Air Doctor, Tıbbi Başlangıç Uygulaması İçin 20 Milyon ABD Doları Artırdı Görseli

Air Doctor, Tıbbi Başlangıç Uygulaması İçin 20 Milyon ABD Doları Artırdı

Air Doctor, seyahat eden hastaları sağlık görevlileriyle buluşturan uygulaması için 20 milyon ABD doları tutarında finansman sağladı ve daha fazla sigorta ortağı getirmeyi hedefliyor. Yolcuları yerel doktorlarla buluşturan bir girişim olan Air Doctor, büyümesine ve sigorta endüstrisinde yeni ortaklar getirmesine yardımcı olmak için 20 milyon ABD Doları tutarında finansman sağladı. Air Doctor platformu, yurtdışında hastalanan yolcuları bir mobil uygulama aracılığıyla yerel özel doktorlarla buluşturuyor. Ayakta tedavi gören tıbbi ağı 74 ülkeyi kapsar ve yüz yüze veya uzaktan konsültasyon sağlayan 20.000'den fazla tıp uzmanını içerir. 2018'de kurulmasından bu yana ikinci yatırım turu olan en son sermaye artışı, Vintage Investment Partners ve Munich Re Ventures'ın ek finansmanının yanı sıra Lightspeed Venture Partners tarafından yönetildi.

 

'Neredeyse rekabeti olmayan' bir girişim

Air Doctor, paranın "bir sonraki büyüme aşamasına girmesine" izin vereceğini ve uygulamaya ek ürün özelleştirmesi eklemek için daha fazla geliştiriciyi işe alacağını ve dünya çapında daha fazla ofis açacağını söyledi. Şirket ayrıca, özellikle ABD ve Avrupa'da, deneyimli tıp uzmanları ağını genişletmeyi planlıyor. Air Doctor CEO'su Jenny Cohen Derfler , "Dünya Covid-19'dan çıkarken, insanlar uygun seyahat sigortası ve dijital çözümler için daha fazla taleple seyahate devam etti" diyor . “Salgın, endüstriyi gezginler için mevcut yerel tıbbi tedaviyi yeniden değerlendirmeye zorladı. Bugün, koronavirüs testi pozitif çıkan yolcular, hastaneler yerine bulundukları yerel topluluklarda tıbbi bakım arayabilecekler.

 

Şirketin Kurucu Ortağı ve Baş Gelir Sorumlusu Efrat Sagi-Ofir şunları ekliyor: “Air Doctor, dünya çapında on binlerce kayıtlı kullanıcı ve daha birçok ağa erişerek en hızlı büyüyen girişimlerden biri haline geldi. Bugün şirket, neredeyse hiç rekabet olmadan benzersiz ve ayırt edici bir dijital ürün sunuyor. Ortak ve yatırımcı ağımızı oluşturmak, Ar-Ge yeteneklerimizi ve son kullanıcı aktivasyonumuzu artırmanın yanı sıra devam eden bir çaba olacaktır. Ayrıca, küresel olarak genişleyen heyecan verici bir girişime katılmaya hevesli yeni ekip üyeleri bulma arayışındayız.”

 

Seyahat sektörü 2024 yılına kadar tamamen iyileşebilir

Dünya Ekonomik Forumu tarafından bu yılın başlarında yayınlanan bir anket, küresel seyahat sektörünün 2024 yılına kadar tamamen toparlanabileceğini öne sürüyor. Ek olarak, bazı ülkeler ziyaretçiler için seyahat sigortası kapsamını zorunlu kılabilir - Air Doctor'ın söylediğine göre, yolcu sayısında "dramatik bir artış" yaratacağını söylediği iki faktör. Daha iyi seyahat sigortası ihtiyacı. Lightspeed Venture Partners'ın Ortağı Yoni Cheifetz şunları ekliyor: “Air Doctor, sağlık ve seyahat sigortası endüstrisi için önemli bir acı noktasına değiniyor ve Lightspeed, şirketin 20 milyon ABD Doları tutarındaki yeni finansman turuna liderlik etmekten heyecan duyuyor. Air Doctor, seyahat deneyiminin önemli bir yönünü dijitalleştirerek seyahat sağlığında bir yenilikçi olarak kendini kanıtlamaya devam ediyor.”

 

Air Doctor, son zamanlarda World Travel Protection ve Cover-More Group ortaklığıyla Ukrayna sakinlerine ücretsiz çevrimiçi danışma ve reçeteler sunuyor. Hayırsever girişim, Rusya'nın ülkeyi işgal etmesinin ardından Ukrayna'daki insani yardım ihtiyacına doğrudan bir yanıttır.