ICE InsureTech Willis Towers Watson’ın Radar Live İşbirliği Programına katıldı Görseli

ICE InsureTech Willis Towers Watson’ın Radar Live İşbirliği Programına katıldı

Geçtiğimiz günlerde Willis Towers Watson, ICE InsurTech'in Global Radar Live İşbirliği Programını sistemlerine entegre ettiğini açıkladı. Bu entegrasyon sayesinde, ICE InsurTech Radar Live’ın uzman fiyat teklifi, sigorta derecelendirme ve kurallar çözümünü uygulama kabiliyeti müşterilerine sunacak.


Willis Towers Watson, lider bir küresel danışmanlık, brokerlik ve çözüm şirketidir. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin riski bir büyüme yoluna dönüştürmelerine yardımcı olur. 1828 yıllarına kadar dayanan kökleriyle Willis Towers Watson, 140'dan fazla ülkede ve pazarda hizmet veren 45.000 çalışana sahip bir firmadır.


Global Radar Live İşbirliği Programı, şirketin poliçe ekosistemini ve talep yönetimi satıcılarını geliştirmek üzere düzenlenmiş bir programdır. Ayrıca, fiyat teslimat platformu Radar Live'ın daha hızlı entegre edilmesini sağlıyor. Sigortacılar ve aracılar, pazara hızlı bir şekilde girebilmek için işlevselliğe oldukça ihtiyaç duyarlar. Bu işlevsellik de oran geliştirme doğruluğunu ve önemli operasyonel verimliliği içerir. Ancak Willis Towers Watson'ın Radar Live teknolojisi bu sonuçları hızlı ve kolay bir şekilde sigorta şirketlerine sunarak, şirketleri yılda yüz milyonlarca teklifi destekleyen istikrarlı bir sistem ölçeklenebilirliği ile donatıyor. 


“ICE Policy'nin Radar Live ile Ticker ile entegrasyonu son derece iyi geçti. ICE Policy ile entegrasyon inanılmaz derecede basitti ve ICE InsureTech ile gelecekteki entegrasyonlar üzerinde çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”


Tim Rourke - Willis Towers Watson Sigorta Danışmanlığı ve Teknolojisi Direktörü


Willis Towers Watson, Radar Live yazılımının fiyatların, kuralların ve ayarların doğrudan gerçek zamanlı olarak hesaplanan bir derecelendirme sistemine geliştirilmesini ve uygulanmasını sağladığını söyledi. Bu özellikler ile sigorta şirketleri müşterilerine gerçek zamanlı puanlar ile daha iyi hizmet verebilecekler. Ayrıca şirket, ICE InsurTech müşterilerinin derecelendirme yazılımının entegrasyonundan yararlanacağını da ekledi. Bu bağlamda Ticker ise entegrasyon sonrası Radar Live ile bağlantı kuran ilk ICE InsurTech müşterisi oldu. Sigortacılık sektörü için önemli olan Global Radar Live teknolojisi ve yapılan bu entegrasyonun sonuçlarını ve ekosistemde yaratacağı teşvikleri hep birlikte göreceğiz.