Tel Aviv merkezli bir fintech ve insurtech inovasyon merkezi olan Axell resmen açıldı ! Görseli

Tel Aviv merkezli bir fintech ve insurtech inovasyon merkezi olan Axell resmen açıldı !

Tel Aviv merkezli bir fintech ve insurtech inovasyon merkezi olan Axell, resmi olarak faaliyetlerine 6 Ocak 2020'de başlatıldığını açıkladı. Merkez, Moshe Tamir tarafından yönetilecek. Tamir Tel Aviv merkezli bir sigorta şirketi olan Migdal Insurance and Financial Holdings’in eski genel müdür yardımcısıydı.


Axell, yerel girişimlerle Generali, AIG ve İsrail merkezli bir sağlık bakım kuruluşu olan Maccabi Healthcare Services gibi yerli ve uluslararası sigorta ve finansal şirketleri arasında köprü kurmayı hedefleyeceğini belirtti.


Axell'in yeni kurulan şirketlere yatırım yapmak yerine stratejik ortaklıklar kurmaya odaklanacağı belirtildi. Bu konuda Tamir, “Büyük bir danışmanlık şirketi kurma arzumuz yok, ancak değişim ihtiyacını, açık inovasyonun önemini anlayan ve dönüşümlerine öncülük etmeye hazır olan çok seçilmiş müşterileri olan küçük bir özel platform.” şeklinde konuştu.


Resmi web sitesinde belirtildiği gibi Axell, sektörde sigorta ve finansal hizmetler için bir inovasyon üreticisi şeklinde konumlanıyor. Axell, “sigorta ve finans şirketleri ile teknoloji endüstrisi arasındaki kesişme noktasında bulunan” bir yenilik merkezi olarak hizmet vermektedir.


İsrail dünyanın en hızlı büyüyen küresel teknoloji inovasyon merkezlerinden biri. Dünyanın dört bir yanından kurulan firmalar, bölgenin ilerici iş ortamından yararlanmak için teknoloji merkezleri başlatmak üzere İsrail'e geliyor. Oluşan bu ekosistem içerisinde ise Axell, müşterileri için “ekosisteme değer katmak” amaçlı erken aşama yatırım ve çeşitli girişim fırsatları sunmakta. Bu yönü ile insurtech alanında 2020’de ivme kazanan ülkeler arasında olması öngörülüyor.