Insurtech Wefox, 2 Milyon Müşteri Dönüm Noktasına Ulaştı Görseli

Insurtech Wefox, 2 Milyon Müşteri Dönüm Noktasına Ulaştı


Wefox, Avrupa'nın en hızlı büyüyen insurtech'idir ve dijital platformu aracılığıyla geniş bir poliçe yelpazesi sunar ve piyasaya sunulduğundan bu yana her yıl boyutunu ikiye katlamıştır. Berlin merkezli insurtech wefox, iki milyon müşterisinin kilometre taşını duyurdu. Dönüm noktası niteliğindeki etkinlik, wefox'u, referans rakamına ulaşan dünyanın ilk insurtech'lerinden biri yapıyor. Wefox, büyüme ve strateji söz konusu olduğunda rekorları kırmasıyla ünlüdür. Şirket, 2021'de 600 milyon ABD doları tutarında bir finansman turuna komuta eden ilk insurtech oldu - dünya çapında bir insurtech için en büyük yatırım turu - ve hala kırılmayı bekleyen bir rekor.

 

2022 hedefi Wefox büyüme stratejisi

Wefox, yıllık gelirini sürekli olarak ikiye katlayarak 2021'de 350 milyon dolar gelire ulaştı. Zor ekonomik iklimde mücadele eden diğer insurtech'lerin aksine, şirket bu yılın ilk dört ayında 200 milyon dolardan fazla hasılat elde etti ve hedefine ulaşma yolunda ilerliyor. 2022 hedefi. Halka arzını 2021'de gerçekleştiren ve her çalışanını hissedar yapan insurtech, 2021'de 550 kişiden oluşan işi bugün 1300'ün üzerine çıkardı. Şu anda, işe alım sürecini yavaşlatmak için herhangi bir plan bulunmamaktadır. Bu ayın başlarında, Wefox ayrıca Prens Maximilian von und zu Liechtenstein ve eski Klarna yöneticisi Hanna Jacobsson'ın yönetim kuruluna atandığını duyurdu.

 

Wefox'un CEO'su ve kurucusu Julian Teicke, şirketin en son dönüm noktası hakkında şunları söyledi: “Wefox'un neden var olduğu konusunda her zaman çok net olduk. İnsanların riski önlemesine ve güvende kalmasına yardımcı olmak istiyoruz. Eski bir endüstriyi bozmak ve teknolojiyi kullanarak onu yeniden icat etmek için yola çıktık. Sonuç olarak, sigortamız basit ve bugün yaşadığımız amaca uygun. Müşterilerimiz yeni sigorta ve hizmet standartlarının keyfini çıkarıyor. Ve en kötüsü olursa, talepleri hızlı bir şekilde öderiz. İki milyon müşteriye ulaşmak, wefox'un güvenilir olduğunun kanıtıdır. Eşsiz iş modelimizin işe yaradığını ve insanları güvende tutan teknoloji aracılığıyla sigortayı 10 kat daha iyi hale getirmeye odaklandığımızın kanıtıdır.”