Nationwide, insurtech ortakları ile ticari telematik girişimini geliştirecek Görseli

Nationwide, insurtech ortakları ile ticari telematik girişimini geliştirecek

Nationwide'ın ticari sigorta grubu, filo yönetim hizmetlerinin insan hizmetleri sürücülerini hedefleyen yeni bir programın başlatılmasıyla telematik tabanlı sigorta tekliflerinin iyileştirmeye yardımcı olmasını umuyor.


Seyahat takibi ve analiz yeteneklerini desteklemek için teknoloji sağlayan Azuga ve Zubie ile ortaklık yapan Vantage 360 ​​Premium Ortak Programı, nitelikli şirketler için kapsamlı filo yönetimi ve GPS takibi sunuyor. İnsan hizmetleri pazarı ve diğer şeylerin yanı sıra, hastaların önemli randevulara taşınmasına yardımcı olan tıbbi ve sosyal hizmetler filolarını kapsıyor.


Nationwide ticari telematik direktörü Pete Frey, "Müşterilerin birçoğu kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve telematik çözümü sağlamak onlar için zor." şeklinde konuştu. Programın şartlarına göre, "İlk yılın maliyetini karşılamayı, onları çalıştırmayı kabul ediyoruz ve sürüş verilerini bizimle paylaşıyorlar. Bu da kayıp kontrol arkadaşlarımızın onlara koçluk yapmasına yardımcı oluyor." dedi.


Nationwide, yolculukları ve sürücülerin davranışlarını izlerken araçların izlenmesini sağlar. Mobil uygulamalardan OBD-II cihazlarına kadar herhangi bir telematik veri toplama cihazı ile çalışır ve 20'den fazla araçla orta ölçekli müşterilere yöneliktir. 


Frey, "Ticari tarafın yaptığı, sadece kullanıma dayalı bir sigorta türü çözümü oluşturmak değil, aynı zamanda filo yönetimini nasıl inşa edeceğiz? Filo müşterileri söz konusu olduğunda işin içinde çok fazla nüans oluyor. Programı oluşturmaya odaklandığımızda, daha güvenli sürüş için indirimleri nasıl eklediğimiz konusu bize biraz daha fazla iş çıkartıyor." şeklinde konuştu. IoT ile birlikte sigorta alanında telematik çözümlerine rağbet her geçen gün artıyor. Nationwide ürettiği çözümün farklılığı ile bu rekabete ortamından sıyrılmayı amaçlıyor.