Simon Cooter insurtech dünyasına stratejik danışman olarak katıldı Görseli

Simon Cooter insurtech dünyasına stratejik danışman olarak katıldı

Simon Cooter sigortanın geleceğini şekillendirebilmek için dinamik işletmelerle çalışmayı umuyor. Bu yıl 1 Ocak'tan itibaren Quotall’da çalışmaya başlayacak olan Cooter, yeni yapılandırılan sigorta kesintisi teknolojisiyle ilerlemeye devam ederken kuruluşun stratejik vizyonunu ve yönünü destekleyecek.


Cooter, Quotall'a katılmaktan memnun olduğunu söyledi. “Ekibin kalitesinden, teknolojik çözümlerinden ve yürütme kabiliyetlerinden etkilendim. Quotall hızlı bir şekilde pazara yüksek kaliteli dijital çözümler sunmak isteyen bir firma ve herhangi bir işletme için ideal bir insurtech ortaklığı kurabiliyor.” dedi.


Quotall 2019'da iki katı kadar büyüdü; şirketin genel müdürü olan Simon Ball, “Aynı durumun 2020'de olmasını bekliyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.


Cooter, son 30 yılını öncelikle sigorta şirketleri için çalışarak daha sonra da ticari sigortacılık işlerinde öncülük ederek geçirdi. Son iş değişikliği açıklamasından sonra: “Farklı bir şey denemek istedim ayrıca benim için temel hedef sigortanın geleceğini şekillendirebilecek dinamik işlerle çalışmak.’’ dedi. Quotal ile ilgili ise “Tüm pazarın, özellikle de küçük ila orta ölçekli işletmeler pazarının dijital dönüşümü için Quotall'in gelişmiş olduğuna ve bu değişime öncülük ettiğinden eminim.” şeklinde konuştu.


2010 yılında kurulan Quotall, sigorta dağıtıcılarına insurtech, danışmanlık ve pazarlama hizmetleri sunmaktadır ayrıca sistemleri bulut tabanlı ve çok kanallı çözümleri sunuyor.


Simon Ball, Simon Cooter’ın uzmanlığını ve insurtech hakkında “Simon, dijital dönüşümün ve yenilikçi yeni sigorta ürünlerinin, online dağıtımının önemli olduğu sigorta topluluğundaki profilimizi ve müşteri tabanımızı büyütmemize yardımcı olacak. Bu amaçla, bu yıl platformumuzun mimarisini daha da genişleterek, müşterilerimiz için daha fazla esneklik ve entegrasyon fırsatları sağlamayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.