Seyahat sigortanız varsa, makbuzlarınızı daima saklayın Görseli

Seyahat sigortanız varsa, makbuzlarınızı daima saklayın

Geçtiğimiz günlerde Elliott Advocacy, bir okuyucusunun basit bir sigorta hatasının yaklaşık 6.000 dolarlık hastane ücretlerine nasıl mal olduğunu paylaştı. Okuyucunun açıklamasına göre, Meksika'da tatildeyken, bir dizi inanılmaz olayda, yerel bir hastaneye ambulans yolculuğu, birkaç röntgen, kan nakli, bacağında birkaç kırık ile sonuçlanan bir dizi olay ve acil bir ameliyat.


Neyse ki, müşteri Allianz'a gitmeden önce seyahat sağlık sigortası almayı seçmişti, yani ameliyat ücreti dahil olacaktı. Ayrıca, hastane güvenliği tarafından silah zoruyla tutulması da dahil olmak üzere başka bir dizi olaydan sonra, tedavilerinin herhangi bir kanıtı olmadan eve gönderildi.


Uygun belgeler olmadan, seyahat sağlık sigortası tarafından sağlanan her türlü geri ödemeyi almak için zorlandı. Sonuçta, tedavinin gerçekten yapıldığından emin olunması gerekiyordu. Bir yıl sonra, hâlâ uygun belgeleri bulamamışlardı ve para hala 6.000 dolar civarındaydı. 


Peki, benzer bir olaydan kaçınmak için ne yapabilirsiniz? İşte tüm seyahat poliçesi hack'lerinin en kolayı, makbuzlarınızı saklayın. Tedavinizin sigortanız kapsamında olduğunu varsayarsak, havuzda birkaç bin dolar olmayacağını garanti etmenin tek yolu budur. Tabii ki, tedavinizin kapsamına girmeden önce sigortanızla iletişime geçtiğinizden emin olmalısınız. Tabi eğer acil bir durumdaysanız, herhangi bir belge almayı düşünemeyebilirsiniz.