Araç sigortasını en çok tercih eden meslekler Görseli

Araç sigortasını en çok tercih eden meslekler

Futbolcular, hurda metal tüccarları ve fast food dağıtım sürücüleri, otomobil sigortası için ulusal ortalamanın dört katına kadar ödeme yapan sürücüler arasında. Sigorta ararken beyan edilecek en iyi ve en kötü işleri araştıran bir çalışma, profesyonel futbolcuların, ortalama bir yıllık poliçe ile 1,978 £ değerinde birinci lig fiyatı ödediğini ortaya koydu. Premier League'de oynayanlar için bu sadece okyanusta bir damladır, ancak alt lig oyuncuları için önemli bir miktardır ve ortalama bir sürücü için sigorta maliyetinin yaklaşık dört katıdır.


İşlerini “sporcu” olarak tanımlayan diğer sürücüler de benzer şekilde yüksek faturalarla karşılaşıyor ve ortalama prim 1.511 £. Onların ve futbolcuların daha fazla ödeme yapmalarının bir diğer nedeniyse pahalı arabaları karşılayabiliyor olmaları. Fakat fast food dağıtım sürücülerinin listede ortalama 1.291 £ fatura ile üçüncü sırada yer almasının olası nedeni bu değil. Gazete dağıtım sürücüleri 268 £ ve emekliler 270 £ ile en düşük primleri (ortalama 252 £) ödüyorlar.


Sadece İş


MoneySuperMarket'in tüketici sözcüsü Rachel Wait şunları söyledi: “Araştırmalarımız futbolcuların genellikle çok pahalı arabalar kullandıkları takdirde beklenildiği gibi en yüksek sigorta primlerine sahip olduklarını gösteriyor. Ancak, teslimat sürücüleri ve araba yıkama görevlileri gibi daha günlük meslekler tarafından ödenen yüksek oranları görmek şaşırtıcı. Sigorta şirketleri geçmişte ödedikleri davalar hakkında büyük miktarda bilgi tutar ve bu da prim hesaplama yöntemlerini etkiler. Sonuç olarak, bazı meslekler daha fazla risk olarak görülür ve daha fazla ücretlendirilebilir.


Mesleğiniz sigorta masraflarınızı yaşınız, posta kodunuz veya kullandığınız araçla aynı şekilde etkiler. Sigorta şirketlerinin verileri, her iş unvanı için talep oranlarına bakmalarını ve daha fazla sayıda hak talebi ile ilişkili olanlar için daha yüksek primler uygulamalarını sağlar.


İşinizi nasıl tarif ettiğiniz konusunda dikkatli olarak paradan tasarruf edebilirsiniz - MoneySuperMarket yılda ortalama 455 £ ödeyen bir gazeteci örneği verir. İş tanımlarını “yazar” olarak değiştirmek, bunu yılda 380 sterline düşürecektir. Ancak, dikkatli olun, eğer yalan söylerseniz poliçenizi geçersiz kılabilir ve sigortasız kalabilirsiniz.