Dünyanın ilk sigortalı somon ticaret platformu için sigorta ortaklığı Görseli

Dünyanın ilk sigortalı somon ticaret platformu için sigorta ortaklığı

Norveç merkezli bir dijital teknoloji firması olan JET Seafood, dünyanın ilk sigortalı çevrimiçi somon ticaret platformunu sunduğunu belirtti. Bu proje bazında Alman ticaret sigortası sağlayıcısı Euler Hermes ile ortaklığa imza attığını duyurdu. İkili somon ticareti için Seafoodportal.com'da anında ticari kredi sigortası sunmak için bir ortaklık oluşturdular.


Euler Hermes, işletmeden işletmeye alacaklarının tahsilat yönetimi için çok çeşitli bono, garanti ve tahsilat hizmetleri sunan bir kredi sigorta şirketidir.


Seafoodportal.com deniz ürünleri endüstrisi için yeni başlayan bir dijital pazar artık. JET Seafood’ın bu dijital pazarı anonim satıcı ve alıcıların şeffaf fiyatlar almalarını, arz ve taleplere genel bakış sağlamalarını, gelişmiş likidite ve daha fazla pazar erişimi elde etmelerini sağlıyor. Katılımcılar artık bu platformda kolaylıkla çevrimiçi olarak deniz ürünleri satın alıp satabilirler. Platformda ilk sigortalı işlem 8 Kasım 2019 Cuma günü gerçekleştirildi. 


Seafoodportal.com'un arkasındaki şirket olan JET Seafood, 2017 yılının sonlarında kuruldu ve en umut verici başlangıç şirketi olarak Bergen'de çeşitli ticari yarışmalar kazandı. Misyonları, deniz ürünleri pazarını tarafsız ve bağımsız bir platformda dijitalleştirmek, maliyeti düşürüp, şeffaflığı ve likiditeyi, küresel deniz ürünleri alıcıları ve satıcıları için verimli ve güvenilir bir şekilde arttırmaktır.


Deniz ürünleri üreticileri ve tüccarları, potansiyel alıcıların kredibilitesini değerlendirebilir ve Allianz Grubu'nun bir parçası olan dünyanın en büyük ticari kredi sigorta şirketi Euler Hermes'in güvencesiyle online ticaret yapabilirler. Euler Hermes, online deniz ürünleri ticaretinin küçük ve orta ölçekli işletmelere uyarlanmış bir ticari kredi sigortası için büyüyen bir pazar olduğuna inanmakta. Bu nedenle, dünyanın dört bir yanındaki finansman platformları ve yenilikçi pazarlar aracılığıyla tek fatura sigorta hizmetleri sunmaktadır.


Seafoodportal.com'un satış sürecinde, balık çiftçileri ve diğer onaylı üyeler, anında bir müşterinin ödeme yapmaması veya iflas etmesi durumunda ödemenin garanti edilmesini sağlayarak, bireysel işlemlerde kredisini kontrol edip anında kredi sigortasını satın alabilir. Oluşturulan bu güven ortamı ile platformun hedef kitle nezdinde kullanım oranın artması beklenmektedir.