Insurtech Hub Genel Müdürü Andrew Warburton Insurtech Hub Hakkında Konuşuyor Görseli

Insurtech Hub Genel Müdürü Andrew Warburton Insurtech Hub Hakkında Konuşuyor

Insurtech Hub Genel Müdürü Andrew Warburton 2019 yılının Nisan ayında düzenlenen Global Insurtech Zirvesi 2019’da sigortacılık geçmişi ve Insurtech Hub ile ilgili bazı şeylerden bahsetti. "GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.


Banka sigortacılığı, acente ve brokerlık yaptığından bahseden Andrew Warburton, 1988 yılında sigorta sektörüne katıldığını ifade etti.


Geçmiş İngiltere’den bahseden Warburton, “İngiltere'de acentelere bağlı 70.000 hayat sigortası acentası vardı” dedi ve American International Group ile 10 yıl dünyada birçok ülkeyi ziyaret ettiğini ifade etti.


İngiltere’ye geri döndüğünde sıfır hayat sigortası acentası olduğunu söyleyen Warburton şunları söyledi: “Nedenini bilen var mı? Cevap maliyet. Acenta bağlamak düzenleme açısından çok pahalıydı. Öyleyse, İngiltere'de hayat sigortası yaptırmak istiyorsan bir brokerdan satın alacak ya da bankadan alacaktın. Yani demek istediğim, benim açımdan işler değişiyor ve bugün olan şeyler yarın da olacak diyemeyiz.”


İşte bu yüzden Insurtech Hub’a ihtiyaç olduğunu söyleyen Warburton, her sigortacının müşterilerini daha mutlu etmek için, farklı olmak için, rekabetçi kalmak için bir şeyler yapması gerektiğini söyledi ve Insurtech Hub’ı anlattı:


“Muhtemelen aynı şeyleri diğerlerinin çoğu ile biraz farklı şekilde yapıyoruz. Bu yüzden, en üstte geleneksel inkübatör programına sahibiz. Yıldız Teknik Üniversitesi ile çalışıyoruz. Daha sonra yerel hızlandırıcı programımız var ve şu anda hızlandırıcı programımızda 7 insurtech var. Yuvarlak masalarımız var. Yuvarlak masa aynı sektördeki tüm insanları, bazı yazılım şirketleri ile birlikte masa etrafında topladığımız yerdir. Yani, örneğin tüm motor sigorta şirketleri olacak ... Motor sigorta satan tüm sigorta şirketleri, örneğin telematik yazılım şirketleri ile masa etrafında olacaklar. Böylece, sektörün ihtiyaçlarını sektör için, sektördeki sigorta şirketlerinin ihtiyaçları için anlama şansı elde ediyoruz. Ayrıca uluslararası bir hızlandırıcı programımız var.”


Insurtech Hub’ın üyelik sisteminden de bahseden Warburton, üyelik esasına göre çalıştıklarını, bu yüzden diğer bazı insurtech kuluçkalarından biraz farklı olabildiklerini ifade etti. Daha ziyade bir topluluk olduklarını ekleyen Warbuton, Insurtech Hub’ı “Sigorta şirketleri, yazılım şirketleri, yardım hizmetleri, üniversiteleri içeren bir sigorta topluluğu” olarak özetledi.


Nisan ayında düzenlenecek Global Insurtech Zirvesi 2020 hakkında detaylı bilgi için https://www.insurtech.org/global-insurtech-zirvesi-2020 adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


Andrew Warburton’ın sunumunun tamamı için aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz.


https://www.youtube.com/watch?v=K7KxaCQp8_U