Grab, Chubb ile ortaklaşa seyahat sigortası özelliğini başlattı Görseli

Grab, Chubb ile ortaklaşa seyahat sigortası özelliğini başlattı

Global mülkiyet ve kaza sigortası şirketi olan Chubb ile ortaklaşa ilerleyen Grab, bugün bir seyahat sigortası ürünü olan Travel Cover'ın lansmanını duyurdu.


Bu uygulama, kullanıcıların seyahat anına kadar istedikleri zaman seyahat sigortası satın almalarını sağlıyor. Travel Cover aracılığıyla sigorta satın alan kişiler, seyahat profillerini Grab uygulamasına kaydederek gelecekteki işlem ve hizmetlerini daha kullanışlı hale getirebilirler.


Yapılan açıklamalara göre bu ürün Grab Financial Group’un sigorta platformu GrabInsure Insurance Agency tarafından sağlanıyor. Grab'ın Sigorta Bölüm Başkanı Tom Duncan bu konu hakkında “Yaptığımız müşteri araştırmaları birçok kişinin seyahat ederken sigortasız olduğunu gösteriyor ve biz bu durumu ele almak için benzersiz bir konuma sahibiz. Travel Cover, yenilikçi ve 'isteğe bağlı' sigorta ürünleri sunmak için GrabInsure’un platformundan nasıl yararlandığımızın bir örneğidir.” şeklinde konuştu.


Yapılan açıklamada, lansman tarihinden itibaren, Singapur merkezli müşterilerin dünya çapında herhangi bir hedefe seyahat için günde 1,86 $ karşılığında Seyahat Koruması satın almalarına olanak tanıyan yeni bir sigorta seçeneği ekleneceği söylendi. Ayrıca açıklamada, ürünün önümüzdeki aylarda Güneydoğu Asya'daki diğer Grab pazarlarına da sunulacağı belirtildi.


1948'den beri Singapur'da faaliyet gösteren Chubb, tüm genel sigorta sınıfları için kullanıcılarına sigortalama ve risk yönetimi uzmanlığı sunmaktadır. Büyük şirketler, çok uluslu şirketler, küçük ve orta ölçekli işletmeler için mali hatların yanı sıra kaza, mülkiyet, denizcilik, endüstri uygulamaları ve grup sigorta çözümleride sunmaktalar.


Bu yönü ile baktığımızda Grab, Chubb arasındaki bu iş birliği ile sigorta sektöründe kullanıcılara daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilecek.