Corvus, AI'yı sigorta ürünlerine entegre etmek için yatırım aldı !  Görseli

Corvus, AI'yı sigorta ürünlerine entegre etmek için yatırım aldı !

Philip Edmundson, brokerlere, poliçe sahiplerine, sigortacılara ve reasürörlere zararın tahmin edilmesine ve önlenmesine yardımcı olmak için Corvus'u kurdu. Corvus yapay zeka ile şirketi analiz eden bir sigorta sağlayıcısıdır. 


Corvus geçtiğimiz günlerde Telstra Ventures liderliğindeki B serisi girişim fonunun, Obvious Ventures ve mevcut Corvus yatırımcılarının katılımıyla 32 milyon $ topladığını açıkladı. Boston merkezli firma, 2018'in sonlarında 10 milyon dolarlık A serisi bir turun ardından toplam 46 milyon dolar yatırım almış oldu.


Corvus’un CEO’su olan Edmundson, fon akışının, Corvus'un personel sayısının artmasını, ürün ve veri bilimi ekiplerinde büyümesini hızlandıracağını söyledi. “Broker’ların, müşterileri için risk değerlendirmesi, kapsam ve risk yönetimi için daha iyi seçeneklerle donatılmış, siber risk konusunda eğitimli danışmanlar olarak hareket ettikleri bir gelecek görüyoruz.” diye ekledi.


Adını akıllı bir kuş ailesinden alan Corvus, poliçe sahiplerine yapay zeka ile dinamik bir kayıp önleme programı sunuyor. Corvus’un Flight platformu, siber hesapları tetikleme olanağı sunarken, CrowBar aracıların talep ve raporlara erişmesini sağlıyor. CrowBar birkaç dakika içinde bir teklif ve Corvus Skoru sunabiliyor. Ayrıca, ön talep desteği, risk yönetimi eğitimi ve öğrenme kaynaklarını hızla kullanıcı ile buluşturabiliyor. Poliçeler tarafında ise Corvus, sağlık, perakende, finansal kurumlar, eğitim, profesyonel hizmetler, yaşam bilimleri, üretim, inşaat ve daha fazlasını içeren risk sınıflarını kapsayan bir akıllı siber ürün sunmaktadır. 


Tüm bu özellikleri ile Corvus, insurtech ekosistemi içinde önemli bir yere sahip oluyor. Telstra Ventures ortağı Marcus Bartram, Corvus'un AI yaklaşımının onu rakiplerinden ayırdığına inanıyor. Şirketin yönetim kuruluna katılmayı planlayan Bartram, “Ticari sigorta endüstrisinin teknoloji etkin çağına egemen olmak için büyük bir fırsat var ve Corvus'un sigorta endüstrisindeki derin kökleri ve ürün geliştirmeye teknoloji odaklı yaklaşımı göz önüne alındığında büyük rol oynayacağına inanıyoruz.” dedi.


Obvious Ventures’den Vishal Vasishth, “Küresel ekonominin büyük sektörlerini dünyaya olumlu yollarla yeniden hatırlatan startup’lara yatırım yapıyoruz. Corvus, teknolojiyi etkin hale getiren, daha güvenli, daha üretken bir dünya yaratma misyonu ile tam olarak bunu yapıyor.