Alman insurtech firması Getsafe Brexit’e rağmen İngiltere'ye açılıyor Görseli

Alman insurtech firması Getsafe Brexit’e rağmen İngiltere'ye açılıyor

Mobil uygulama aracılığıyla kullanıcılara ev sigortası sunan Alman insurtech şirketi Getsafe, ülkede giderek artan rekabetçi sigorta pazarına ve Brexit sorununa rağmen İngiltere'de piyasaya sürüldü. Bu cesur hamle ile Getsafe, amiral gemisi olan ev sigortasını İngiltere'de başlatmak için ​​Hiscox ile de ortaklık kurdu. Getsafe, halihazırda diğer pazarlar için Munich Re ve AXA ile ortaklık yapmaktalar.


Mayıs 2015'te Christian Wiens ve Marius Blaesing tarafından Heidelberg'de kurulan Getsafe, başlangıçta kendi tüketici sigortası teklifine doğrudan dönmeden önce dijital bir sigorta komisyoncusu olarak hizmetlerine başladı. Gatesafe, Almanya'daki en hızlı büyüyen dijital sigorta uygulamalarından birisi.


Getsafe'in temel ev sigortası için mobil uygulamaya kaydolduğunuzda süreç olabildiğince zahmetsiz ve birkaç dakika içinde tamamlanıyor. Örneğin bir talepte bulunmanız gerektiğinde bunu yapmak için Getsafe, soruları cevaplamak ve görüşlerinizi bildirmek için 24 saat açık olan Carla adlı bir sohbet botu geliştirdi. Bu tip yan ürünlerle kullanıcı deneyimini olabildiğince arttırmaya çalışıyor


Getsafe CEO'su ve kurucusu Christian Wiens, İngiltere'nin (Brexit'e rağmen) cazip bir pazar olduğunu söyledi. Çünkü tüketiciler finansal ürünleri artık dijital olarak satın almaya alışkınlar. İngiltere'nin Avrupa'daki e-ticarette açık ara en büyük pazar olduğunu, mobil ödemelerin de burada standart olarak kullanıldığını, Monzo, Revolut, Starling ve N26 gibi yeni nesil bankaların bu ödemeler için kullanışlı olduğunu belirtti. Artık bildiğimiz sigortacılığın sonuna geldiğimiz bu günlerde, karşımızda dijitalleşen, gelişen ve daha kullanıcı deneyimi odaklı bir sigorta dünyası görüyoruz. Insurtech projeleri de bu süreçte oldukça kritik rol alıyor.