Ücretsiz seyahat sigortası nasıl alınır? Görseli

Ücretsiz seyahat sigortası nasıl alınır?

Seyahat sigortası çoğu kullanıcıya göre para kaybıdır. Sigorta şirketleri tazminat ödediğinde para kaybederler ve sizin talebiniz, bir sigorta şirketine poliçe karşılığı olarak ödeyeceğiniz rakamdan daha fazla bir rakam olabilir. Bu nedenle, bir sigorta şirketinin sağladığı kâr, talepte bulunmayan müşterilerden gelir. 


Sağlığınız ve eviniz için sigortaya sahip olmak insan hayatı için gerekli bir davranıştır. Ancak, seyahat sigortası söz konusu olduğunda, kullanıcılar aynı düşüncede olmayabiliyor. Gerçek şu ki; seyahat sigortası söz konusu olduğunda, sigorta sağlayıcınızın seyahatiniz yanlış gittiğinde ödeme yapmamak için her zaman bir yol bulmasıdır. Örneğin, gidiş ve dönüş uçuşunuz iptal edilirse, birçok sigorta sağlayıcısından düşük miktarda bir para alabilirsiniz.


Ancak seyahatiniz bir noktadan bir noktaya değilse ve çok varışlı bir rezervasyon içeriyorsa bu durumda ne olur? Bu durumda birçok sigorta sağlayıcısı, her şeyden önce bir vakanın sigorta bedelini nadiren ödeyeceklerdir. Uçağınız iptal edilirse, genellikle ülkenizdeki havalimanına gidiş ve dönüş uçuşlarını kapsar. Buna ek olarak, grevler, hava koşulları ve diğer hafifletici durumlarda sigorta şirketinin ödeme yapmamak için yapacağı girişimler olacaktır. Bu, kullanıcılar için sigortayı gerçekten satın almaya değip değmeyeceği sorusunu ortaya çıkarır. 


Ayrıca, birçok kredi kartı size ödül puanlarınızı kullanma planları sunar. Bu puanları kullanarak çeşitli ek avantajlar elde edebilirsiniz. Bu avantajlar genelde uçuş konforunuzu artırmaya veya uçuş maliyetini azaltmaya yöneliktir. Bu kartlarla yapacağınız harcamalarda seyahat sigortanızın maliyetini de düşürebilirsiniz.


Örneğin Chase Sapphire kart, yolculuk başına 10.000 dolara kadar gezi iptali ve kesinti koruması ile birlikte gelir. Bu, sizinle seyahat eden ailenin yanı sıra ailenizdeki kişisel hastalıkları da kapsar. Buna ek olarak, yiyecek ihtiyaçlarında ve konaklamarda 12 saatten fazla gecikmeler için 500 dolara kadar gecikme koruması, ayrıca 100 dolara kadar kayıp bagaj ve bagaj korumasına sahiptir.


Yine Amex platin kartda Chase Sapphire kartlarının sağladığı avantajların bir benzerini sunar. Bagaj kaybı ve hasarı, yolculuk iptali ve kesinti ve hatta tıbbi masraflar karşılanır ve bölgelere göre biraz değişebilir, ancak çok seyahat ediyorsanız ve bunu bildirmeniz gerekebilir. Yurt dışına çok fazla seyahat eden veya orada yaşayan kişilerin bu tip kartları kullanarak seyahat sigorta masraflarını azaltması hatta ücretsiz hale getirmesi mümkün.