Gezginlerin Yeni Gözdesi: Trōv  Görseli

Gezginlerin Yeni Gözdesi: Trōv

En eski ve en bilinen insurtech'lerden biri olan Trōv, bugün teknolojisinin önde gelen sağlayıcılarından olan The Travellers Companies tarafından satın alındığını duyurdu. Otomobil, ev ve iş için mülk kaza sigortası gibi sigorta ürünlerine yer veren Trov'un ekibinin çoğu üyesi de The Travellers Companies ekibine dahil oldu.

 

Kısaca Trōv, dijital dağıtımın geleceğine güç katan gömülü sigortacılıkta küresel bir öncüdür. API'leri ve yazılımı sayesinde ev, otomobil, evcil hayvan, küçük işletme ve mobilite alanlarında modern mal ve kaza sigortası çözümlerini hızla dağıtmasını sağlar. Son birkaç yılda sigorta sektörünün dönüşümüne ilham vermesinin yanı sıra isteğe bağlı sigorta, mikro süre politikaları ve tamamen dijital kullanıcı deneyimleri dahil olmak üzere sayısız dijital çözümü sunmasıyla da bu süreci desteklemektedir. Son zamanlarda şirket, şirketlerin sigorta ürünlerini mevcut dijital uygulamaları içinde dağıtmalarını sağlamak için yerleşik sigorta platformunu, genel API'lerini ve geliştirici destek araçlarını piyasaya sürdü.

 

Trōv'in Kurucusu ve CEO'su Scott Walchek, bu zamana kadar sigorta sektöründe inovasyon süreçlerinde yer almalarının en önemli nedeninin deneyimleri olduğu belirtiyor aynı zamanda Trōv'in ekibinin ve ortaklarının başarısı sayesinde, sigorta sektöründe önemli değişiklikler yaratan teknolojileri ve deneyimleri tanıttıklarını ifade ediyor. Walchek, "Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Trōv, sigorta değer zincirinin birçok bileşenini yeniden tasarladı. Travellers, deneyimimizi kullanmak ve teknolojimizi bir sonraki seviyeye taşımak için ideal bir şirket. Hepimiz bu fırsatı coşkuyla karşılıyoruz."

 

Trōv'in ekibi ve yerleşik teknoloji çözümleri, The Travellers şirketinde Kişisel Sigortalar departmanında konumlanacağını açıkladı. Travellers Kişisel Sigortalar Başkanı Michael Klein, "Bu, müşterilerimiz, acentelerimiz ve ortaklarımız için deneyimi geliştirmek için nasıl yatırım yaptığımızın bir başka örneği oldu. Devam etmekte olduğumuz önemli inovasyonlar konusunda oldukça heyecanlıyız ve Trōv'un teknolojisi ve yetenekli ekibi, müşterilerimize kendi seçtikleri kanallarda kişiselleştirilmiş çözümler sunmaya yönelik süregelen çabalarımızı hızlandırmaya yardımcı olacak."

 

Daha fazla bilgi için www.trov.com adresini ziyaret edebilirsiniz.