Pearl Claims Approval diş sigortalarında dolandırıcılığı AI ile önleyecek Görseli

Pearl Claims Approval diş sigortalarında dolandırıcılığı AI ile önleyecek

Pearl, diş endüstrisi için yapay zeka uygulamaları geliştirmek için çalışmakta. Şirket, AI'nın dental bakımına uygulandığında, servis sağlayıcıların yanı sıra hastalar ve müşteriler için büyük bir fark yaratabileceği inancı ile kuruldu. Pearl'ün geliştirdiği AI çözümleri paketi, diş sigortası şirketlerinde talep işleme sürecini kolaylaştıracak. Diş sigorta şirketlerinin otomatik talep onay süreçlerini dolandırıcılık ihtimalini azaltacak iyileştirmelere olanak tanıyan yapay zeka çözümü ile güçlendirecek. Dental sigorta ürünlerini üreten ve kullanan şirketler için Pearl'ün bu çözümü birden fazla açıdan değerli olması beklenmekte.


Dental sigorta sahasında sahtekarlık sorunu genelde kalıcıdır ve sigortacılar bu sebeple önemli kayıplara uğramıştır. Bu dolandırıcılıklar, sigorta şirketlerinin aynı görüntü ve röntgenlerin birden çok kez kullanıldığı iddialarını tespit etme araçlarından yoksun olmasından kaynaklanıyor. Pearl'ün yapay zeka destekli çözümleriyle, sigorta şirketlerinin güvenlik açıklarının üstesinden gelmesini sağlayıp, görüntülerin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi mümkün olacak. Pearl Protect, hak talepleri için zaten kullanılmış olan başka bir görüntünün kopyası olan herhangi bir 2D görüntüyü algılayabilir ve işaretleyebilir. Yazılım, görüntüleri otomatik olarak analiz etmek ve her iddiadaki tüm görüntülerin benzersiz olmasını sağlamak için ve çapraz kontrol yapmak için yapay zeka ile donatıldı.


Bir diğer yazılım ise, ekteki görüntüler ve taramaların görsel analizini yaptıktan sonra talepleri bölümlere ayırmak için tasarlanmıştır. Böylece hasar iddialarını güçlü, orta veya zayıf olarak sınıflandırabiliyor. Bu sınıflandırma, sigorta şirketlerinin onayları daha da otomatik hale getirmesine ve birden çok talep başvurusu gereksinimini ortadan kaldırmasına olanak tanır. Böylece, sigortacılar yüksek hacimli taleplerin işlenmesi söz konusu olduğunda, aynı zamanda süreci daha hızlı hale getirirken daha fazla verimlilik alabilirler. Pearl Claims Approval’ın ardındaki sezgisel motor, talep görüntülerini geçerli talep kriterleriyle karşılaştırma yetkisine sahiptir.