Boost Insurance, insurtech geliştirme platformu için 14 milyon dolar yatırım topladı Görseli

Boost Insurance, insurtech geliştirme platformu için 14 milyon dolar yatırım topladı

Boost Insurance, hizmet olarak altyapı (IaaS) insurtech geliştirme platformunu genişletmek için kullanılacak bir Seri A fonunda 14 milyon dolar yatırım topladı. Tur, Tusk Venture Partners, Conversion Capital ve MetLife Başkanı Glenn Hubbard'ın katılımıyla Coatue ve Greycroft tarafından yönetildi. Mevcut yatırımcılar Norwest Venture Partners ve IA Capital Group da katıldı. Tur, Eylül 2017'de Norwest Venture Partners tarafından yönetilen 3 milyon dolarlık yatırımın ardından Boost'un toplam finansmanını 17 milyon dolara ulaştırıyor.


Boost, insurtech firmaları için pazara giriş sürecini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. IaaS platformu, veri odaklı sigorta ürün geliştirme ve küresel reasürörler tarafından desteklenen özel risk kapasitesini içermektedir. API entegrasyonu aracılığıyla sunulan Boost, dağıtım ortakları için otomatik talep yönetimi, uyumluluk ve veri analizi yeteneklerine de olanak tanır.


LeaseLock ile yakın zamanda yapılan güvenlik depozitosu değiştirme programının ve Cowbell Cyber ​​ile KOBİ ticari siber sigorta programının başlatılmasının ardından Boost, 2020'de dağıtım ortakları tarafından sunulacak yeni veri odaklı ürünlerin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bunlar başlangıç ​​odaklı yönetim yükümlülüğü, ebeveyn izni, işveren koruması, evcil hayvan sigortası ve kimlik hırsızlığı korumalarını içeriyor.


Boost CEO'su ve kurucusu Alex Maffeo “P&C sigorta endüstrisi yılda 600 milyar dolarlık büyüyen bir pazar. Boost, her sektörde dijital yenilikçiler tarafından sunulacak modern sigorta ürünlerinin altyapısını sağlayacak benzersiz bir konuma sahip.” dedi. Maffeo sözlerine, “Bu inanılmaz yatırımcı grubuyla ortak olmaktan dolayı minnettarız.” şeklinde devam etti. “Onların desteği, modern dünya için sigorta ekosistemine güç verme yolunda kaydettiğimiz ilerlemeyi doğrular.” dedi.


Greycroft'un ortağı Ellie Wheeler da fon duyurusu hakkında şunları söyledi: “Sigorta, pek çok şirketin genişleme potansiyeline sahip olduğu doğal bir bitişiklik, ancak dikey yapı oluşturmak yıllar alabilir. Boost, markaların sigorta tekliflerini paketlenmesi ve nihayetinde müşteri tabanlarına daha fazla değer katması için gereken sigorta altyapısını sağlayarak yeni bir insurtech fırsatı sunuyor. ”Wheeler sözlerine devam etti: “Boost, tüm pazarda bu temeli oluşturmak için hem sigorta hem de teknoloji konusundaki uzmanlığını uyguladı ve bu teknolojinin etkin olduğu dünyada sigortanın satın alma ve satılma şeklini değiştireceğine inanıyoruz.”


Son olarak, Coatue Ortağı Bennett Siegel şunları söyledi: “Coatue, basit, API güdümlü sigorta çözümü aracılığıyla sigorta ekosisteminde yarattıkları momentum nedeniyle Boost'a yatırım yaptı. Ortakları insurtech startup’ları veya kurumsal düzeyde teknoloji markaları olsun, anlamlı bir sigorta işi kurmanın karmaşıklığını ve genel giderlerini büyük ölçüde azaltır. Bu temelde tüketicilerin sigorta ile etkileşime girme biçimlerini, bildikleri ve güvendikleri markalardan satın almalarını sağlayarak değiştirir. Gelecek nesil sigorta için altyapı sağlamaya devam ettiği için Boost ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”