Marsh, hidrojen projeleri için yeni sigorta tesisi başlattı Görseli

Marsh, hidrojen projeleri için yeni sigorta tesisi başlattı

Sigorta komisyoncusu Marsh, hem mavi hem de yeşil hidrojen enerjisi projeleri için 300 milyon ABD dolarına kadar sigorta teminatı sağlayan yeni bir tesis başlattı. Sigorta komisyoncusu Marsh , hidrojen enerjisi projeleri için özel sigorta kapasitesi sağlayan "türünün ilk örneği" bir tesis başlattı.

Marsh tarafından sigortacılar Liberty Specialty Markets ve AIG ile işbirliği içinde geliştirilen tesis, dünya çapında hidrojen projelerinin inşaat ve başlatma aşamaları için risk başına 300 milyon ABD Doları değerinde teminat sağlıyor. Tesis hem 'yeşil' hem de 'mavi' hidrojeni kapsıyor – hidrojenin kaynağına atıfta bulunmak için kullanılan terimler, fazla yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen yeşil hidrojen ve doğal gazdan türetilen mavi hidrojen. Marsh, yeşil ve mavi hidrojen girişimlerine yapılan yatırımın 2025 yılına kadar 150 milyar ABD dolarını aşacağını tahmin ediyor. Ancak komisyoncu ve danışman, operatörlerin bu gelişen teknolojiler için yeterli sigorta piyasası tedarikini sağlamayı zor bulduklarını iddia ediyor.

Yeni sigorta tesisi 'enerjinin çeşitlendirilmesini destekliyor'

Marsh Specialty için Enerji ve Güç Küresel Başkanı Andrew George şunları söylüyor: “Marsh'ın tesisi, küresel enerjinin yenilenebilir kaynaklara geçişini hızlandırmaya yardımcı olacak sigorta endüstrisi için önemli bir gelişme. Küresel hidrojen endüstrisi, özellikle yeşil hidrojen, talebi karşılamak için hızla büyürken, tesis, her büyüklükteki operatör için risk transferi seçeneklerini güvence altına almanın karmaşıklığını azaltacak ve iddialı proje zaman çerçevelerine ulaşma konusunda yatırımcı ve borç verenin güvenini artıracaktır. Marsh, enerji sistemlerinin çeşitlendirilmesini desteklemek için önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor ve sigorta piyasalarını sektöre ayak uydurmaya ve risk yönetimi yaklaşımlarını ve seçimlerini iyileştirmeye zorluyor. Enerji geçiş hedeflerini desteklemek için projelerinin tüm aşamalarında yatırımcılarla birlikte çalışmaya kararlıyız.”

Liberty Specialty Markets Küresel Enerji Başkanı Lesley Harding şunları ekliyor: “Bu çözümü pazara sunmak için Marsh ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, Liberty'nin ortaya çıkan teknoloji risklerini değerlendirmek, ölçmek ve garanti altına almak için endüstri lideri teknik uzmanlığı nasıl sağladığının bir başka örneğidir. Hedefimiz, enerji geçişinde yer alan müşteriler için stratejik sigorta ortağı olmaktır.”

AIG İngiltere Enerji ve İnşaat Müdürü James Langdon devam ediyor: “AIG'de endüstri standardını yükseltmeye hevesliyiz, bu nedenle müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını desteklemek için yeni ve etkili sigorta çözümleri tasarlamak için ortaklarımızla proaktif bir şekilde işbirliği yapıyoruz. Bu yenilikçi çözüm, enerji geçişini ve net sıfır taahhütlerimizi desteklemek için müşterilerimiz ve komisyoncu ortaklarımızla birlikte üzerinde çalıştığımız birçok girişimden biridir.”