Insurtech Brylianze, AI platformunu başlatmayı planlıyor Görseli

Insurtech Brylianze, AI platformunu başlatmayı planlıyor

Insurtech çözümlerinde sigorta endüstrisinde bir çok alt kategoride verimliliği ve müşteri memnuniyetini arttırma amaçlı kullanılan yapay zeka teknolojisine her geçen gün ilgi artıyor. Florida merkezli olan insurtech Brylianze, geçtiğimiz günlerde sigorta işleri için yapay zeka (AI) platformu geliştirme planlarını açıkladı. 


Geçen yıl Steve Addair tarafından kurulan Brylianze, sigorta işlerinin çekirdek teknoloji dönüşümü ve dijital yolculuğuna odaklanıyor. Ayrıca teknoloji platformlarında uzman hizmetlerde sunmaktadırlar. Şirket şimdi yapay zeka teknolojisine ve derin öğrenme çerçevesine yatırım yapmayı planlıyor. Brylianze sigorta endüstrisi dijitalleşmesi için önemli adımlar atıyor. 


Brylianze CEO'su Steve Addair bu konuda “Yapay Zeka yakın gelecekte sigorta şirketlerine büyük bir ivme kazandıracak. AI, sigorta şirketlerinin büyük bölümün önemli bileşenlerini yerine getirdiğinde sigorta için vazgeçilmez bir yazılım platformu olacaktır. Sigorta şirketleri çekirdek sistem uygulamalarını önümüzdeki iki yıl içinde tamamlayacaklar. Bu çekirdek derecelendirmeler, politika, faturalandırma ve müşteri talepleridir. Sonra, şirketlerin veri tabanı stratejilerini ve veri tabanı uygulamalarını hayata geçirmeleri gerekiyor. Çoğu şirket şu anda bunun üzerinde çalışıyor ya da bunu düşünüyor. İstikrarlı bir çekirdeğe ve veri tabanı platformuna sahip sigorta şirketi gördüğümüzde, sigorta endüstrisinde Yapay Zekaya ciddi bir geçiş göreceğiz.” şeklinde konuştu.


Ayrıca Addair, TensorFlow'un yüksek seviye API'lerin kullanımını ve kendi özel operatörlerinin geliştirilmesini desteklediğini de sözlerine ekledi. Brylianze, Uber tarafından oluşturulan Open Source Horovod Deep Learning platformuna da yatırım yapacak ve bu da büyük veri kümelerini karmaşık modellerle kullanmasını sağlıyacak. Deep learning teknolojisinin gelişmesi ve sigorta sektöründe kendisine uygulama alanı bulması için bu şekilde somut adımlar atılması sektördeki birçok firmanın heyecanını arttırıyor.