Manjit Rana İle İş Dünyasında Etkili İnovasyon Kültürü Oluşturma Üzerine Görseli

Manjit Rana İle İş Dünyasında Etkili İnovasyon Kültürü Oluşturma Üzerine

StartupBootcamp Genel Müdürü Manjit Rana, Nisan ayında düzenlenen GIS19’da Insurtech Hub’ın sorularını yanıtladı. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.


Şirket içerisinde yaptıkları işten ve deneyimlerinden kısaca bahseden Rana, inovasyonu yeniden başlattıklarını ve başlangıçta bootcamp adlı bir bölümlerinin olduklarını söyledi.


Yaptıkları işi detaylandıran Rana, “Temel olarak, startuplar ile sektöre girmelerine yardımcı olmak ve sigorta şirketlerinin işlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çalışıyoruz. Ayrıca bir kurumsal inovasyon iş modelimiz var. Bu yüzden sigorta şirketlerinin içeriden de inovasyon yapmasına yardımcı oluyoruz. “ dedi.


GIS19’a konuşmacı olarak katılan Manjit Rana, sunumuyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı: “Sunumum genel olarak iş dünyasında nasıl bir inovasyon kültürü oluşturacağı ile alakalı. Bu nedenle, sadece inovasyon laboratuvarı ve inovasyon departmanına sahip olmaktan daha ileri, bütünüyle bir organizasyona nasıl dönüşür ile alakalı.”


Sunumunda inovasyon kültürü programınızı yapılandırmanın 5 seviyesi olduğunu ifade eden ve bunları detaylandıran Rana, bu 5 seviyenin şunlardan oluştuğunu söyledi:


Strateji

Kabiliyet

Yönetim

İletişim

Etki


GIS19’da Manjit Rana’nın gerçekleştirdiği sunumunun tamamına aşağıda videodan ulaşabilirsiniz:


https://www.youtube.com/watch?v=QNcySmu18N8