Digit Insurance 84 milyon dolarlık dış sermaye fonu topladı Görseli

Digit Insurance 84 milyon dolarlık dış sermaye fonu topladı

Bengaluru merkezli insurtech girişimi, Digit Insurance Salı günü yaptığı açıklamada, IRDAI'den üç büyüme sermayesi yatırımcısı olan A91 Partners, Faering Capital ve TVS Capital'den 84 milyon dolar fon aldığını söyledi. Girişime yapılan toplam yatırım, Digit’in toplam finansmanını 224 milyon $ 'a getirecek. Bu Kanadalı milyarder Prem Watsa’nın Fairfax Holdings'inden fon sağlayan ilk girişim için harici fonlama turuydu. Temmuz 2018'de, Digit Insurance'ın ana şirketi olan Digit Infoworks, Fairfax Holdings'den 45 milyon dolara yakın bir yardım toplandı.


Faering Capital'in kurucu ortağı ve Genel Müdürü Aditya Parekh,


“Digit yatırımımız, Hindistan'daki finansal hizmetlerde büyük fırsatlar arayan pazar lideri şirketlere yönelik tezimize dayanıyor. Digit, genel sigorta endüstrisinde baskın bir oyuncu olmaya inanılmaz ve benzersiz bir şekilde hazırlanıyor ayrıca müşterileri yenilikçi, basit ürünler ve hizmetlerle memnun etmenin heyecan verici yolculuğunda Kamesh ve ekibiyle uzmanlığımızı ve ortaklığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. ”dedi.


  *2016 yılında kurulan Digit Insurance, Kasım 2017'de sigortayı kolaylaştırmak için faaliyetlerine başlamıştır. Digit iki yıl içinde, beş milyondan fazla müşteriye hizmet verdiğini iddia etti ve 300 milyon dolara yakın yıllık ciro elde etti.


Digit Insurance, Kurucu ve Başkan Kamesh Goyal,


“Sadece iki yıllık operasyonlarda beş milyon müşterinin güvenini kazandığımız için mutluyuz. Sigortayı basitleştirme misyonumuzda yatırımcılarımızın ve çalışanlarımızın göstermiş olduğu güven son derece cesaret vericidir. Bu fonlama turu bunu gerçekleştirmemizde bize yardımcı olacaktır. Hindistan’ın en basit sigorta şirketini kurma yolculuğumuzda yeni yatırımcılarımızla ilişkilendirilmekten mutluluk duyuyoruz! ”

 

 *Kurumsal finansmana ek olarak, Digit, yaptığı açıklamada, girişimin 72 çalışanının bu turun bir parçası olarak yatırımcılarla birlikte 4.34 milyon doların üzerinde yatırım yaptığını söyledi.


TVS Capital Fund Başkanı Gopal Srinivasan ise,


“Sigortacılık insurtech'e doğru endüstriyel temel bir dönüşümden geçiyor ve Go Digit Insurance bu değişimin en başında. Müşteri odaklılık, ihtiyatlı sigortacılık ve operasyonel mükemmellik için teknoloji odaklı yaklaşımlarıyla, Kamesh ile ortaklık kurmanın ve basitleştirilmiş kullanıcı deneyimiyle Hindistan'daki birçok hayata dokunmanın yeni aşamasını görmekten heyecan duyuyoruz. ” dedi.

 

 *Digit Insurance, Mumbai merkezli insurtech startup, Coverfox'un kurucusu olan Varun Dua liderliğindeki Acko'nun rekabetiyle karşı karşıya.


Geçen yıl, Acko iki adet fon topladı. Birincisi Mart ayında, Binny Bansal, RPS Ventures ve Intakt Ventures'tan C Serisi fonlarda 65 milyon dolar topladı ve ikinci olarak Kasım ayında, büyümeden 16 milyon dolar daha topladığı bildirildi. 


Çevrimiçi sigorta toplayıcı platformu Coverfox, Temmuz 2019'da devam eden C Serisi finansman turunun bir parçası olarak mevcut yatırımcılarından toplam 40 ruble (5,79 milyon $) sermaye infüzyonu da yaptığı bildirildi.