Oscar Health ve Cigna, küçük işletmeler için ortaklık kurdu Görseli

Oscar Health ve Cigna, küçük işletmeler için ortaklık kurdu

Sigorta sektöründe yaşanan son gelişmede New York merkezli insurtech, Oscar Health ABD pazarlarındaki küçük işletmeler için sağlık sigortası planları başlatmak üzere Cigna ile ortaklık kurdu. Mevzuatın devam etmesine bağlı olarak bu yıl için planlarını açıklayacaklar.


Oscar gibi teknoloji odaklı sağlık sigortası sağlayan şirketler, yeni gelenin pazarın asi çocukları olarak kabul edildiği sigorta piyasasında büyük kurumsal firmalar ile ortaklık da kurulabileceğini böyle haberler ile görmüş oluyorlar. Yapılan bu anlaşma Oscar ve Cigna için karşılıklı yarar sağlayacak ve küçük işletme sigortası alanında, sigorta endüstrisindeki diğer rakiplerine karşı sağlam bir duruş sergilemelerinde yardımcı olacaktır.


Oscar, müşteri tabanını oluşturmak, genişletmek ve planlarını hızlandırmak için Cigna'nın marka bilinirliğine ihtiyaç duyabilir. Oscar, bu açıdan sağlık sigortasına yani zaten faaliyet gösterdiği bir alana dokunuyor ve kapsamlı teklifleri olan köklü bir oyuncu olduğu için Cigna ile birleşmek Oscar için akıllı bir tercih oluyor. Küçük işletmeler muhtemelen Cigna + Oscar’ın sağladığı gibi kapsamlı yetenek planlarını izleyecekler buda onlara büyük avantaj sağlayabilir. İkili, kısmen Cigna'nın sağlam altyapısı ile "entegre tıbbi davranışsal çözümler" sunuyor ve büyük bir kaynak ağları mevcut.


Bu, Oscar için önemli bir fırsat olabilir. Çünkü küçük gruptaki sağlık planları yaklaşık 15 milyon ABD çalışanına hizmet veriyor ve bu pazar alnını takip etmek Oscar'ın 2020 üyelik hedefine ulaşmasına yardımcı olabilir. Oscar, üye tabanının 2020'de 400.000 kayıtlı kişiye ulaşmasını bekliyor. Bu noktada Oscar Cigna’nın küçük işletmelerle işveren sözleşmeleri kazanmasına yardımcı olacağını umuyor. 


Ayrıca Oscar ile ortaklık, Cigna’nın da büyük bir kitle halinde, küçük işletme müşterisi elde etmesine yardımcı olabilir. Oscar'ın uygulama tabanlı platformu, üyelerin ağ içi bakımı daha iyi bulmalarına ve takip/ziyaret oranlarını düşük tutmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Bu birleşmenin, küçük sağlık sigortası girişimlerinin istekli ortaklar haline geldiğini görebiliyoruz.