Hartford'un Innovation Places ekibi, devletin 6,4 milyon dolarlık yatırımının karşılığını veriyor Görseli

Hartford'un Innovation Places ekibi, devletin 6,4 milyon dolarlık yatırımının karşılığını veriyor

30 milyon dolarlık Innovation Places programı üçüncü yılının ikinci yarısına girerken, girişimin finanse ettiği Hartford girişimci konsorsiyumu aldığı parayı iyi bir şekilde kullandığını söyledi. Beş yıllık bir süre boyunca finansman potunda paylaşmak için eyalet gözetmenleri tarafından para alan şirket 2017'de seçilen dört şirketten biri olan Hartford merkezli ekip, şu ana kadar 6.4 milyon dolar aldı. 


Geçen sonbaharda adını Launc [H] olarak değiştiren Hartford / East Hartford Innovation Places, Hartford InsurTech Hub ve Digital Health CT gibi hızlandırıcılara yapılan yatırımların yanı sıra şehrin profilini artırmayı amaçlayan diğer girişimlerin de 190'a yakın projesi var, 159 yeni girişim yaratıyorlar veya ölçeklendiriyorlar ve özel eşleştirme fonlarına 9,5 milyon dolar daha ekliyorlar.  


UConn'un Hartford merkezli Girişimcilik ve Yenilik Merkezi Stratejik Ortaklıklar Direktörü Michelle Cote ve Launc'un Direktörü “Özellikle programa yapılan yatırımdan önemli sonuçlar elde edildiğini düşünüyorum” dedi ve “Ölçeklendirmek için ek yatırım gerekecektir.” diye ekledi. Innovation Places ekipleri, programın dördüncü yılını finanse etme talepleriyle Nisan ayında CTNext'e dönecekler ve ayrıca Hartford ekibinin 2 milyon dolar istemesi bekleniyor.


Yasama organı, Connecticut'un girişimsel ekosistemini teşvik etmek için daha geniş bir çaba kapsamında 2016 yılında Innovation Place programını oluşturdu. Programın üçüncü yılı olan 2020 mali yılında, Launc [H] toplam fondan 2.8 milyon dolar kazanıyor.


Michalle Cote, Launc [H] 'in yakın zamanda onaylanmış 400.000 $'lık, başlangıçta insurtech “kavram kanıtı” fonu için tasarlandığını ve şehirde meydana gelen çeşitli inovasyon programlarını pazarlamayı amaçlayan yeni bir web sitesinin piyasaya sürüldüğü söyledi.


New Haven merkezli pazarlama ajansı Digital Surgeons tarafından inşa edilen sitenin amacı , Hartford Innovation Places fonları için bir emanet görevi gören MetroHartford Alliance'ın yürüttüğü işe benzer. 150.000 $'lık bütçeye sahip yeni web sitesinin yanı sıra, Launc [H] etkinlikler için 100.000 $ daha kullanacak.


Hartford InsurTech Hub'ın yıllık Tanıtım Gününün etrafında bir yatırımcı etkinliği planlıyor ve start-up ​​kohortların teknolojilerini sergiliyor. Yatırımcılar ayrıca insurtech programının mezunları ile de görüşebilecektir.


Launc [H] ve InsurTech Hub da normalde yılın ilerleyen aylarında düzenlenen ancak Haziran 2020 için planlanan yıllık Sigorta Sermayesi Zirvesi'nde daha önemli bir rol oynamayı planlıyor. Ayrıca, Launc [H] fonları Las Vegas'taki büyük bir ticaret fuarı olan Insurtech Connect'e bir heyet gönderecek. 


Son 150.000 dolar, etkinlikleri koordine etmek ve programın ilerlemesini izlemek ayrıca desteklemek için Launc [H] web sitesinde online yetenek merkezi başlatmak da dahil olmak üzere insurtech yetenek çabaları oluşturmak için yeni bir tam zamanlı personel işe almak için araştırma yapacak.