Avustralya Orman Yangınları ve Seyahat Sigortası Görseli

Avustralya Orman Yangınları ve Seyahat Sigortası

Avustralya genelinde yangınlar yayılmaya devam ederken, seyahat sigortası karşılaştırma sitesi Squaremouth, Avustralya'ya seyahat edenlerin şu anda bilmesi gerekenleri sıraladı.


Orman yangınlarını kapsayan bir poliçe satın almak için artık çok geç!


Planlı olarak Avustralya'ya seyahat eden gezginler, planlandığı gibi seyahat etmekten endişe duyabilirler. Bu gayet normal bir durum. Fakat ne yazık ki, şimdi seyahat sigortası arayanlar için yeni sigortalar artık mevcut ve devam eden yangınlar için fayda sağlayamıyor. Çünkü seyahat sigortası poliçeleri sadece öngörülemeyen olayları kapsamakta.


İleride, alakasız etkenler için iptal kapsamı ve başka avantajlar sağlamak için poliçeler satın alınabilse de, önümüzdeki ay devam etmesi beklenen mevcut yangınlardan tamamen bağımsız olmaları gerekiyor. 


Zaten bir poliçe satın aldıysanız, seyahatinizi iptal etmeniz gerekebilir.


İptal tarzı seyahat sigortası poliçelerinin çoğu, yangınlar dahil doğal afetleri kapsamaktadır. Yangınlar başlamadan önce seyahat sigortası poliçesi olan gezginler iptal etmek üzere karşılanabilir. Özellikle bu durum için, birden fazla yangın olduğu için tekil bir kesinti tarihi belirlemek zor olabilir, bu nedenle sigorta sağlayıcıları, yangınların Ekim ayı başlarında yaygın olarak bilinmesi durumunda öngörülen bir olay haline geldiklerini düşünebilirler.


Bir gezginin poliçeleri tarafından geri ödenebilmesi için, seyahatinin makul şekilde etkilenmesi veya önlenmesi gerekir - özellikle, yangın hasarı veya tahliye emirleri nedeniyle konaklama yerleri yaşanamaz hale gelmiş veya varış yerlerine tamamen ulaşamıyor olmalıdır. 


Tahliye, havaalanı kapanması ve gelen uçuşlar


Gelecekte Avustralya'ya seyahatleri olan gezginler endişelenebilir, çünkü önceden planlanmış birçok gezi artık mevcut değil. Ancak güvenliklerinden korkuyor olsalar bile, bu artık gitmek istememeleri veya seyahatlerini iptal etmeleri için yeterli bir neden değil.


Kısa bir süre önce seyahatinizi rezerve ettiyseniz, herhangi bir nedenden ötürü iptal seçeneği kullanabilirsiniz. Son üç hafta içinde seyahatlerini rezerve eden gezginler için, seyahatlerini iptal etmek istedikleri takdirde bir seçenek var.


Squaremouth, gezginleri bilgilendirmek için Avustralya Wildfire Seyahat Sigortası Bilgi Merkezi'ni başlattı. Bugün kapsama alanı sınırlı olsa da, durum geliştikçe değişebilir.