su ve kurucu ortağı Jennifer Fitzgerald “Teknoloji platformumuz, ülke çapında sigortayı karşılaştırmak, satın almak ve değiştirmek için kesintisiz ve kolay bir deneyim sunuyor. Ancak, son derece gurur duyduğumuz şey, Policygenius'un sigorta satın alma işinin karmaşık ve çoğu zaman yanıltıcı yönlerini tamamen nasıl ortadan kaldırdığıdır. Yatırımcılarımızın desteğiyle, erişimimizi ve ürün portföyümüzü finansal sağlık için genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


Yatırımcı firmalardan KKR'den Allan Jean-Baptiste bu konu hakkında, “Sigorta sektöründe artan rekabet ile müşterilerin hayatlarını boyunca bir dizi sigorta poliçesi ve taşıyıcı arasındaki ilişkilerini kolayca yönetebilecekleri platformlara ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Policygenius, tam olarak bunu sağlamak için sofistike özel teknolojisi ve pazar platformunun taşıyıcılar ve tüketiciler arasındaki çekiş gücü ile ayrılan bir model yarattı.” şeklinde konuştu.