Kadınların sağlık sigortasına neden erkenden yatırım yapmaları gerekiyor? Görseli

Kadınların sağlık sigortasına neden erkenden yatırım yapmaları gerekiyor?

Modern yaşam tarzı ile birlikte, kadınlar için yükselen çeşitli yaşam tarzı riskleri olmuştur. Düşük uyku kalitesi, sınırlı egzersiz ve yoğun stres nedeniyle, günümüzde 20'li ve 30'lu yaşlarındaki kadınların sırt ağrısı, vücut ağrıları, yorgunluk ve baş ağrısı çektiğini görülmektedir. Birçok kadın gelecekteki komplikasyonlara yol açan bu semptomları görmezden gelir veya gözden kaçırır. Sonuç olarak, diyabet, sırt ile ilgili hastalıklar, tiroid sorunları, kardiyovasküler hastalıklar ve infertilite gibi yaşam tarzı hastalıklarından muzdarip kadınların sayısı son on yılda endişe verici bir şekilde artmıştır.


Bu sebeple sağlık sigortası oldukça kritik hale gelmiş durumda. Özellikle kadınlar için, kapsamlı sağlık sigortası satın almak düşük primler ve bekleme sürelerini aşmak gibi birçok fayda sağlar. Fakat ne yazık ki, çok fazla sağlık sigortası bu tür sağlık bakım gereksinimlerini dikkate almamış ve bu özel ihtiyaçları karşılayacak faydalar sağlamamıştır.


İşte kadınların tam sağlık koruması için sağlık sigortalarına dahil etmeyi seçebilecekleri birkaç seçenek:


  1. Annelik ve Yeni Doğan Bakımı: Birçok sigorta planı doğum masraflarını karşılarken, bebeği de kapsayan bir plan seçmek dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bazı planlar arasında çocuk doğumu (tıbben gerekli fesihler dahil), infertilite masrafları ve en az ilk 90 güne kadar yeni doğan bebek için teminat yer almaktadır. Bu aynı zamanda yeni ebeveynlerin tüm süreç boyunca yaptıkları masraflar hakkında stressiz olmalarına ve çocuğun refahına odaklanmalarına yardımcı olur.


  1. Tıbbi Check-Up Masrafları: Kadınlar, artan farkındalık nedeniyle, tıbbi bir kontrol yaparken daha proaktiftirler. Bu masraflar her yıl tahakkuk eder ve sigorta planı tıbbi testler ve kontroller için yapılan tüm masrafları kapsar. Bazı planlar da bu check-up masraflarını karşılama eğilimindedir, bu nedenle size bir seçenek sunan bir plan seçtiğinizden emin olun.


  1. Psikiyatrik Hastalıklar: Ne yazık ki, kadınlar genellikle zihinsel bozulmaya neden olan travmaya maruz kalmaktadır. Günümüzde sağlık sigortası planları, herhangi bir travma durumunda psikiyatrik tedavi masraflarını içermektedir.


  1. Kritik Hastalık Tedavisi: Kanser, tedavisi çok pahalı olan ve yaygın olan bir hastalık haline gelmiştir. Tedavi ve testler pahalıdır ve gerekirse ilaç ve hastanede kalış süresi de artabiliyor. Kadınlar sadece kritik hastalıkların tedavisini kapsamakla kalmayıp aynı zamanda hastane ziyaretleri veya hastanede kalış, oda kirası gibi ek masrafları da kapsayacak, ek faydalar sağlayan bir sigorta planı aramalıdır.


'Sağlık servettir' denir. Bu nedenle kapsamlı bir kapsamın avantajlarından doğru zamanda yararlanabilmek için mümkün olduğunca erken bir sağlık planına yatırım yapılmalıdır.