Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’ın Zirvemiz Hakkındaki Görüşleri Görseli

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’ın Zirvemiz Hakkındaki Görüşleri

Global InsurTech Zirvesi 2019 Nisan ayında İstanbul’da gerçekleşti. Zirveye Insurtech sektöründe bulunan birçok şirket katıldı. Katılımcılar arasında Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar da bulunuyordu. Zirvemize katılan Ahmet Yaşar, InsurTech Hub’ın sorularını yanıtladı.


"GIS19'dan Seçmeler" serisinin tüm yazılarına Haberler sekmesinden ulaşabilirsiniz.


Global Insurtech Zirvesi 2019’un İstanbul’da gerçekleşmesinin önemine değinen Yaşar, ”Bir kere böyle bir global zirvenin hakikaten İstanbul’da Türkiye’de yapılıyor olması çok önemli. Çünkü biliyorsun finans alanında, hem bankacılıkta hem sigortacılıkta, aslında bizim şirketlerimiz son derece teknolojik ve dijital şirketler ve bu InsurTech yatırımlarının da son dönemle hızla arttığı bir dönemdeyiz. Dolayısıyla İstanbula yakışıyor, size de oldukça yakışıyor. Bu toplantıyı sizin düzenlemiş olmanız da benim ayrıca gurur verici bir konu.” şeklinde cevap verdi.


“Quick Sigorta’nın bu işlere desteği nasıl?” sorusuna cevap veren Yaşar, “Quick Sigorta bu işlerin içerisinde. Biliyorsunuz sigortacılığın dijital hâli diye biz bu işlere başladık. Ve biz dönüşümden bahsetmiyoruz çünkü Quick Sigorta zaten dijital doğan bir sigorta şirketi. Yeni bir sigorta şirketinin kurulup teşkilatlanması gerçekten büyük insan kaynağı ve maliyet gerektirecek bir yapı. Ama biz bu dijital yaklaşımımızla biliyorsun 15000 acentenin 7500’ünden başvuru aldık ve 1750 tane acente oluşturduk. Bunu da sadece 2 tane arkadaşımızla bölge teşkilatımız olmadan yaptık. Dolayısıyla aslında bugün burada konuştuğumuz konuların gerçekten hem maliyetler açısından hem sürat açısındannhem de geldiğimiz teknolojide, geldiğimiz noktalar açısından Quick Sigorta da bunun örneklerinden bir tanesi. O açıdan konuşulan şeyler güzel, yapılan işler güzel.Tebrik ediyorum.” şeklinde cevap verdi.


Nisan ayında düzenlenecek Global Insurtech Zirvesi 2020 hakkında detaylı bilgi için https://www.insurtech.org/global-insurtech-zirvesi-2020 adresini ziyaret etmeyi unutmayın. 


Ahmet Yaşar’ın sorularımızı yanıtlamış olduğu röportajın tamamını izlemek için aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=XFFJ5Wzvc-k