Singapur merkezli insurtech Uncharted ve Shift Insurtech operasyonlarını birleştiriyor Görseli

Singapur merkezli insurtech Uncharted ve Shift Insurtech operasyonlarını birleştiriyor

Gelecekte, Shift'in tescilli sigorta platformu ve mühendislik ekibi, Uncharted dağıtım platformlarını ve küresel erişimlerini ve ayrıca şirketlerin benzersiz tekliflerini Uncharted markası altında birleştirecek. Anlaşmanın arkasındaki ana güç kaynağı, yeni birleşik varlığı insurtech dünyasında önemli bir oyuncu haline getirmeyi amaçlamaktadır.


Uncharted'ın Kurucusu ve CEO'su Nick Macey, “5 trilyon dolarlık sigorta endüstrisi dijital dönüşümün son sınırlarından biri. Yaşlanan teknoloji yığınlarına, verimsiz iş akışlarına, parçalanmış dağıtımlara ve sınırlı değer zincirindeki kalite verilerine erişim önemlidir diye ekliyor. Uncharted'da insurtech fırsatının, brokerları ve taşıyıcıları, geleneksel ve alternatif kanallar aracılığıyla dağıtım ve kalite yüklenmesini ölçeklendirme konusunda güçlendiren modern teknoloji ile güvende olduğuna inanıyoruz.”


Macey, son iki yıl boyunca Shift'in 'modern sigorta teknolojisi için standardı belirleyecek özel bir temel sigorta platformu tasarlayıp geliştirdiğini söyledi. “Müşterilerimiz, uyarlanmış iş akışları, akıllıca yapılandırılmış veriler, kapsamlı poliçe yaşam döngüsü yönetimi ve mevcut yığınlara kolayca entegre olan bir kayıt sistemi aracılığıyla onlara rekabet avantajı sağlama konusunda teknolojimize güveniyor.” dedi. “2019 yılında KOBİ ticari hatları için plaj başı platformumuzu başarıyla başlattıktan sonra, modern sigorta teknolojisinin ilk beş sağlayıcısı olma misyonumuzla küresel sigorta pazarı için B2B SaaS platformumuza yatırım yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde sözlerine devam etti.