Nijerya'nın Gokada Ortakları Octamile, Sigortayı Uygulamaya Dahil Edecek Görseli

Nijerya'nın Gokada Ortakları Octamile, Sigortayı Uygulamaya Dahil Edecek

Nijerya'nın son kilometre teslimat uygulaması Gokada, sigorta ürünlerini yerleştirmek ve sürücülere ve müşterilere daha fazla koruma sağlamak için insurtech Octamile ile birlikte çalıştı. Nijeryalı teslimat uygulaması Gokada, uygulamada bulunan bir dizi sigorta ürününü piyasaya sürmek için dijital insurtech girişimi Octamile ile ortaklık kurdu. Ortaklık, Gokada sürücülerine gömülü sigorta ürünlerine erişim sağlayacak; transit mal sigortası ve yolcu sigortası için talep süreçlerini otomatikleştirecek; ve bir talep veya yenileme durumunda isteğe bağlı sanal denetim çözümleri sağlayacaktır. Firmalar, tüm ürünlerin Nijerya'daki en iyi sigortacılar tarafından sigortalandığını söylüyor.

 

Gokada, paketlerin, e-ticaret siparişlerinin ve yemeklerin teslim edilmesine yardımcı olan 'pilot' olarak adlandırılan 1.200'den fazla eğitimli sürücüden oluşan filosuyla Nijerya'nın en büyük son mil teslimat hizmetidir. Firma, bir milyonun üzerinde teslimat gerçekleştirerek, yıllık işlem değerinde 100 milyon ABD dolarını çoktan geçti. Ayrıca, teslimatları daha hızlı ve daha basit hale getirmek için sürücüler ve müşteriler için bir 'süper uygulama' geliştirme sürecindedir. Octamile'in teknoloji çözümü, Afrika'daki B2B işletmeleri için sigorta ürünlerine ve hizmetlerine erişimi kolaylaştırıyor. insurtech girişiminin çözümleri arasında bağımsız bir ürün olarak dijital sigorta yönetimi veya mevcut ürün ve hizmetlere bağlantı; dolandırıcılığı tespit edebilen ve hem sigortacılar hem de müşteriler için kusursuz bir deneyim sağlayabilen otomatikleştirilmiş dijital talepler; ve karlılığı artırmak için finansman ve sigorta kararlarını iyileştirmeye yardımcı olan bir veri teknolojisi çözümüdür.

 

Ortaklık, Nijerya'da sigortanın öneminin altını çiziyor

Ülke, terör örgütü Boko Haram da dahil olmak üzere sık sık terör saldırılarının hedefi oluyor. ABD Dışişleri Bakanlığı'na göre, soygunlar, saldırılar, hırsızlıklar, araba hırsızlığı ve adam kaçırma olayları “düzenli olarak” olurken, siyasi veya ekonomik meselelere tepki olarak gösteriler “sıklıkla” meydana geliyor. Gokada müşterileri, eşyalarının nakliye sırasında veya eşyanın yüklenmesi veya boşaltılması sırasında meydana gelebilecek kayıp veya hasarlara ve eşyanın nakliyesinde gecikme olması durumunda geçici konutlara karşı güvence altındadır. Biniciler ayrıca kazaların maliyetine ve genel sağlık sorunlarına karşı onları tazmin eden sigortadan da yararlanır.