Qover, Dört Yeni Ülkeye Bisiklet Sigortası Sunuyor Görseli

Qover, Dört Yeni Ülkeye Bisiklet Sigortası Sunuyor

Brüksel merkezli insurtech Qover, ürünlerini ve hizmetlerini İskandinav ülkelerinde, yani İsveç, Finlandiya, Norveç ve Danimarka'da dört yeni pazara sunuyor. 2016 yılında piyasaya sürülen Qover, bisiklet sigortası konusunda uzmanlaştı ve 2019 yılında Avrupa'daki gelişimini desteklemek için 9 milyon ABD Doları tutarında finansman sağladığında yeni çözümüyle pazara girdi. Insurtech halihazırda teknoloji destekli bisiklet kılıfı sunuyor ve Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Portekiz, İspanya ve Birleşik Krallık'ta hizmet veriyor. Kuzey ülkelerindeki müşteriler artık bisikletlerini satın aldıklarında satış noktasında kapsamlı koruma ve acil yardım sigortası satın alabilecekler. Qover'ın API'si, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi yaratarak, sorunsuz bir işlemle onu sepetlerine eklemelerini sağlar.

 

Qover gömülü sigorta teknolojisi sunuyor. Sigortayı satın alma sürecine entegre ederek, bisiklet üreticilerine, perakendecilere ve mağazalara ilk satıştan sonra müşterilerle etkileşim kurmaları için daha fazla fırsat verilir. Raporlara göre, süreç birden fazla kanalda uyumlu hale getirildi. Şirketler ayrıca dijital olarak bisiklet, aksesuar veya ek hizmetler satın alan müşterileri destekleyerek müşteri deneyimini daha da geliştirebilir. Çözüm, işlemlerini çevrimiçi veya tam tersi şekilde tamamlama seçeneği ile mağazada sigorta eklemelerine olanak tanır. Yeni gömülü kapak çözümü şunları içerir:

 

-      Hırsızlık, hırsızlık teşebbüsü veya saldırı sonrası hırsızlık durumlarında teminat 7 gün 24 saat aktiftir.

-      İlk 36 ay boyunca bisikletin değerine herhangi bir amortisman uygulanmaz, yani biniciler bisikletin tam değerinden düşülebilir bir değer alırlar.

-      Kaza, vandalizm, hayvanlar veya doğal unsurlardan kaynaklanan maddi hasarlar teminat altına alınır.

-      Tamir masraflarının geri ödenmesi, bisikletinizin değiştirilmesi ve sabit aksesuarların hasar korumasına dahildir.

-      Bisiklet çekme ve sürücünün eve dönüş yolculuğu Almanya, Hollanda, Fransa ve Belçika'da kapsanmaktadır. Aksi takdirde, acil nakit sağlanır.

 

Qover'ın Gelirden Sorumlu Başkanı Parker Crockford , yeni ürün sunumu hakkında şunları söyledi: "Bu dört kilit ülkeyi büyüyen listemize ekleyerek, Qover artık 12 ülkede bisiklet sigortasına kolay erişim sağlıyor ve müşterilerin ihtiyaç duyduklarında sigorta kapsamına alınmasını sağlıyor. en çok - sevdikleri markalar aracılığıyla hayatlarını dolu dolu yaşayabilmeleri için.” Qover'ın CEO'su ve kurucu ortağı Quentin Colmant, insurtech'in bisiklet sigortasına ilk adımının 2019'da Cowboy'un yeni e-bisikletleriyle bisiklet pazarını yenilemesiyle geldiğini de belirtti. "Ara sıra binicilerden günlük taşıtlara kadar, müşterilerin güvendikleri markalara geri dönmelerini sağlayan bir güvenlik duygusu yaratmaya yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz."