Sigorta Komisyoncusu JMG Group, İskoç Genişlemesine Devam Ediyor Görseli

Sigorta Komisyoncusu JMG Group, İskoç Genişlemesine Devam Ediyor

Sigorta komisyoncusu JMG Group, bir aydan kısa bir süre içinde yaptığı ikinci anlaşma olan GS Group'u satın alarak İskoçya'daki genişlemesine devam etti. Birleşik Krallık sigorta komisyoncusu JMG Group , İskoçya'nın en büyük bağımsız brokerini satın aldı ve bir aydan biraz fazla bir süre içinde sınırın kuzeyindeki ikinci büyük satın alımını gerçekleştirdi. Perth merkezli GS Group için yapılan anlaşma, JMG'nin İskoçya'daki ayak izini genişletecek. Şirket, Nisan ayında, sigorta komisyoncusu Greenwood Moreland'da bir yönetim satın alımını kolaylaştırarak İskoç pazarına girdi.

 

1991 yılında kurulan GS Group, iş, kişisel hatlar ve risk yönetimi sigorta hizmetleri için bir komisyoncudur. 50 çalışanı ile birlikte şirket, JMG Group'un bir parçası olacak ve böylece 19 farklı İngiltere ofisinde faaliyet gösteren 15'ten fazla işletmeye katılacak. Satın alma, JMG'nin İskoçya'daki brüt yazılı primlerini (GWP) 50 milyon sterlin seviyesinin üzerine çıkarıyor. JMG, anlaşmanın "GS Group'un ayak izini genişletmesine, yenilik yapmaya ve yetenekli ekibini büyütmesine izin vereceğini" söyledi. GS Group'un Kurucusu ve Genel Müdürü George Stubbs , hissedar olarak kalacak ve işi yönetmeye devam edecek.

 

Stubbs şunları söylüyor: “Şirket değerlerimizi yansıttığı ve ekibimizin gelişimini desteklerken özerk bir şekilde büyümemize izin vereceği için JMG Group'un teklifi özellikle çekiciydi. Ayrıca, yenilik yapma yeteneğimizi artıracak pazarlara ve altyapıya erişmemizi sağlayacak. Şu anda 30 milyon sterlinlik bir GWP'li işletmeyiz ve bu yatırım, önümüzdeki dört yıl içinde 50 milyon sterlinlik bir GWP'li işletme olma büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olacak. Halen GS Group olarak faaliyet gösteren mevcut ekiple, ancak daha büyük bir sigorta şirketleri grubunun parçası olmanın getirdiği ek avantajlarla aynı profesyonel hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”

 

JMG Group CEO'su Nick Houghton şunları ekliyor: “Büyüme stratejimiz yeni bir vites yükseltirken, bu genişleyen grubumuz için heyecan verici bir anlaşma. GS Group, İskoçya'da önemli bir oyuncudur ve bu anlaşma, İskoçya'daki GWP'mizi 50 milyon sterline çıkararak, İskoçya'daki Greenwood Moreland'e yaptığımız son yatırımı tamamlamaktadır. Güçlü yönlerimiz, pazarımızdaki en iyi insanları bulmakta, onlara bakmakta ve müşterilere en iyi tavsiyeyi vermede onları desteklemekte yatmaktadır. George ve ekibinde harika bir kültürel uyum bulduğumuza inanıyoruz.”