Tapoly Ceo'su Insurtech Mga'ları Ve Konser Ekonomisi Fırsatları Hakkında Konuştu Görseli

Tapoly Ceo'su Insurtech Mga'ları Ve Konser Ekonomisi Fırsatları Hakkında Konuştu

'Insurtech'te Kadınlar' serisinin bir parçası olarak, Tapoly'nin kurucusu ve CEO'su Janthana Kaenprakhamroy röportajını sizlere sunmak istedik. Janthana Kaenprakhamroy, Tapoly'nin kurucusu ve CEO'sudur. 2021 Finans Ödüllerinde Kadınlarda Yılın Sigortacı Kadını seçildi, Forbes tarafından izlenmesi gereken En İyi 100 Kadın Kurucu listesinde altıncı sırada ve Insurance Business UK'nin 2021 ve 2022 Elit Kadınlar Listesinde yer aldı. Daha fazlasını öğrenmek adına sorulan sorulara verdiğini yanıtları sizlerle paylaşıyoruz.

 

-      Görev ve sorumluluklarınızdan bahseder misiniz?

Özellikle KOBİ'ler ve serbest çalışanlar için eksiksiz bir ticari hat sigortası yığını sağlayan ödüllü bir dijital yönetim genel acentesi (MGA) olan Tapoly'nin kurucusu ve CEO'suyum. Ayrıca, iletişim, veri aktarımına yardımcı olmak ve otomasyonu etkinleştirmek için sigortacıları dağıtım ortaklarıyla birleştirmek için bir SaaS çözümü de sağlıyoruz. Müşteri yolculuğunun tamamını kapsayan ısmarlama, uçtan uca platformlar oluşturuyoruz, ancak API'lerimizi mevcut sistemlere de entegre edebiliyoruz. Sorumluluklarım pazarlama ve satıştan operasyona, finanstan yatırıma ve personel yönetimine kadar çok çeşitlidir. Yani hiçbir iki gün aynı değildir.

 

-      İşletme olarak farkınız nedir?

Esneklik, işletme olarak sahip olduğumuz önemli farklılık noktalarından biridir; belirli bir teminat gerektiren veya birden fazla farklı rolde çalışan kısa sözleşmelerle çalışan serbest çalışanlar ve özel sektör çalışanları için özellikle önemlidir. Mümkün olduğunda talep üzerine en esnek kapağı sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca teklif hızı ve kapsama alanı da çözmeyi hedeflediğimiz bir diğer sorun. Geleneksel olarak, sigorta satın alırken, müşteriler verilerini tek bir sisteme girer ve komisyoncular daha sonra bu verileri uyumlu olmayan diğer sistemlere yeniden girmek zorunda kalırlar, böylece daha sonra fiyat teklifi alabilirler. Bu uzun süreç, modern müşterinin gereksinimlerine uygun değildir. Müşterilerin mümkün olan her yerde anında sigorta erişimine sahip olabilmeleri için gerçek zamanlı, yapay zeka güdümlü fiyatlandırma sistemlerine sahibiz. Bununla birlikte, sigorta sektöründe hala bir dijital dönüşüm açığı var. Daha önce yatırım bankacılığı gibi dijital dönüşüme dirençli başka bir geleneksel sektörde çalışmış olmak, teknolojiyi eski sistemlere ve süreçlere yerleştirmenin acı noktalarını kanıtladı. Tapoly, SaaS API'lerimiz ve uçtan uca ısmarlama sistemlerimizle sigorta alanında bu sorunu çözmeye hizmet ediyor.

 

-      Hangi teknolojiyi daha fazla kullanmayı dört gözle bekliyorsunuz?

Gelişen tüm teknolojiler arasında, AI ve büyük veriler en çok sigortacılar tarafından hedefleniyor. Otomasyonun rekabeti artırdığı, hızla büyüyen yerleşik sigorta pazarı için uçtan uca otomatik bir sistem oluşturmanın önemli bir parçası.

 

-      Şu anki rolünüzden önce kariyerinizde öne çıkanlar nelerdi?

Daha önce UBS, Deutsche Bank, JPMorgan ve BNP Paribas'ta çalışmış, yatırım bankalarında eski bir yeminli muhasebeci ve iç denetim direktörüyüm. İş kolları ve bölgeler arasında birikmiş bu deneyim, hem bölgesel hem de küresel olarak, iş operasyonları ve ekip yönetimi konusunda muazzam bir düzenleme bilgisi edinmemi sağladı. Bugün sahip olduğum CEO rolü için bana çok sağlam bir temel verdi.

 

-      Şu anki görevinizde öne çıkan özelliğiniz ne oldu?

Tapoly'yi kurmak bugüne kadarki en büyük vurgum oldu. Yolculuk kolay olmadı ama kesinlikle en ödüllendirici oldu. Sanırım son altı yılda önceki 10 yıldan daha fazlasını öğrendim! Sürekli olarak heyecan verici zorluklarla karşılaşıyorum ve bu beni her gün rahatlık alanımdan çıkarıyor, bunun çok olumlu bir şey olduğuna inanıyorum!

 

-      Liderlik tarzınız nedir?

Mümkün olduğunca kapsayıcı bir lider olmak benim için son derece önemlidir. Herkesin kendi işim ve daha geniş toplum içinde parlaması için alan yaratmaya kararlıyım. Bu amaçla, Tapoly'deki rollerin çoğu, kadınlar ve farklı geçmişlerden gelen insanlar tarafından gerçekleştiriliyor. Kariyerim boyunca kadınlara akıl hocalığı yaptım ve daha fazla insanı sigorta ve teknoloji sektörlerine katılmaya teşvik etmek için düzenli olarak sektör etkinliklerinde konuşuyorum. Benzer şekilde, her zaman bir büyüme zihniyetini korumaya çalışıyorum. Bir işletme sahibi olmak, her gün zorluklarla yüzleşmek anlamına gelir, bu yüzden her zaman çevremdekilerden bir şeyler öğreniyorum ve ağımı genişletiyorum. Güvenilirlik, çok çalışmak ve zamanında olmak gibi öğrenmeyi ve gelişmeyi destekleyen değerleri korumanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu gelişim zihniyeti aynı zamanda bir lider olarak sahip olmak için özellikle önemli bir beceri olan dayanıklılığımı geliştirmeme de yardımcı oluyor.

 

-      Bir organizasyon olarak ne gibi heyecan verici planlarınız var?

Her zaman bir sonraki fırsatı bekliyorum, bu yüzden bu yılın geri kalanı ve sonrası için birçok planım var. Şu anda en çok gelişmekte olan ülkelere genişleme planlarımız ve yetersiz hizmet verilen gig ekonomisindeki işçiler için çeşitli sigorta ürünlerimizi geliştirmeye devam etme planlarımız konusunda heyecanlıyım. Önümüzdeki günlerde hakkında konuşmak için sabırsızlandığım, inanılmaz heyecan verici birkaç projemiz var.