Dijital Ajansı Insureon'u Satın Alma Planı ile Bold Penguin ve Brokerage Hub Internatıonal Görseli

Dijital Ajansı Insureon'u Satın Alma Planı ile Bold Penguin ve Brokerage Hub Internatıonal

Dijital ajans satın almak isteyen Brokerage Hub ve Insrtech olan Bold Penguin, Insureon’a dikkatini verdi. Chicago merkezli Insureon, küçük işletme sigortasının çevrimiçi teslimatı için kendisini en iyi bağımsız pazar olarak adlandırıyor. Çevrimiçi kapsama alanı satın almak isteyen küçük işletme sahiplerine hizmet etmek için başlatılan orijinal insurtech'lerden biriydi. Yine Chicago'da bulunan Hub, iki ayrı işlemin kapanışını beklerken, Insureon dijital sigorta acentesini ve markasını satın alacak. Bold Penguin, Insureon teknoloji platformunu satın alacak. 

 

Hub, daha sonra Insureon'un teknoloji platformunu lisanslamak için Columbus, Ohio merkezli Bold Penguin ile şartları açıklamadan bir kurumsal anlaşmaya gireceğini söyledi. Insureon'un her yıl 50 eyalette 350.000 müşterisi ve geniş sigorta şirketi ortakları var ve Amerika’da küçük işletme pazarına hizmet ediyor. Hub başkanı ve CEO'su Marc Cohen, satın almanın "Hub'ın dijital yeteneklerinin ölçeğini ve derinliğini önemli ölçüde artırdığını" söyledi.

 

Cohen yaptığı açıklamada, "Insureon'un eklenmesi ve insurtech inovasyonunda lider olan Bold Penguin ile ortaklığımız yalnızca benzersiz pazar konumumuzu güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda dijital yeteneklerimizi de hızlandırıyor" dedi. Insureon CEO'su Dan Kazan her iki şirkete de katılacak. “Insureon'un lider teknolojisini, Hub'ın müşteri beklentilerine yaptığı yatırımı ve nabzını ve Bold Penguin'in küçük işletmelere hizmet etme taahhüdünü birleştirerek, küçük ticari pazarın geleceğini yaratmaya yardımcı oluyoruz” dedi. Insureon'un baş ticari yetkilisi Jeff Kroeger, dijital ajans ve ön uç e-ticaret teknolojisi ve ürün ekipleriyle birlikte Hub'a katılacak. Hub, Insureon'un dijital ajansının, aracının dernek ve afinite grubu müşterilerine daha verimli hizmet vermesini ve taşıyıcılarla işbirliği içinde sigorta ürünleri geliştirmek ve dağıtmak için ağını genişletmesini sağlayacağını söyledi.

 

American Family Insurance'ın bir yan kuruluşu olan Bold Penguin, Insureon'un 7/24 izleme ve taşıyıcılara bağlanmak için esnek API entegrasyonu ile bulut tabanlı teknoloji platformunu satın alacak. Bold Penguin, Insureon'un kurumsal yazılımına ve SaaS müşterilerine hizmet vermeye devam edecek ve Bold Penguin'in ürün, taşıyıcı ve müşteri derinliğini genişletecek. Insureon'un platform teknolojisi, taşıyıcı entegrasyonu ve kurumsal/SaaS ekipleri Bold Penguin'e katılacak.